17 Aralık 2018 Pazartesi 00:01
 
  • 5,358 TL

  • 6,062 TL

  • 214,26 TL

  • 90.529

Öncekiler Sonrakiler

HÜRRİYET 'CÜMLENİN GERİSİNİ ARİF OLAN ANLAR'

Hürriyet 'Cümlenin gerisini arif olan anlar'
25 Nisan 2018 Çarşamba 18:51

.

Geçtiğimiz gün aralarında CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet'inde bulunduğu 15 CHP'li milletvekilinin İYİ Partiye geçmesi üzerine AKP Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, yaptığı açıklamada 'İnsan Hürriyetini kiralarmı? sözlerini kullanmıştı.

Ceyhan'ın bu açıklamasına tepkiler dinmek bilmezken İYİ Parti milletvekili Hürriyet oldukça manidar bir açıklama ile cevap verdi. Hürriyet açıklamasında şu görüşlere yer verdi.


'Bir anne ve bir kadına söylenmeyecek derece hakkımdaki çirkin hakaretlerini, ahlaksız yakıştırmasını şiddetle kınıyorum.

Bir anne ve kadına ettiği bu çirkin hakaret nedeniyle kendi karısına, bacısına baktığında yüzü kızarmıyorsa ve tüm bunları kendisine yakıştırabiliyorsa diyecek lafım yok. Kendisine aynı çirkinlikte cevap vermeyeceğim.


“Bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene” demenin yeterli olacağını düşünüyorum.
Cesur kadınlardan korkuyorlar. Daha önce aynı terbiyesizliği Meral Akşener’e de yapmışlardı, şimdi de bana yapıyorlar. Ama mücadele bize bir şey öğretti; “Korkarsan kaybedersin”
Onların Feto yöntemleriyle karalama ve linç kampanyalarına boyun eğmeyecek kadar cesur bir kadınım. Çünkü ben, çocuklarımızın geleceğini çalanlara namussuz diyebilen bir anne, yere batsın saraylarınız diye haykıran cesur bir Cumhuriyet kadınıyım. Benden korkmaları çok normal. Daha da korkacaklar.
Bu hakaretleri karşılıksız kalmayacak. Hakaret nedeniyle suç duyurusunda bulunup ‘şehit ailelerine’ bağışlamak üzere tazminat davası açacağım.
Ayrıca “Hırsızlık namussuzluktur” dediğimde sözlerimi çarpıtarak tepki gösteren AKP’li kadınları, kendi başkanlarına aynı tepkiyi verebilme cesaretine davet ediyorum. Şimdi, Şemsettin Ceyhan’ı özür dilemeye davet etsinler de görelim cesaretlerini.
Kendi başkanlarının bu hakaretlerine sessiz kaldıkları takdirde samimiyetten uzak siyasi figür olarak tarihe geçeceklerini asla unutmasınlar.'

Bu haber 12620 defa okundu

AYMAZLIK

Osman TÜRK
25 Nisan 2018 Çarşamba 20:57

Sayın vekilim hak edene hak ettiği cevabı vermişsin.Sizinle gurur duyuyorum demokresi adına fedakarlık yaptınız.O aymazların oyunu bozuldu catlasınlar

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene

Tolga
25 Nisan 2018 Çarşamba 20:52

Nokta !!

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

Gebze’de Büyükakın’a sevgi seli

Gebze’de Büyükakın’a sevgi seli

Gebze Kent Meydanı’nda vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Büyükakın, esnafları da ziyaret eden hayırlı işler diledi.

Bakan’dan Kandıra yolu itirafı; Duble yol 2019’da bitmeyecek

Bakan’dan Kandıra yolu itirafı; Duble yol 2019’da bitmeyecek

.

Şatafata para var EYT’ye yok

Şatafata para var EYT’ye yok

CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet mecliste yaptığı basın açıklamasında emeklilikte yaşa takılanların sorunlarını dile getirdi.

Hürriyet’ten hükümete, '3600 sözünüzü tutun!'

Hürriyet’ten hükümete, '3600 sözünüzü tutun!'

CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet mecliste yaptığı basın açıklamasında 3600 ek gösterge sorununu dile getirdi.

Türkkan,Kapalı postanenin peşini bırakmıyor

Türkkan,Kapalı postanenin peşini bırakmıyor

.

Tahir Büyükakın,'Kadınlar ekonomik hayatta olmalı'

Tahir Büyükakın,'Kadınlar ekonomik hayatta olmalı'

Büyükakın, AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları tarafından Sabri Yalım Parkı’nda kadın emeğinin sergilendiği kermesin açılışına katıldı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ