Öncekiler Sonrakiler

İLK SIRADA SAFFET SANCAKLI

İlk sırada Saffet Sancaklı
18 Mayıs 2018 Cuma 13:25

Partilerin aday adaylarını açıklamasının ardından adaylarını belirleyen ilk parti Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) oldu.

Toplamda 13 Milletvekili adayının olduğu MHP’de aday listesinde kamuoyunun tahmin ettiği gibi ilk sırada mevcut milletvekili Saffet Sancaklı oldu. MHP listelerinde ilk defa 4 kadın milletvekili adaylığı listesinde yer alırken, 8 genç adayın listede yer alması dikkatlerden kaçmadı.


Konuyla ilgili konuşan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “MHP Kocaeli teşkilatı olarak ilk  defa 4 kadının olduğu bir liste gerçekleştirdik. Listemiz genç ve dinamik. Genç adayımız oldukça fazla. Ayrıca bölge hassasiyetini gözeterek yapılmış liste. Gençlerimiz belki tanınmıyor olabilir ancak aileleri MHP teşkilatları içerisinde yıllarca görev almış insanlardır. Açıkçası il teşkilatının istediği bir liste oldu. Listede olmayan MYK üyesi olan Erkan Azeri’nin listede olmasını isterdik. Ancak oda kendi isteğini doğrultusunda listede olmamayı tercih etti. Eğer listede olsaydı ikinci sırada o olacaktı” sözlerini kullandı.


“Türkiye tarihinin en kritik seçimi olacak”

Ardından adaylar ile ilgili yorum yapan MHP Milletvekili Saffet Sancaklı, “Öncelikle liste ülkemize ve Kocaeli’mize, partimize ve bütün adaylara hayırlı olsun. 24 Haziran seçimi Türkiye tarihinin en kritik seçimi olacak. Bizde MHP teşkilatları olarak bu seçimde elimizden geleni yaparak Kocaeli’de en yüksek oyu almak için çalışacağız. MHP’nim bu seçimde Türkiye genelinde büyük bir oy patlaması yapacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.


“Aday kardeşlerime başarılar diliyorum”
Diğer yandan Sancaklı, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin partiyi gençleştirdiğini, listelerde kadın adaylara yer verdiğini belirterek, “Listeye yazılmayanlar kötü olarak algılanmasın. Onlar da değerlidir ve alanda çalışacaklardır. Pırıl pırıl gençleri listeye koydular. Hepsine başarılar diliyorum. Aday kardeşlerime başarılar diliyorum. Allah utandırmasın” dedi.
MHP aday listesi ise şu şekilde: Saffet Sancaklı, Hilal Elmas, Alperen Şakacı, Ertan Yılmaz, İbrahim İnanç Çakıroğlu, Serkan Kural, Gamze Can, Vedat Akbulut, Kübra Gündoğdu, Tolga Öztürk, Dursun Furunci, Gürbüz Aslan, Zeynep Adak.

Bu haber 1058 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ