17 Temmuz 2018 Salı 07:07
 
  • 4,847 TL

  • 5,681 TL

  • 193,24 TL

  • 89.744

Öncekiler Sonrakiler

İMAM ÇETİNKAYA DA CHP’DEN ADAY ADAYI

İmam Çetinkaya da CHP’den aday adayı
05 Mayıs 2018 Cumartesi 10:40

İzmit esnafından İmam Çetinkaya da, CHP'den milletvekili aday adayı oldu.

Ülkede ve kentteki toplumsal gidişattan rahatsız olduğu için "bir şey yapılmalı" diyerek yola çıkan Çetinkaya,   Cumhurbaşkanlığı hükümet modelini CHP iktidarı ile taçlandırmak için cumhuriyetten, laiklikten ve emekten yana olan herkesin siyaseten elini taşın altına koyması düşüncesinde olduğunu söyledi.
Çetinkaya 7 Mayıs Pazartesi günü Ankara'ya giderek başvurusunu CHP Genel Merkezi'ne teslim edecek.
İzmit'e döndükten sonra İl Başkanı ve yönetimiyle de görüşecek olan İmam Çetinkaya, daha sonra aday adaylığını geniş kitlelerle paylaşmak için de il merkezinde bir basın toplantısı yapacak.

İMAM ÇETİNKAYA KİMDİR ?
1 Ocak 1968'de Muş'un Varto ilçesi Tuzlu köyünde dünyaya geldi. Çiftçilik yapan Hüseyin-Hediye Çetinkaya çiftinin 10 çocuğundan biri olan ve  Varto Yatılı Bölge İlköğretim Okulu'ndan mezun olan Çetinkaya, Mersin Anadolu Gazi Lisesi'ndeki orta öğrenimini de 1985-1986 eğitim öğretim yılında tamamladı.
1987 yılında İzmit'e yerleşip 1991 yılına kadar kalfa ve usta olarak inşaatlarda çalıştıktan sonra taşeronluğa başlayan Çetinkaya, bu alandaki çalışmasını 2007 yılına kadar sürdürdü.
Daha sonra İzmit Karabaş Mahallesi Cengiz Topel Caddesi üzerindeki ÇEKİRGELİ BÜFE'yi aldı. Halk tarafından ÖRDEKLİ BÜFE olarak da bilinen bu işletmesi halen faaliyetini sürdürüyor.
Çetinkaya’nın politik yaşamı 1987-1988 döneminde Sosyal Demokrat Halkçı Parti (SHP) üyesi olarak başladı, DSP’de iki dönem ilçe kurulu üyeliği ile devam etti, 2004’ten sonra ise CHP üyesi olarak sürüyor.
İzmit'te oturan İmam Çetinkaya, evli ve 2 çocuk babasıdır.Bu haber 540 defa okundu

DİĞER HABERLER

Hasan Ayaz'dan Musa Yılmaz'a ağır sözler

Hasan Ayaz'dan Musa Yılmaz'a ağır sözler

Feto kimliğini gizlemeden 15 Temmuz Şehidlerimizi alçakça aşağılayan Musa Yılmaz denilen CHP Gebze İlçe başkanı! Haddini bil!!!.

OHAL sonrası için 27 maddelik düzenleme

OHAL sonrası için 27 maddelik düzenleme

OHAL sonrası için yeni düzenleme ile ilgili teklif Meclis Başkanlığı'na sunuldu.

Polise niyet, vekile kısmet

Polise niyet, vekile kısmet

Emekli polisler yine hüsrana uğradı.

Derince 15 Temmuz’da Tek Yürek Oldu

Derince 15 Temmuz’da Tek Yürek Oldu

Derince’de 15 Temmuz hain darbe girişiminin 2. yıldönümünde Kent Meydanı’nda düzenlenen Vatan Nöbeti ve Şehitlerimizi Anma Programı’na vatandaşlar yoğun katılım gösterdi.

CHP Darıca Bayramoğlu mahalle başkanını belirledi

CHP Darıca Bayramoğlu mahalle başkanını belirledi

Cumhuriyet Halk Partisi Darıca İlçe Başkanlığı genel seçimlerin hemen ardından mahalle çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ