26 Mayıs 2018 Cumartesi 09:23
 
  • 4,707 TL

  • 5,492 TL

  • 197,88 TL

  • 103.200

Öncekiler Sonrakiler

İMAM ÇETİNKAYA DA CHP’DEN ADAY ADAYI

İmam Çetinkaya da CHP’den aday adayı
05 Mayıs 2018 Cumartesi 10:40

İzmit esnafından İmam Çetinkaya da, CHP'den milletvekili aday adayı oldu.

Ülkede ve kentteki toplumsal gidişattan rahatsız olduğu için "bir şey yapılmalı" diyerek yola çıkan Çetinkaya,   Cumhurbaşkanlığı hükümet modelini CHP iktidarı ile taçlandırmak için cumhuriyetten, laiklikten ve emekten yana olan herkesin siyaseten elini taşın altına koyması düşüncesinde olduğunu söyledi.
Çetinkaya 7 Mayıs Pazartesi günü Ankara'ya giderek başvurusunu CHP Genel Merkezi'ne teslim edecek.
İzmit'e döndükten sonra İl Başkanı ve yönetimiyle de görüşecek olan İmam Çetinkaya, daha sonra aday adaylığını geniş kitlelerle paylaşmak için de il merkezinde bir basın toplantısı yapacak.

İMAM ÇETİNKAYA KİMDİR ?
1 Ocak 1968'de Muş'un Varto ilçesi Tuzlu köyünde dünyaya geldi. Çiftçilik yapan Hüseyin-Hediye Çetinkaya çiftinin 10 çocuğundan biri olan ve  Varto Yatılı Bölge İlköğretim Okulu'ndan mezun olan Çetinkaya, Mersin Anadolu Gazi Lisesi'ndeki orta öğrenimini de 1985-1986 eğitim öğretim yılında tamamladı.
1987 yılında İzmit'e yerleşip 1991 yılına kadar kalfa ve usta olarak inşaatlarda çalıştıktan sonra taşeronluğa başlayan Çetinkaya, bu alandaki çalışmasını 2007 yılına kadar sürdürdü.
Daha sonra İzmit Karabaş Mahallesi Cengiz Topel Caddesi üzerindeki ÇEKİRGELİ BÜFE'yi aldı. Halk tarafından ÖRDEKLİ BÜFE olarak da bilinen bu işletmesi halen faaliyetini sürdürüyor.
Çetinkaya’nın politik yaşamı 1987-1988 döneminde Sosyal Demokrat Halkçı Parti (SHP) üyesi olarak başladı, DSP’de iki dönem ilçe kurulu üyeliği ile devam etti, 2004’ten sonra ise CHP üyesi olarak sürüyor.
İzmit'te oturan İmam Çetinkaya, evli ve 2 çocuk babasıdır.Bu haber 471 defa okundu

DİĞER HABERLER

İyi Parti Gebze Yönetim Kurulu Toplantısı Yaptı

İyi Parti Gebze Yönetim Kurulu Toplantısı Yaptı

.

AK Parti’den dev iftar organizasyonu

AK Parti’den dev iftar organizasyonu

AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı’nın geleneksel teşkilat iftarı cumartesi (yarın) Kocaeli Büyükşehir Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek. İftar öncesinde ise saat 18.00’de adaylar tanıtılacak.

Kandıralılar’dan SP’ye destek

Kandıralılar’dan SP’ye destek

Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Adayı Sinan Yolcu, Saadet Partisi Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Fatih Polat ve Saadet Partisi Kandıra İlçe Başkanı Ramazan Arslan; Kandıra’da kahvehaneleri ziyaret ederek Saadet Partisi için oy istedi.

CHP Kocaeli adaylarını tanıttı

CHP Kocaeli adaylarını tanıttı

.

Siyasetin okulu teşkilatlardır

Siyasetin okulu teşkilatlardır

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Genç Kürsü Programı’nda Gebze’de gençlerle bir araya geldi

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET