16 Ağustos 2018 Perşembe 16:50
 
  • 5,813 TL

  • 6,630 TL

  • 216,71 TL

  • 88.697

Öncekiler Sonrakiler

İMZALARA MAHKEME YOLU

İmzalara mahkeme yolu
31 Temmuz 2018 Salı 13:27

CHP’de Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye yakın isimlerin başlattığı “değişim” çağrısının ardından yaşanan kurultay talebinde, imza toplama aşaması tamamlandı.

Değişim isteyenler perşembe günü imzaları genel merkeze verecekler. Genel merkez mükerrer, ölüm, imzasını geri çekenler açısından inceleme yapacak. 50 civarında delegenin imzasını geri çektiği belirtilirken, değişim isteyenler verilen imzanın geri çekilmesinin mümkün olmadığını savunuyor. Bu nedenle geri çekilen ıslak imzalar hukuki tartışma yaratacak. Bu durumda çözüm yolu da mahkeme olacak. Kurultay çağrısı yapanlar ‘Bu tartışmayı mahkemeye taşımak istemiyoruz' açıklaması yaptı.


625 imzaya ulaşılamadı
Kurultay için toplanan imza sayısı henüz netleşmedi. Ancak bıçak sırtı bir noktada olduğu belirtiliyor. Bu nedenle de geri çekilen imzalar kritik öneme sahip. İnce yanlıları 632 imzanın tamamlandığını, Genel Merkez ise yeterli olan 625 imzaya ulaşılamadığını savunuyor.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun tansiyonu düşürmek için, MYK'da değişiklik yapma ihtimali bulunuyor. Kılıçdaroğlu'nun 1 Ağustos'ta yeni MYK'sını açıklayabileceği konuşuluyor. Parti içinde Muharrem İnce'yi desteklemeyen ancak tartışmaların bitmesi için Kılıçdaroğlu'nun kurultayı toplaması gerektiğini savunanlar da var. Mevcut Parti Meclisi üyeleri arasından yapılacak bir MYK değişikliğinin yeterli olmayacağı, tam bir yenilenme olması gerektiği belirtiliyor.

Böke ikna edilecek
Kurultayın toplanması durumunda yeni bir genel başkan adaylarının da ortaya çıkabileceği belirtiliyor. CHP Parti Meclisi üyesi ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke'nin aday olması yönünde ikna edilmeye çalışıldığı öğrenildi. Ancak Böke'nin bu adaylığa sıcak bakmadığı kaydedildi.
Bu haber 584 defa okundu

DİĞER HABERLER

A takımına eklenen yeni isimler oldu

A takımına eklenen yeni isimler oldu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener A Takımını belirledi.

Bahçeli’ye CHP’den destek geldi

Bahçeli’ye CHP’den destek geldi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Lideri Devlet Bahçeli'nin köprü ve tüneller için ödenen garanti araç geçiş ücreti için dolar ödenmesine yönelik eleştirilerine bir destek de Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) geldi.

ABD’den flaş Brunson açıklaması!

ABD’den flaş Brunson açıklaması!

Beyaz Saray Sözcüsü Sanders, Erdoğan ve Türkiye'nin Rahip Brunson konusunda haksız davrandığını söyledi.

Kent Konseyi'nden birlik çağrısı

Kent Konseyi'nden birlik çağrısı

Kocaeli Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Türkiye’ye yönelik yapılan emperyalist ve finansal saldırılar ile ilgili yazılı açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü rahatlattı

 Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü rahatlattı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Alınan tedbirlerle iyiye doğru gidiş başladı. Türkiye kimseyle bir ekonomik savaştan yana değildir. Fakat kendisine yönelik saldırı olduğunda da buna tepkisiz kalması beklenemez" dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ