17 Şubat 2019 Pazar 18:11
 
  • 5,279 TL

  • 5,964 TL

  • 223,54 TL

  • 102.715

Öncekiler Sonrakiler

IŞIK, YEREL MEDYAYLA BULUŞTU

Işık, yerel medyayla buluştu
08 Haziran 2018 Cuma 19:34

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, T.C. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından Yerel Medya Buluşmaları kapsamında Kocaeli Basını ile The Ness Otel’de buluştu.

Kocaeli, Sakarya ve Düzce bölgelerinden basın mensuplarıyla bir araya gelen Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanı seçimi ve milletvekili genel seçimi başta olmak üzere ülkemizdeki gelişmeler hakkında genel değerlendirmelerde bulundu. 

“9 bizim için bir başarıdır”
Konuşmaya başlamadan önce yerel medya patronlarının sorularını cevaplayan Fikri Işık, kendisine yöneltilen ‘24 Haziran seçimlerinde kaç vekil çıkaracaksınız?’ sorusuna ‘Seçimlerin erken değil, çok erken’ olduğunu söyleyerek, “Rakamları verirken kendi kafamıza göre yapmıyoruz. Kamuoyunun nabzına bakıyoruz, partinin rakiplerin genel durumlarına bakıyoruz. 7 Haziran seçimleri hariç, verdiğimiz rakamlar birebir tutmuştu. Kamuoyu yoklaması yaptırıp bunu açıklamadık. Ama arkadaşlarımızla birlikte şu anda AK Parti olarak kriterimizi, olursa bunu başarıdan saymayız. 8 olursa normal sonuçtur. 9’u alırsak bizim için başarıdır. Bunu da ilçe ilçe değerlendiriyoruz. Son 1 haftadır alanların biraz daha şenlenmesiyle adayları tartma imkanı oldu. Ben eminim ki bugün sandık konsa seçim birinci turda biter. Çok samimi olarak söylüyorum seçim havası güçlenmeye başladı. AK Parti 300ün üzerinde milletvekili çıkaracak bir duruma geldi” dedi. 

“AK Parti genç bir parti”

Elif Nur Bayram ile ilgili eleştirilere açıklık getiren Işık, “Ak Parti bir ilki yaparak aday olarak gösterdi. Ak Parti, hem siyasette kendini geliştirmeyi başaran hem de genç arkadaşlarını yer veren bir partidir. Ak partide çok genç arkadaşlarımız siyasette yer almaya başladı. Almaya da devam edecek” ifadelerine yer verdi. 

“Türkiye’nin yavaş olma lüksü yok”

25 Haziran sabahından bahseden Fikri Işık, “Herkes daha güvenle sabaha uyanacak istikrarın korunmuş olması, oy versin vermesin bu şekilde olacak. 24 Haziran’dan sonra yeni hükümet sistemi daha hızlı olacak. Etkin uygulamaların yapılmasının istendiği bir süreci başlatmış olacağız. Etkin uygulamayı hızlı kararlara alarak bunu yapması lazım. Türkiye’nin yavaş olma lüksü yok. İnşallah bu seçimlerden sonra daha hızlı koşacağına inanıyoruz” diye konuştu. 


“Listeye girmeyenler farklı değerlendirilecek”

Listeye giremeyen aday adayları ile ilgili değerlendirmede bulunan Işık, “Önümüzdeki yerel seçimler için bekletilmesi ve değerlendirilmesi söz konusu olacaktır. Takım çalışmasını önemseriz. Uyum içerisindeyiz. Cumhurbaşkanımız burada değişime ihtiyaç duymuş. Liste dışı kalan arkadaşımız Zeki Aygün, Şemsettin Ceyhan sevilen bir isim fakat farklı değerlendirme söz konusu olabilir. Zamanı gelince herkes bir yere gelecektir. Biz AK Parti olarak belli kriterler göre davrandık. En kritik süreçte bile 13 belediyeyi aldık. Kocaeli ölçeğinde başka bir il yok. Kamuoyu yoklamalarıyla vatandaşın nabzını yokladığımız için hata yapma şansımız yok” dedi. 


“Lütfen mağlubiyetinize kılıf aramayın”
Seçim Güvenliği hakkındaki soruları da yanıtlayan Işık, “Sadece Ak Parti dönemi değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin hangi partisi olursa olsun bir seçim güzelliği söz konusu oldu. Biz her oyun vatandaşın iradesini yansıtması dolayısıyla bizim bundan tereddüdümüz olmadı. Bu Türkiye için olmazsa olmazdır. Suçu kendilerinde aramamaları bizde aramaları kabul edilir bir şey değil. Her partinin sandık kurulunda 5 üye bulundurma hakkı var. Her seçim olduğu gibi bu seçimlerde de açık ve şeffaf olacağız. Ve bunu tartışmaya açmak gördükleri mağlubiyete kılıf aramaktır. Hangi sandıkta A partisine yazılan oy B partisine verildi diye gördünüz. Türkiye’de herşey olabilir ama seçimde hile olmaz. Tereddüdünüz varsa gönüllü müşahitlerinizi üyeleriniz koyun ama lütfen mağlubiyetinize kılıf aramayın. Bu kadar seçim yaptık Ak Parti ve öncesi, insanlar verdikleri oyların başka yere yazıldığı tereddüdünü yaşamadı" şeklinde konuştu. 

“Bahri Yavuz’a teşekkür ederim”
Kocaelispor hakkındaki görüşlere de yer veren Fikri Işık, “Bahri Yavuz’a da emeklerinden ötürü çok teşekkür ederim. Kocaelispor borçlar içerisindeyiz. Ümitsiz vaka olarak duruyordu. Bizimle temaslarda bulundu. Derince’deki alan KEV’den Kocaelispor’a aktarıldı. Kent Konut ile anlaşıldı. Kocaelispor borçlarından önümüzdeki süreçte kurtulacak. Kimsenin Kocaelispor’u kenara bırakma şansı yok. Önümüzdeki süreçte daha güzel başarılara imza atacağına inanıyoruz. Çözülemez denilen konunun çözümü için attığı adımlardan dolayı ayrıca teşekkür ederiz” açıklamasında bulundu. 


Bu haber 833 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ