24 Mayıs 2019 Cuma 07:09
 
Öncekiler Sonrakiler

IŞIK, YEREL MEDYAYLA BULUŞTU

Işık, yerel medyayla buluştu
08 Haziran 2018 Cuma 19:34

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, T.C. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından Yerel Medya Buluşmaları kapsamında Kocaeli Basını ile The Ness Otel’de buluştu.

Kocaeli, Sakarya ve Düzce bölgelerinden basın mensuplarıyla bir araya gelen Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanı seçimi ve milletvekili genel seçimi başta olmak üzere ülkemizdeki gelişmeler hakkında genel değerlendirmelerde bulundu. 

“9 bizim için bir başarıdır”
Konuşmaya başlamadan önce yerel medya patronlarının sorularını cevaplayan Fikri Işık, kendisine yöneltilen ‘24 Haziran seçimlerinde kaç vekil çıkaracaksınız?’ sorusuna ‘Seçimlerin erken değil, çok erken’ olduğunu söyleyerek, “Rakamları verirken kendi kafamıza göre yapmıyoruz. Kamuoyunun nabzına bakıyoruz, partinin rakiplerin genel durumlarına bakıyoruz. 7 Haziran seçimleri hariç, verdiğimiz rakamlar birebir tutmuştu. Kamuoyu yoklaması yaptırıp bunu açıklamadık. Ama arkadaşlarımızla birlikte şu anda AK Parti olarak kriterimizi, olursa bunu başarıdan saymayız. 8 olursa normal sonuçtur. 9’u alırsak bizim için başarıdır. Bunu da ilçe ilçe değerlendiriyoruz. Son 1 haftadır alanların biraz daha şenlenmesiyle adayları tartma imkanı oldu. Ben eminim ki bugün sandık konsa seçim birinci turda biter. Çok samimi olarak söylüyorum seçim havası güçlenmeye başladı. AK Parti 300ün üzerinde milletvekili çıkaracak bir duruma geldi” dedi. 

“AK Parti genç bir parti”

Elif Nur Bayram ile ilgili eleştirilere açıklık getiren Işık, “Ak Parti bir ilki yaparak aday olarak gösterdi. Ak Parti, hem siyasette kendini geliştirmeyi başaran hem de genç arkadaşlarını yer veren bir partidir. Ak partide çok genç arkadaşlarımız siyasette yer almaya başladı. Almaya da devam edecek” ifadelerine yer verdi. 

Bu haber 879 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ