21 Ocak 2019 Pazartesi 01:19
 
  • 5,332 TL

  • 6,066 TL

  • 220,47 TL

  • 98.455

Öncekiler Sonrakiler

İSTİŞARE KURULU TOPLANTISI’NA YOĞUN KATILIM

İstişare Kurulu Toplantısı’na yoğun katılım
12 Mayıs 2018 Cumartesi 15:00

AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı'nın 24 Haziran Seçimleri gündemli İl İstişare Kurulu Toplantısı yoğun katılımla gerçekleşti.


Haber Burcu NAZLI

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun da katılımıyla bugün Antikkapı Restoran’da gerçekleştirilen toplantıda seçim ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.

Toplantıya katılan protokol üyeleri ve katılımcılar, AK Parti Kocaeli İl Yönetimi tarafından kapıda karşılandı.

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yanısıra, İl Başkanvekili Abdullah Eryarsoy, Kurucu İl Başkanı ve Bilim Sanayii ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün, il yöneticileri, eski belediye başkanları, meclis üyeleri, kurucu il yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda milletvekili aday adayı katılım gösterdi.


“İstişarede daima bereket vardır”

Toplantıda konuşma yapan AK Parti Kocaeli İl Başkanvekili Abdullah Eryarsoy, “Allah’ın izniyle başarımızı bir adım ileriye taşıyacağız. Partimiz bugün bu noktalara geldiyse bu emekleriniz yadsınamaz. İstişarede daima bereket vardır. Sandıklar açılıncaya, sonuçlar açıklanıncaya kadar bu başarıyı elde etmiş sayılmayız. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.


“Su uyur düşman uyumaz”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise, “Geçtiğimiz 16 yılda gerek yerelde, gerek merkez iktidarda çok hayırlar yaptık, sıkıntılar çektik, çok işler yaptık. Ülkemiz bugün, bütün gelişmekte olan veya gelişemeyen yeraltı ve yerüstü zenginlikleri sömürleştirilen ülkelerin gıptayla baktığı bir ülke haline geldi. Seçimle herşey bitmiyor. Su uyur düşman uyumaz. Düşmanlar uyumuyor. Ülkemizi nasıl çökerteceklerini düşünüyorlar. Ben de inanıyorum ki bu planlarını çökerteceğiz ve ileriye bakacağız, çalışacağız. Bu kardeşliğimizi güçlendirirsek umudumuz geleceğimiz garantidir. En önemlisi sevgimiz ve saygımızdır. İstişare önemlidir. Bu kapsamda burada toplanmamızın sebebi birlik ve beraberliğimizi daha çok güçlendirmektir. Bu konuda neler yapmamız gerektiği konusunda hassas davranmamız gerekiyor. Güzel işlerin olduğu her yerde olacağız. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifade etti.


“Bu fırsatı iyi değerlendirelim”

Bilim Sanayii ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün, “Önümüzdeki seçimlerin ülkemize milletimize devletimize hayırlı olmasını diliyorum. Dünyaya örnek teşkil edecek bir partiye sahibiz. Patimizin bizim de beklediğimizden fazla iktidara geldiğini gördük. 2001 yılında kurulduktan sonra 2002 yılında iktidara geldi. 4 defa iktidara gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Önümüzde 5’incisi var. Ama sistem değişikliği var. Zamanla da yerine oturacaktır. Geldiğimiz yer yeterli değil. Özellikle de kalkınmada sıçrama yapmamız gerekiyor. Adalet insan hakları özgürlük, ihracat, teknoloji, ekonomi konusunda orta düzeydeyiz. Zengin ülke değiliz henüz. O zenginliğin olması için zemini sağlamlaştırmamız gerekiyor. Önümüzdeki süreç bu zenginliğin olması için iyi bir fırsat hepimiz için. İyi değerlendirmemiz gerekiyor. AK Parti teşkilatları başarı performansı yüksek bir parti. Özellikle teşkilat ağırlıklı liste oluşturuyor. Biz milletvekili olduğumuzda 9’du bugün 13’e çıktı. İnşallah bu dönemde Civelek’i ve Ceyhan’ı milletvekili olarak görmeyi isterim. Teşkilat ağırlıklı liste ile seçime gireceğimizi umut ediyorum. Yeni süreçte Kocaeli teşkilatının canla başla çalışacağını, Türkiye ortalamasının üzerinde sonuç alacağını düşünüyorum. Herkese başarılar diliyorum” diye konuştu.


“İlk turda bu seçim bitecek”
Yoğun programından gecikmeli olarak İstanbul’dan toplantıya katılım sağlayan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık ise, “AK Parti’de aktif görevde olan var. Ama aktif görevde olmayan ancak fikirlerini önemsediğimiz kişilerde var. Burada da nutuk atmak için değil istişare etmek için bir araya geldik. Görevimiz, pozisyonumuz ne olursa olsun ülkemiz için çalışmaya devam edeceğiz. Ülkemizin buna ihtiyacı var. Ülke 15-16 yıldan beri önemli başarılara imza attı. Ancak bunların kalıcı olması için önümüzdeki süreçte bu sıçramanın başlaması gerekir. Bu süreç 16 Nisan’da yapılan sistem değişikliğimizin uygulamaya konulmasıyla başlayacak. Şimdi bu geçişte Türkiye’nin yoluna bir sorun yaşamadan devam edebilmesi için 24 Haziran’da desteğe ihtiyacımız var. Aslında baktığımızda seçimin sonucu bellidir. Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalmadan biteceğini düşünüyorum. Milletvekilliği sonuçlarının da açık ara farkla gerçekleşeceğini düşünüyorum. Ancak tabi ki biz bu rahatlığa alışmadan çalışmalarımızı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

İstişare toplantısının ikinci bölümü ise basına kapalı olarak devam etti.Bu haber 696 defa okundu

DİĞER HABERLER

Büyükakın davet etti

Büyükakın davet etti

Duyan oraya koştu

CHP siyasi parti ziyaretlerine BBP’den başladı

CHP siyasi parti ziyaretlerine BBP’den başladı

CHP PM üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ve CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay siyasi parti ziyaretlerine ilk olarak BBP İl Teşkilatı ile başladı, 31 Mart seçimlerini masaya yatırdı

Türkkan soruyor

Türkkan soruyor

Bu hain kim?

Hürriyet, Muhtarlarımızın sözü bizim için emirdir

Hürriyet, Muhtarlarımızın sözü bizim için emirdir

İzmitli muhtarlarla KYÖD’te düzenlenen kahvaltıda bir araya gelen CHP İzmit Belediye Başkanı Hürriyet, “Muhtarlarımızın sözü bizim için emirdir” dedi

Derince, Sertif Gökçe dedi

Derince, Sertif Gökçe dedi

.

'Kocaeli belediyeciliğin kitabını yazdı'

'Kocaeli belediyeciliğin kitabını yazdı'

DEĞİŞİMİ BİZ BAŞLATTIK

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ