Öncekiler Sonrakiler

İYİ PARTİ’YE YASAK,AK PARTİ’YE SERBEST

İYİ Parti’ye yasak,AK Parti’ye serbest
23 Nisan 2018 Pazartesi 16:50

.

İYİ Partili vatandaşlardan tepki:

Geçtiğimiz günlerde  Gebze Kaymakamlığı’na yazı göndererek, parti üyeliği için stant açmak isteyen İYİ Parti Gebze İlçe Teşkilatı’na ‘güvenlik’ gerekçesiyle izin verilmemesi üzerine AK Parti’nin bugün ilk standını açmasına İYİ Partili vatandaşlar konuyu bir kez daha gündeme getirdi.


ÇİFTE STANDART!

İYİ Parti İlçe Başkanı Nusret Acur ise yapılanan çifte standart olduğunu belirterek, “Siyaset yapmak için kurulmuş bir partiyiz ve öteki partilerle eşit koşullardan yararlanmak istiyoruz. Partimizin bu şekilde çalışmalarının engellendiğini düşünüyoruz. Ayrıca bize yasak denilirken AK Parti Gebze ilçe teşkilatının Kent Meydanında ki standına nasıl ve neye göre izin verildi? Eğer güvenlik gerekçe ise bu güvenlik gerekçesi  AK Parti için geçerli değil mi?”diye sordu.

AK PARTİ STAND AÇTI

AK Parti’nin standını gören İYİ Partili vatandaşlar, yaşadıkları bu talihsiz olayla ilgili açıklamalarda bulunarak, “Kaymakamlık tarafından partimize gönderilen yazıda, söz konusu standın açılmasının ‘genel güvenlik ve asayiş temini’ gerekçesi ile uygun olmadığı, bundan dolayı izin verilmediği, parti binasında bu çalışmanın yapılması gerektiği belirtilirken, bugün neden burada AK Parti temsilcileri rahat bir şekilde stantlarını kurabiliyor? Bu güvenlik gerekçesi neden AK Parti için geçerli değil?” diyerek tepki gösterdi.Bu haber 1528 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ