izmit belediye 15 temmuz
16 Temmuz 2020 Perşembe 20:32

İYİ PARTİ GENÇLİK KOLLARINDAN SINAV AÇIKLAMASI

İYİ Parti Gençlik kollarından sınav açıklaması
15 Haziran 2020 Pazartesi 12:15

Final sınavları ertelensin

İYİ Parti Kocaeli Gençlik kolları, KOÜ'de yapılacak final sınavları ile ilgili yaptıkları açıklamada şu görüşlere yer verildi;

 

Covid-19 pandemisi nedeniyle Uzaktan Eğitim sistemiyle eğitim-öğretim dönemine devam eden Kocaeli Üniversitesi, ciddi derecede öğrencileri mağdur edeceği düşünülen bir final sistemini uygulama kararı aldı.

Bu sistemde bütün sınavlar 45 dakika süreyle sabit kalacak, herkes aynı gün ve saatte belirli dersin sınavına girecek ve çözülen sorulara geri dönüş fırsatı tanınmayacak. Bu konuda pek çok öğrenci kulübünün değerlendirmelerine göre bir mağduriyet oluşması kaçınılmazdır. Yüzlerce öğrenciden bu konuda sitem ve şikayet gelmiştir. Çünkü öğrenciler, üniversitenin herhangi bir sistemine eş zamanlı girdiğinde yaşanacak sistem çökmesini de verilen sürenin yaratacağı gereksiz panik hasebiyle etkilenecek not ortalaması adaletsizliğinin de çözdüğü sorunun cevabını değiştirme imkanının elinden alınmasının da ne anlama geldiğini biliyordu. Ancak, ne yazık ki KOÜ öğrencileri bu taleplerine cevap olarak sadece final sınavının ortalamaya etkiliyen ağırlığının yalnızca %10 indirildiği yanıtını aldı. Bu kadar maharetsiz bir plan içerisinde 15 Haziran sabahı ilk sınavlarına giren öğrenciler maalesef hezeyana uğradılar. Çünkü ne sınavlarındaki soru sayısı 45 dakikaya yetecek türdendi ne de sistemde sorular arası geçiş süresi kabul edilebilir bir durumda değildi. Zaten 45 dakikada çözülemeyecek bir sınavda sorular arası geçişler neredeyse bir soru çözülebilecek sürede gerçekleşti. Hatta sık sık "Bu sayfa çalışmıyor" hatası alıp yeniden sayfayı yüklemekle sınav sürelerinin en az yarısını - evet bu hususta mübalağa yapmıyoruz- heba ettiler. Özetle zaten yetiştirilemeyecek kadar kısa bir sınav süresi içinde, bu öğrencilerin sorular arası geçişte neredeyse 25 dakikası çalınmış ve gasp edilmiştir. Bu sınav sistemi; dönem derslerini seçtiğimiz günün sistem trafiği kilitlenmesinden farksız biçimde mağduriyetler doğurmuştur.

Bu sınav sisteminin, öğrencilerin tamamını sınıfta bırakacağı gün gibi ortadadır. Bu nedenle üniversite yönetimine sesleniyoruz: Sınavlardan oluşan mağduriyetleri süratle çözün lütfen. Mezun olmanın arefesindeki binlerce öğrenciyi topun ağzına sürmek kimsenin hakkı değildir. Lütfen öğrencilerinizin emeklerini heba etmeyin! Bir defe olsun “eğitim sistemimiz” öğrencisine kıymet versin!

Bu haber 2961 defa okundu

DİĞER HABERLER

Baba Türkkan, kızına sahip çıktı

Baba Türkkan, kızına sahip çıktı

'Yetişirm' diyen kızının sürücülüğünü yapmış

SP'li Uslu'dan AKP'ye çok sert sözler

SP'li Uslu'dan AKP'ye çok sert sözler

'Bu şerefli geceye leke düşürdünüz'

Akşener'in yakın korumasında korona çıktı

Akşener'in yakın korumasında korona çıktı

Akşener proğrama katılmaktan vaz geçti

İstinaf bozdu, Mahkeme ödesin dedi

İstinaf bozdu, Mahkeme ödesin dedi

Kılıçdaroğlu, Man adası davasında tazminata mahkum oldu

Darbeler ve darbeleri lütuf sayanlar biter halk kazanır

Darbeler ve darbeleri lütuf sayanlar biter halk kazanır

EMEP, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü vesilesiyle açıklama yapt

Başkan Yıldızlı '15 Temmuz’un siyasi ayağı araştırılmadıkça, tehlike geçmiş değildir'

Başkan Yıldızlı '15 Temmuz’un siyasi ayağı araştırılmadıkça, tehlike geçmiş değildir'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 4. yıldönümü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ