26 Mayıs 2018 Cumartesi 03:17
 
  • 4,707 TL

  • 5,492 TL

  • 197,88 TL

  • 103.200

Öncekiler Sonrakiler

İYİ PARTİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI

İYİ Parti Olağanüstü toplandı
09 Mayıs 2018 Çarşamba 12:21

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Serdar Kaman bugün il binasında olağanüstü basın toplantısı gerçekleştirdi.

Haber,Burcu NAZLI

 

İl Başkanı Serdar Kaman, “Hastaları seçmen olarak kullanamazsınız”“Tek hekimli rapor istismara açıktır”dedi.


Yaptıkları araştırmalar neticesinde akli melekesi yatalak olan hastalara tek hekimli raporla seçime hazırlanıldığını söyleyen İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Serdar Kaman, “Seçim çalışmaları devam ediyor. Yapılan hazırlıkları takip ediyoruz. Ve aldığımız istihbarat doğrultusunda 24 Haziran seçimlerinde bir tespiti sizlerle paylaşmak istedim.  Cumhurbaşkanı 150 artı bir seçilecektir. Bu da bir oyun bile ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. Bu tablo içerisinde YSK’nın seçmen tespiti sırasında yatalak olan yani yatağa bağımlı seçmenler için seyyar sandık götürülmesini temin etmek maksadı ile sağlık ocaklarından hekim imzalı seçmen tespiti evrakları istenildiğini öğrendik. Çoğunun akli melekesi yerinde olmayan ve seçmen olamayacak kişilerden oluşmaktadır. Bu kişilerin seçme kabiliyeti olup olmadığı normal şartlar altında heyet raporuyla tespit edilmelidir. Hekimler buna bakmaksızın o raporu vermektedir. Fakat YSK, ‘tek hekim raporu yeterlidir’ şeklinde giderek akli dengesi olmayan seçmenleri seçime hazırlamaktadır. YSK’yı buradan uyarıyoruz. Kağıt üzerinde yaşayan, akli melekeleri yerinde olmayan insanlara oy kullanıldığını tespit edersek bunu yargıya taşıyacağımızı, bu işin seçim iptaline kadar gideceğini açıklamak istiyoruz. On binlerce bu tür insanların oy çalındığını tespit edersek yargıya gideceğiz. Tek hekimli raporu istismara açıktır. Oy çalınmasına neden olabilir. Oy çalınmasından endişe ediyoruz” diyerek uyarılarda bulundu.

Bu haber 466 defa okundu

DİĞER HABERLER

İyi Parti Gebze Yönetim Kurulu Toplantısı Yaptı

İyi Parti Gebze Yönetim Kurulu Toplantısı Yaptı

.

AK Parti’den dev iftar organizasyonu

AK Parti’den dev iftar organizasyonu

AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı’nın geleneksel teşkilat iftarı cumartesi (yarın) Kocaeli Büyükşehir Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek. İftar öncesinde ise saat 18.00’de adaylar tanıtılacak.

Kandıralılar’dan SP’ye destek

Kandıralılar’dan SP’ye destek

Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Adayı Sinan Yolcu, Saadet Partisi Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Fatih Polat ve Saadet Partisi Kandıra İlçe Başkanı Ramazan Arslan; Kandıra’da kahvehaneleri ziyaret ederek Saadet Partisi için oy istedi.

CHP Kocaeli adaylarını tanıttı

CHP Kocaeli adaylarını tanıttı

.

Siyasetin okulu teşkilatlardır

Siyasetin okulu teşkilatlardır

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Genç Kürsü Programı’nda Gebze’de gençlerle bir araya geldi

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET