04 Haziran 2020 Perşembe 05:37

KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA KARŞI İŞLENMİŞ EN BÜYÜK SUÇTUR!

Kadına şiddet insanlığa karşı işlenmiş en büyük suçtur!
25 Kasım 2019 Pazartesi 12:00

.

İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Dr. Pelin Coştur Filiz 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında yayınladığı mesajda,

 

"Doğduğu andan itibaren ikinci sınıf insan olarak görülen, kanunlar önünde eşit sayılsada hakları gasp edilen kadınlarımız.. Her türlü psikolojik, cinsel, sözel, ekonomik ve sosyal şiddete maruz kalan kadınlarımız... Tecavüze uğrayıp "savcıların iş yoğunluğundan dolayı" tecavüzcüsüyle evlendirilen kadınlarımız... Kocalarından şiddet gören, ölüm korkusuyla yaşayan, devletin bir korumayı çok gördüğü kadınlarımız... Ekonomik özgürlüğü olmayan, dava açmak için gerekli parayı ödeyemediği için kocasına dava açamayan, korunma talebinde bulunamayan ve öldürülen kadınlarımız... Ülkemizi yönetenlerin “kadın mıdır kız mıdır bilmiyorum” dediği kadınlarımız... Dokuz ay karnında taşıyıp, ölümü göze alarak ağrılar içinde doğurdukları tarafından katledilen kadınlarımız... Doğurduğunu şehit veren kadınlarımız... NGeçen sene 440'ı, bu sene şimdiye kadar 423'ü öldürülen, topraklara doyuramadığımız, fiziksel şiddetin sayısını tutamadığımız kadınlarımız... Oysa aynı kadınlar, sarı saçlarına gönlümüzü bağladığımız, karadutumuz, çatalkaramız, uğruna ölümlere gidip geldiğimiz, hasretinden prangalar eskittiğimiz, yuva kuran, aile kuran, devlet kuran kadınlarımız... Büyük önderimizin dediği gibi "yeryüzünde var olan her eserin sahibi" kadınlarımız.. Aslında söylenecek tek bir söz var: Kadına şiddet insanlığa karşı işlenmiş en büyük suçtur!" dedi.

Bu haber 1056 defa okundu

DİĞER HABERLER

Türkkan, 'Sindirmek istiyorlar'

Türkkan, 'Sindirmek istiyorlar'

Devletin sırtına yapışmış keneleri ifaş etmeye devam edeceğim

AKP REKABETİ HALK FELAKETİ YAŞIYOR

AKP REKABETİ HALK FELAKETİ YAŞIYOR

MECLİSİN ASIL GÜNDEMİ HALKIN SORUNLARI OLMALI

LÜTFÜ TÜRKKAN’A YAPILAN SİYASİ VE KARALAMA KAMPANYASIDIR

LÜTFÜ TÜRKKAN’A YAPILAN SİYASİ VE KARALAMA KAMPANYASIDIR

Türkkan, İktidar partisinin yaptığı tüm yanlışları, haksızlıkları, hukuksuzlukları çekinmeden en sert şekilde ifade eden, soru önergesi veren ve halkı bilgilendiren bir milletvekilidir.

CHP'de görev dağılımı tamamlandı

CHP'de görev dağılımı tamamlandı

CHP Kocaeli'de işlem tamam

NORMALLEŞME SÜRECİMİZ ÜLKEMİZE VE KOCAELİ’MİZE HAYIRLI OLSUN

NORMALLEŞME SÜRECİMİZ ÜLKEMİZE VE KOCAELİ’MİZE HAYIRLI OLSUN

KURALLARA UYALIM

'ESNAFIMIZA SAHİP ÇIKMALIYIZ'

'ESNAFIMIZA SAHİP ÇIKMALIYIZ'

Şimdi sorumluluk üstlenme sırası yöneticilerde

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ