15 Ağustos 2018 Çarşamba 13:50
 
  • 6,088 TL

  • 6,905 TL

  • 226,96 TL

  • 92.079

Öncekiler Sonrakiler

KAMAN, '6 VEKİL ÇIKARTACAĞIZ, İDDİALIYIZ'

Kaman,  '6 vekil çıkartacağız, iddialıyız'
22 Mayıs 2018 Salı 12:09

.

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Serdar Kaman, parti binasında basın mensuplarıyla bir araya gelerek, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Toplantıda 27’nci Dönem Milletvekili olan adaylar hakkında açıklamalarda bulunan Kaman, “Seçim arifesindeyiz. Vekil adaylarımız belli oldu. Diğer partilerin vekil adaylarını karşılaştırdığımda hem tecrübeli adaylar, hem siyasete kazandırdığımız yeni yüzler hem de donanım açısından bakıldığında iyi parti en iyi listeyi çıkardı. Gurur duyuyoruz. Daha önceden de milletvekilliği yapmış değerli siyasetçi Lütfü Türkan vardır. Tecrübesiyle diğer adaylarda da birinci sıranın hakkını vererek iyi bir seçim kampanyası yapacaktır. Bundan eminim. İkinci sırada yer alan Ali Türkşen komutanımız Kardak krizinin kahramanlarından ve FETÖ’den dolayı mağdur edilmiş bir kahramanımızdır. O da İYİ partinin siyasete kazandırdığı yeni bir değerdir. Üçüncü sırada Lütfü Türkan ile beraber çalışacak kıymetli Prof. Harun Demirkaya yer almıştır. Partimize değer katmıştır. 4’üncü sırada yıllarca bu işe emek vermiş fikir adamı aynı zamanda Aydınlar Ocağı’nın Başkanı Ruhittin Sönmez yer aldı. 5inci sırada Dicle Akın bu partinin kurulmasında çok katkıları olan bir hanımefendidir. Teşkilatçı yapısıyla hanımefendiliğiyle bilinirler. 6’ncı sırada yer alan Adil Gülez daha önceden belediye başkan adayı olmuş, 7’nci ‘inci sırada Ahmet Yeşil de daha önceden aday olmuştu. Kocaeli ile bağı kuvvetli olan bir arkadaşımız. Fuat Berna da ilk kez siyasete girmiş, kendini sevdirmiş bir sanayici işadamıdır. İbrahim Ömer Toran kısa zamanda teşkilatını kuran değerli bir arkadaşımızdır. Kendisi de işadamıdır. Bu partiye çok katkısı olmuştur. Renan Argun Kıran da kendisi son derece hanımefendi kişiliğiyle tanınır. Ayşegül Babacan kimyager ve yaşam koçluğu yapan pozitif bir kişiliktir. Çevresinin sevilen bir isimdir. Alper Bircan arkadaşımız da siyasetin yeni yüzlerinden birisidir. Ayla Ilgın Gebze’den biz en iyi şekilde temsil edecektir. Listeye giremeyen Ufuk Turan da iyi bir arkadaşımızdır. Genel merkezin taktiridir bu. Siyaset uzun soluklu bir iştir” ifadelerini kullandı. 

“6 vekil çıkartacağız, iddialıyız”
Adaylık listeleriyle ilgili genel değerlendirmelerde bulunan Serdar Kaman, “Ülke genelinde baktığımızda da adaylarımız çok iyi. Türkiye’nin yönetimine layık bir kadro ete ve kemiğe bürünmüştür. Genel başkanımız Meral Akşener liderliğinde bu kadroyla beraber Türkiye’nin önümüzdeki 20 yılını şekillendireceğiz. Biz bu kadroyla da Kocaeli’nde 6 vekil çıkaracağız” dedi.


Bu haber 793 defa okundu

DİĞER HABERLER

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü rahatlattı

 Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü rahatlattı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Alınan tedbirlerle iyiye doğru gidiş başladı. Türkiye kimseyle bir ekonomik savaştan yana değildir. Fakat kendisine yönelik saldırı olduğunda da buna tepkisiz kalması beklenemez" dedi.

Deprem şehitlerini rahmetle andı

Deprem şehitlerini rahmetle andı

TBMM Başkanlık Divanı Katip üyesi ve CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, 17 Ağustos 1999 Gölcük Depremi’nin 19’uncu yılında yayınladığı mesajda Kocaeli’nin olası bir depremde en çok risk taşıyan kent olduğunu söyledi.

AK Parti İzmit sahaları boş bırakmıyor!

AK Parti İzmit sahaları boş bırakmıyor!

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, yarın seçim varmış gibi sokak sokak çalışmalarına devam ediyor.

MHP, Bahçeli'yi dinledi

MHP, Bahçeli'yi dinledi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin talimatı üzerine döviz hesaplarını bozdurdu.

Sonuç bildirgesi yayımlandı

Sonuç bildirgesi yayımlandı

Dün 'Değişim ve Umut' kurultayı için Ankara'da toplanan Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) parti içi muhalifler, oy birliği ile almış oldukları kararla birlikte, sonuç bildirgesini yayımladı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ