• 5,356 TL

  • 6,100 TL

  • 223,59 TL

  • 96.817

Öncekiler Sonrakiler

KAMAN, 15 TEMMUZ'DA YOK!

Kaman, 15 Temmuz'da yok!
10 Temmuz 2018 Salı 12:56

Haftalık olağan basın toplantısında kent ve ülke gündemine dair açıklamalarda bulunan İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman, Milli İrade Meydanı’nda yapılacak olan 15 Temmuz anmalarına katılmayacağını açıkladı.

Tekirdağ Çorlu’da yaşanan kaza ile ilgili olarak İYİ Parti olarak hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet , ailelerine de sabırlar dileyen Kaman, “Yol bekçiliği sisteminin kaldıran, bakım ihalesini geciktiren ve mühendislerin imzasını kaldıran hükümetin bu kazadan sorumluluğu olduğuna inanıyoruz. Hükümet yol bakım onarım ihalelerini hızlı bir şekilde gerçekleştirmeli. Çünkü kaybedilen 24 can geri gelmiyor” ifadelerini kullandı.


“Akrabadan oluşan Bakanlar Kurulu”

Bakanlar Kurulu’ndaki yeni kabine ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Kaman, “Yeni kabine ile ilgili olarak Türkiye 24 Haziran seçimleriyle, hükümet yandaşı düşüncelerin ifadesiyle 150 yıldır devam eden mücadelenin finalini 24 Haziran seçimleriyle tamamlamış bulundular. Dün açıklanan Bakanlar Kurulu’nun ortaya çıkmasıyla Türk siyasetinde yeni bir dönem başlamış olduğunu tüm çıplaklığıyla görmüş bulunmaktayız. Bu yeni dönemde artık tacir baklanlara ve eş dost akrabadan oluşan Bakanlar Kurulu’na alışmamız gerekiyor. Bu sistem ile Bakanlar Kurulu’nda devlet geleneği ortadan kalkmış, tacirlerden ve akrabalardan kurulu bir sistem getirilmiştir. Yakın zamanda Bakanlar Kurulu listesinde akrabaların artacağını öngörmekteyiz. Bu sistem ne getirir? Çok değil 3-5 yıl içerisinde ortaya çıkacaktır. Ümit ederim ki Türk halkı parlamenter sistemi mumla arar hale gelmesin” dedi.


“Davet gelmedi, katılmayı düşünmüyorum”
15 Temmuz anmasıyla ilgili olarak Kaman, “Bize bir davet gelmedi ve katılmayı düşünmüyorum. Öncelikle davet edilmedim. Daha sonra ise bu anmalar Türk milleti tarafından yapılması gerekirken AK Parti şovuna dönüştüğü için gitmeyeceğim. Gerçek manada bir anma yapılacaksa memnuniyetle katılırım fakat AK Parti şovuna katılmam” dedi.
 

Bu haber 864 defa okundu

DİĞER HABERLER

Büyükakın, 13 - 0 kazanacağız

Büyükakın, 13 - 0 kazanacağız

.

Partinin ne önemi var!

Partinin ne önemi var!

Ercan Dalkılıç bu sefer Saadet diyecek

'Gençleri geleceğin dünyasına hazırlayacağız'

'Gençleri geleceğin dünyasına hazırlayacağız'

Dünyanın teknoloji alanında büyük bir değişim geçirdiğini belirten Büyükakın, “Gençleri geleceğin dünyasına hazırlayacağız” dedi.

Yıldız'dan Basın Onur günü mesajı

Yıldız'dan Basın Onur günü mesajı

.

Sezer, 'Gençler ve kadınlar önceliğimiz olacak'

Sezer,  'Gençler ve kadınlar önceliğimiz olacak'

Gölcük Belediye Başkan Adayı Ali Yıldırım Sezer, SKM programları kapsamında çalışmalara başladı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ