19 Kasım 2018 Pazartesi 07:04
 
  • 5,344 TL

  • 6,098 TL

  • 209,82 TL

  • 93.616

Öncekiler Sonrakiler

KAMAN 'SEÇİMİ KAZANAMADIK AMA'

Kaman 'Seçimi kazanamadık ama'
27 Haziran 2018 Çarşamba 12:18

.

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Serdar Kaman, il parti binasında haftalık olağan basın toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda basın mensuplarıyla bir araya gelen Kaman, seçim sonuçlarını değerlendirdi.“Sonuca saygı duymak zorundayız”

Her salı günü gerçekleştirdiği haftalık olağan toplantısını dün genel idare kurulunun toplantısı nedeniyle bugüne yaptığı söyleyen Kaman, yaptığı konuşmada, “Genel anlamda yeni kurulmuş bir parti olarak başarılı olduğumuzu söylemek istiyorum. Gönül isterdi ki iktidar olalım, seçimi kazanalım. Kazanamadık. Seçimden çıkan sonuca saygı duymak zorundayız. Seçimi kazanamadık ama İYİ Parti siyasetin merkezine oturdu” diyerek seçim sürecinde çalışan partili arkadaşlarına teşekkür etti. “Muhalif olarak mecliste yer alacağız”

Yandaş medyada yer alan ikilikler hakkında yorum yapan Kaman, “Şunu bir kez daha belirtmeliyiz ki Meral Akşener bizim liderimizdir. Bizim genel başkanımızdır. Her zaman olduğu gibi şimdi de onun ardındayız ve yanındayız. O bizim liderimizdir. Resmi olmayan seçim sonuçlarına göre 10.1, Kocaeli’de 10.29’dur. Seçim sonucunda 43 vekil kazandık. Mecliste grup kurabiliyoruz. 44 vekile de çıkabilir. Bundan sonra Türkiye’nin geleceğini muhalif olarak iktidara önerilerde bulunacağız. Ardından da yerel seçimler var. Yerel seçimlere hazırlanacağız” diye konuştu.“Yüzde 29 oranında göç söz konusu”
Meral Akşener’in köyü olan Gündoğdu Mahallesi’nde AK Parti’nin oy oranlarının yüksek olmasını değerlendiren Kaman, “O köyde 3 bin 600 seçmen var. 1600’ü yerli, geri kalanı göç eden vatandaşlardır. Bu seçmen kitlesinde yüzde 29 oranında bir göç söz konusudur. Gündoğdu Mahallesi’nde 7 Haziran seçimlerinde 1717 seçmen, 1 Kasım’da 1828 seçmen, referandumda 2 bin 534 seçmen, 24 Haziran’da ise 3 bin 276 seçmen yer aldı. Bu kadar seçmenin artması ise kafalarda ‘buraya seçmen sayısı mı kaydırıldı?’ sorularını akla getiriyor. ‘Bir yılda nasıl artar?’ diye de soruyoruz” ifadelerini kullandı.
Bu haber 643 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ