17 Temmuz 2018 Salı 03:18
 
  • 4,854 TL

  • 5,684 TL

  • 193,24 TL

  • 89.744

Öncekiler Sonrakiler

KAMAN 'SEÇİMİ KAZANAMADIK AMA'

Kaman 'Seçimi kazanamadık ama'
27 Haziran 2018 Çarşamba 12:18

.

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Serdar Kaman, il parti binasında haftalık olağan basın toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda basın mensuplarıyla bir araya gelen Kaman, seçim sonuçlarını değerlendirdi.“Sonuca saygı duymak zorundayız”

Her salı günü gerçekleştirdiği haftalık olağan toplantısını dün genel idare kurulunun toplantısı nedeniyle bugüne yaptığı söyleyen Kaman, yaptığı konuşmada, “Genel anlamda yeni kurulmuş bir parti olarak başarılı olduğumuzu söylemek istiyorum. Gönül isterdi ki iktidar olalım, seçimi kazanalım. Kazanamadık. Seçimden çıkan sonuca saygı duymak zorundayız. Seçimi kazanamadık ama İYİ Parti siyasetin merkezine oturdu” diyerek seçim sürecinde çalışan partili arkadaşlarına teşekkür etti. “Muhalif olarak mecliste yer alacağız”

Yandaş medyada yer alan ikilikler hakkında yorum yapan Kaman, “Şunu bir kez daha belirtmeliyiz ki Meral Akşener bizim liderimizdir. Bizim genel başkanımızdır. Her zaman olduğu gibi şimdi de onun ardındayız ve yanındayız. O bizim liderimizdir. Resmi olmayan seçim sonuçlarına göre 10.1, Kocaeli’de 10.29’dur. Seçim sonucunda 43 vekil kazandık. Mecliste grup kurabiliyoruz. 44 vekile de çıkabilir. Bundan sonra Türkiye’nin geleceğini muhalif olarak iktidara önerilerde bulunacağız. Ardından da yerel seçimler var. Yerel seçimlere hazırlanacağız” diye konuştu.“Yüzde 29 oranında göç söz konusu”
Meral Akşener’in köyü olan Gündoğdu Mahallesi’nde AK Parti’nin oy oranlarının yüksek olmasını değerlendiren Kaman, “O köyde 3 bin 600 seçmen var. 1600’ü yerli, geri kalanı göç eden vatandaşlardır. Bu seçmen kitlesinde yüzde 29 oranında bir göç söz konusudur. Gündoğdu Mahallesi’nde 7 Haziran seçimlerinde 1717 seçmen, 1 Kasım’da 1828 seçmen, referandumda 2 bin 534 seçmen, 24 Haziran’da ise 3 bin 276 seçmen yer aldı. Bu kadar seçmenin artması ise kafalarda ‘buraya seçmen sayısı mı kaydırıldı?’ sorularını akla getiriyor. ‘Bir yılda nasıl artar?’ diye de soruyoruz” ifadelerini kullandı.
Bu haber 570 defa okundu

DİĞER HABERLER

Hasan Ayaz'dan Musa Yılmaz'a ağır sözler

Hasan Ayaz'dan Musa Yılmaz'a ağır sözler

Feto kimliğini gizlemeden 15 Temmuz Şehidlerimizi alçakça aşağılayan Musa Yılmaz denilen CHP Gebze İlçe başkanı! Haddini bil!!!.

OHAL sonrası için 27 maddelik düzenleme

OHAL sonrası için 27 maddelik düzenleme

OHAL sonrası için yeni düzenleme ile ilgili teklif Meclis Başkanlığı'na sunuldu.

Polise niyet, vekile kısmet

Polise niyet, vekile kısmet

Emekli polisler yine hüsrana uğradı.

Derince 15 Temmuz’da Tek Yürek Oldu

Derince 15 Temmuz’da Tek Yürek Oldu

Derince’de 15 Temmuz hain darbe girişiminin 2. yıldönümünde Kent Meydanı’nda düzenlenen Vatan Nöbeti ve Şehitlerimizi Anma Programı’na vatandaşlar yoğun katılım gösterdi.

CHP Darıca Bayramoğlu mahalle başkanını belirledi

CHP Darıca Bayramoğlu mahalle başkanını belirledi

Cumhuriyet Halk Partisi Darıca İlçe Başkanlığı genel seçimlerin hemen ardından mahalle çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ