26 Şubat 2020 Çarşamba 12:17

KARAKADILAR GENÇLERLE BULUŞTU

Karakadılar gençlerle buluştu
21 Ocak 2019 Pazartesi 12:35

'Kartepe'yi hep beraber yöneteceğiz'

CHP Kartepe Belediye Başkan Adayı  Cumhur Karakadılar Şirinsulhiye Mahallesi’nde oturan gençlerle buluştu. Gençlerle bir araya gelen Karakadılar, “Sevgili genç arkadaşlarım çok fazla projemiz var ama bugün sizin için toplandık. Bunlar sizin için yapacağımız projelerin sadece küçük bir kısmı. Kartepe’yi beraber yöneteceğiz” dedi

CHP Kartepe Belediye Başkan Adayı Cumhur Karakadılar Şirinsulhiye Mahallesi’nde oturan gençlerle buluştu. Karakadılar’ın toplantısına İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, Kartepe İlçe Başkanı Şeref Kırmızı, Kartepe İlçe Gençlik Kolları Başkanı Serhat Yalçın ve yöneticiler eşlik etti. Gençlerin sorunlarını dinleyen Karakadılar, iletilen sorunları yardımcılarına tek tek not aldırdı.

HEPİMİZ ÇİFTÇİ ÇOCUĞUYUZ
Gençlerle buluştuğu toplantıda konuşan Cumhur Karakadılar, “140 milyonlul bir bütçeden bahsediyoruz. Sosyal belediyecilikte gençlere, çocuklara ve kadınlara ayrılması gereken bütçe yüzde 20-25 iken mevcut belediyemiz sadece yüzde 3’ünü kullanıyor. Kartepe içinde bütün öğrencilere bedava ulaşım sağlanacak.
Çocuklarımızın kartlarına aylık ulaşım ücretleri yüklenecek. Üretim yapacağız. Hepimiz çiftçi çocuğuyuz” dedi.

KADINLARIMIZI ÖNCE EĞİTECEĞİZ
Açıklamasının devamında Karakadılar, “Kadınlarımız, gençlerimiz işsiz. Kadınlarımızı önce eğiteceğiz. Sonrasında anlaştığımız firmalara üretim yapıp kadınlarımızın gelir getirmesini sağlayacağız. Kadınlarımız çok üretken. Kadınlarımız süt, tereyağ, yumurta üretiyor ama bunları satacak yer bulamıyor. Stantlar kuracağız üretilen ürünler satılacak. İstanbul’dan turlar düzenleyeceğiz ki kadınlarımız ürettikleri ürünleri nasıl satacağım diye düşünmesin” ifadelerini kullandı.

HALK MECLİSLERİ KURULACAK

Asgari ücretle çalışanlarla ilgili olarak projelerini anlatan Karakadılar, “Asgari ücretle çalışan hiç kimseden ne salon parası ne de evrak parası vermeyecek. Belediyenin mühendisleri mimarları projeleri ücretsiz çizecek. Sizin arsalarınıza gelip bakacaklar ve sizden hiçbir şekilde ücret alınmayacak. Tunceli’deki komünist belediye var herkes onu konuşuyor. Oranın toprağı bizim Kartepe kadar yok. Onlar yapıyorsa biz niye
yapamayalım. Yapacağımız hiçbir proje sizden habersiz yapılmayacak. Siz isterseniz yapacağız. Halk meclisler kuracağız. Bu halk meclislerinde her siyasi görüşten insan olacak ve bunlar koordineli şekilde çalışacak” şeklinde konuştu.

KARTEPE’Yİ BERABER YÖNETECEĞİZ
Karakadılar açıklamasını, “Kartepe’ye çıkıp eğlenmek istiyorsunuz ama ateş pahası her yer. Biz çocuklarımıza ücretsiz kayak dersi vereceğiz. Kuzuyayla’yı düzenleyip mesire alanları kuracağız. Köylü kasabalı hep beraber çıkıp eğleneceğiz. Diğer siyasi partiler soruyorlar “Vizyon projeniz ne?” diye. Bizim vizyon projelerimiz bunlar. Sapanca Gölü’nün kenarını komple temizleyip yürüyüş yolları yapacağız. Akşam göl kenarına
gidip oturacaksınız. Çok fazla projemiz var ama bugün sizin için toplandık. Bunlar sizin için yapacağımız projelerin sadece küçük bir kısmı. Kartepe’yi beraber yöneteceğiz” şeklinde sonlandırdı.
Bu haber 559 defa okundu

DİĞER HABERLER

'Bak bu son'

'Bak bu son'

Mehmet Nazım Gençtürk 'İl başkanlığı emeklilik makamı mı?'

YILDIZLI: SENDİKALARLA OMUZ OMUZA OLACAĞIZ

YILDIZLI: SENDİKALARLA OMUZ OMUZA OLACAĞIZ

BİRLİKTE YOL YÜRÜMELİYİZ

TÜNELİN UCU KARANLIK

TÜNELİN UCU KARANLIK

2020 YILINDA FATURA 2 KAT ARTACAK

Taşdemir:Alçakça bir saldırı!

Taşdemir:Alçakça bir saldırı!

MADDİ ZARARA UĞRADIM

Saadet, Lastik-İş'e gitti

Saadet, Lastik-İş'e gitti

Saadet Partisi, Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Alaaddin Sarı’yı ziyaret etti

İYİ PARTİ KANDIRA 2. OLAĞAN İLÇE KONGRESİ YAPILDI

İYİ PARTİ KANDIRA 2. OLAĞAN İLÇE KONGRESİ YAPILDI

Hilal Kübra Altınay güven tazeledi

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ