bil anakolej
05 Temmuz 2020 Pazar 09:05

KARAKADILAR GENÇLERLE BULUŞTU

Karakadılar gençlerle buluştu
21 Ocak 2019 Pazartesi 12:35

'Kartepe'yi hep beraber yöneteceğiz'

CHP Kartepe Belediye Başkan Adayı  Cumhur Karakadılar Şirinsulhiye Mahallesi’nde oturan gençlerle buluştu. Gençlerle bir araya gelen Karakadılar, “Sevgili genç arkadaşlarım çok fazla projemiz var ama bugün sizin için toplandık. Bunlar sizin için yapacağımız projelerin sadece küçük bir kısmı. Kartepe’yi beraber yöneteceğiz” dedi

CHP Kartepe Belediye Başkan Adayı Cumhur Karakadılar Şirinsulhiye Mahallesi’nde oturan gençlerle buluştu. Karakadılar’ın toplantısına İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, Kartepe İlçe Başkanı Şeref Kırmızı, Kartepe İlçe Gençlik Kolları Başkanı Serhat Yalçın ve yöneticiler eşlik etti. Gençlerin sorunlarını dinleyen Karakadılar, iletilen sorunları yardımcılarına tek tek not aldırdı.

HEPİMİZ ÇİFTÇİ ÇOCUĞUYUZ
Gençlerle buluştuğu toplantıda konuşan Cumhur Karakadılar, “140 milyonlul bir bütçeden bahsediyoruz. Sosyal belediyecilikte gençlere, çocuklara ve kadınlara ayrılması gereken bütçe yüzde 20-25 iken mevcut belediyemiz sadece yüzde 3’ünü kullanıyor. Kartepe içinde bütün öğrencilere bedava ulaşım sağlanacak.
Çocuklarımızın kartlarına aylık ulaşım ücretleri yüklenecek. Üretim yapacağız. Hepimiz çiftçi çocuğuyuz” dedi.

KADINLARIMIZI ÖNCE EĞİTECEĞİZ
Açıklamasının devamında Karakadılar, “Kadınlarımız, gençlerimiz işsiz. Kadınlarımızı önce eğiteceğiz. Sonrasında anlaştığımız firmalara üretim yapıp kadınlarımızın gelir getirmesini sağlayacağız. Kadınlarımız çok üretken. Kadınlarımız süt, tereyağ, yumurta üretiyor ama bunları satacak yer bulamıyor. Stantlar kuracağız üretilen ürünler satılacak. İstanbul’dan turlar düzenleyeceğiz ki kadınlarımız ürettikleri ürünleri nasıl satacağım diye düşünmesin” ifadelerini kullandı.

HALK MECLİSLERİ KURULACAK

Asgari ücretle çalışanlarla ilgili olarak projelerini anlatan Karakadılar, “Asgari ücretle çalışan hiç kimseden ne salon parası ne de evrak parası vermeyecek. Belediyenin mühendisleri mimarları projeleri ücretsiz çizecek. Sizin arsalarınıza gelip bakacaklar ve sizden hiçbir şekilde ücret alınmayacak. Tunceli’deki komünist belediye var herkes onu konuşuyor. Oranın toprağı bizim Kartepe kadar yok. Onlar yapıyorsa biz niye
yapamayalım. Yapacağımız hiçbir proje sizden habersiz yapılmayacak. Siz isterseniz yapacağız. Halk meclisler kuracağız. Bu halk meclislerinde her siyasi görüşten insan olacak ve bunlar koordineli şekilde çalışacak” şeklinde konuştu.

KARTEPE’Yİ BERABER YÖNETECEĞİZ
Karakadılar açıklamasını, “Kartepe’ye çıkıp eğlenmek istiyorsunuz ama ateş pahası her yer. Biz çocuklarımıza ücretsiz kayak dersi vereceğiz. Kuzuyayla’yı düzenleyip mesire alanları kuracağız. Köylü kasabalı hep beraber çıkıp eğleneceğiz. Diğer siyasi partiler soruyorlar “Vizyon projeniz ne?” diye. Bizim vizyon projelerimiz bunlar. Sapanca Gölü’nün kenarını komple temizleyip yürüyüş yolları yapacağız. Akşam göl kenarına
gidip oturacaksınız. Çok fazla projemiz var ama bugün sizin için toplandık. Bunlar sizin için yapacağımız projelerin sadece küçük bir kısmı. Kartepe’yi beraber yöneteceğiz” şeklinde sonlandırdı.
Bu haber 605 defa okundu

DİĞER HABERLER

Devlet bugüne kadar neden önlem almadı?

Devlet bugüne kadar neden önlem almadı?

'İŞÇİLERİN CANININ KIYMETİ YOK!'

Genç Parti 5. Olağan Kongresi yapıldı

Genç Parti 5. Olağan Kongresi yapıldı

Cem Uzan'ın imzası logoya eklendi

Şanbaz Yıldız 'A' takımını belirledi

Şanbaz Yıldız 'A' takımını belirledi

İYİ Parti İl Divanı belli oldu!

İYİ PARTİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

İYİ PARTİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

AKP'Lİ MECLİSÜYESİ İÇİN YARGIYA GİDECEKLER

Temel Karamollaoğlu'na sordu

Temel Karamollaoğlu'na sordu

'Madımak sizi utandırmıyor mu?

DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanı belli oldu

DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanı belli oldu

5 isim Ankara'ya çağırıldı

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ