21 Şubat 2019 Perşembe 22:08
 
  • 5,324 TL

  • 6,039 TL

  • 228,04 TL

  • 102.494

Öncekiler Sonrakiler

KARAMOLLAOĞLU, KOCAELİ’DE KONUŞTU

Karamollaoğlu, Kocaeli’de konuştu
02 Haziran 2018 Cumartesi 19:00

Karamollaoğlu, iktidarı sert sözlerle eleştirdi.

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu, 24 Haziran öncesi Kocaeli’de miting düzenleyen ilk parti oldu. Kocaeli’ne gelerek İzmit Perşembe Pazarı Meydanı’nda halkla buluşan Karamollaoğlu, iktidarı sert sözlerle eleştirdi.


Haber: Burcu Nazlı


Yoğun katılımın olduğu miting alanında güvenlik önlemleri eşliğinde kürsüye çıkan Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu, kendisine tezahüratlarda bulunanları selamladı. Mitinge katılanlar, Türk Bayrağı ve Saadet Partisi flamaları salladı.


İktidara yüklendi

Ülke gündemini ilgilendiren 24 Haziran seçimlerinin yanısıra, iktidarı sert sözlerle eleştiren Karamollaoğlu,siyasi kutuplaşmadan, ekonomideki dar boğaza kadar değerlendirmelerde bulunan Karamollaoğlu, ülkenin gündeminde yer alan her soruna değinerek iktidara yüklendi.

 

Karamollaoğlu’nun miting alanında yaptığı konuşmaların konu başlıkları ise şöyle:


"Gençler bizim geleceğimiz"

“Bunlara inat seçim gününe kadar kimseyle kavga etmeden, onların seviyesine düşmeden ülkemizin sorunlarını gündeme getirmeye devam edeceğim. Gençler bizim geleceğimiz. Yarın bu ülkenin bu problemlerini ülkemizin sorunlarını üstlenecekler. Onlar siyasete girecekler. Ne yazık ki gençlerimizin bu ihtiyaçlarını karşılamak maksadıyla iktidar hiçbir adım atamadı. Bugünkü iktidar adalete bakıyor, sağlığa bakıyor inşaatı düşünüyor. Onun için biz gençlerimizin en vasıflı şekilde yetişmeleri için, siyasiler gençler örnek olmaya başlar. Temel buradır. Eğitim burada başlar.”

 

“Ülkemizin en çok ihtiyaç duyduğu şey kucaklaşmadır”

“Bugün ülkemizin en çok ihtiyaç duyduğu şey kucaklaşmadır. Elbette farklı kanaatlerimiz olacak. Benim gibi düşünemeyen kardeşimi ikna etmeye çalışırım. Bu medeniyetin bir gerekçesidir. Barış huzur böyle sağlanır. Önceliğimiz kucaklaşmaktır. Allah nasip ederse biz bunu sağlayacağız. Bu ülkeyi kutuplaştırmaya çalışanlara inat sağlayacağız. Sizin fikirlerinizi savunmayanları ihanet olarak nitelendiremezsiniz. Bir memlekette adalet sağlanmıyor, zorbalığa başvurulur. Devlerin en önemli meselesi adaleti tesis etmektir. Küfürle yönetim devam edebilir ama zulümle devam etmez. Adaleti hakim kılmayı tesis etmeyi çalışıyoruz. Adalet olmazsa devlet olmaz. Önemli bir mesele olarak gelecek.”

 

”Yolsuzluğa bulaşmayacağız”

“Ahlak devlet yönetiminde esas olacak. Yolsuzluğa bulaşmayacağız. Kimsenin de bulaşmasına izin vermeyeceğiz. Söz vererek de olmaz. Ehliyet, liyaket önemlidir. İşi ehline vereceğine, yolsuzluğa verirseniz bu iş olmaz. Birileri milli geliri ölçerken borcu, faizi, vergileri bunun içine koyuyor. Biz ne kadar büyüdük diyor. Siz bunu diyorsanız insanları kandırma peşindesiniz. Siz ekonomiyi obezite haline getirseniz, bu ülkede ekonomiyi aşamazsınız. İktidar bizim omuzlarımıza yüklendiğinde de biz sorunları çözeceğimize inanıyoruz.”

 

“Bizim yapabildiklerimizi siz rüyanızda göremezsiniz”    
“Benim seçim vadedim birkaç bin liralık seçim rüşvetine dayanmaz. Türkiye’de işsiz insan kalmaması, işi olup geçim sıkıntısı olan insan da olmaması. Benim derdim bu ülkedeki ihtiyaç duyduğu ne varsa her şeyimizin üretildiği bir ülke haline gelmek. Bizim yapabildiklerimizi siz rüyanızda göremezsiniz. Cumhurbaşkanlığı görevine geldiğim zaman ve bu görev bana tevdi edildiğinde ben Saadet Partisi'nin bir üyesi olarak kalabilirim ama kesinlikle Saadet Partisi Genel Başkanlığı görevini birlikte götürmem. Çünkü başka partilere mensup olanlar rahat yaklaşamazlar" dedi.

 

'İşsizlik almış başını gidiyor'
"Türkiye'de maalesef iş ortamı hazırlanmadığı, yatırımlar ona göre hazırlanmadığı için işsizlik almış başını gidiyor. Öbür taraftan işçilerimiz çalışıyor, emeğini veriyor. Bir kısmı kalifiye olmuş, işlerinde çok güzel ücretler alabiliyor ama benim kanaatim şu ki özellikle asgari ücret açlık sınırında olursa bir memlekette milli gelir adil dağılmıyor demektir. İşveren, esnaf, patronlar bundan korkmasın. Bakın Erbakan Hoca, Allah rahmet eylesin, 95-96'da başbakan oldu. İlk yaptığı iş, memura, işçiye, çiftçiye ciddi zamlar yapmak oldu. Memur 6 aylık ilk önce yüzde 50, altı ayla yüzde 132 zam aldı, asgari ücret yüzde 110 arttı. Pancar, fındık yüzde 250, buğday yüzde 110 zam aldı. Ama ne esnafta, ne sanayicide, ne işverende herhangi bir panik yaşamadık, çünkü pazar canlandı. Bu sefer yeni mal talebinde bulunuldu, yatırım yapmak isteyenler yatırım yaptı, yeni istihdam sahaları doğdu, işsizlik azaldı, ekonomi canlandı." 


Hodri Meydan, her siyasi partinin mitinginde olduğu gibi Saadet Partisi'nin de mitingdeydiBu haber 1452 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ