kbb 15 temmuz
bil anakolej
13 Temmuz 2020 Pazartesi 02:28

KATIROĞLU'NUN İDDİASINA TÜRKKAN'DAN ÇOK SERT AÇIKLAMA

Katıroğlu'nun iddiasına Türkkan'dan çok sert açıklama
30 Mayıs 2020 Cumartesi 11:00

'Gerçekler yüzüne vurulunca sıkıntıya düşmüş'

AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında,İYİ Parti Grup Başkanvekili Türkkan'ın AK Partili Belediye başkanları ve tüm Kocaeli milletvekillerine dönük yalan ve iftira dolu açıklamaları olduğunu ifade ederek "Müddei iddiasını ispatla yükümlüdür." dedi. 

Katırcıoğlu, şöyle konuştu: "Bay Lütfü Türkkan, iddia ettiklerinin yalan ve iftira olduğunu gayet iyi bir şekilde bilmektedir. Amacı, kendisinin haksız ve hukuksuz işlerini gizlemek ve hedef şaşırtmaktır.  Kendisine birkaç gündür birçok bilgi ve belge ulaştığını belirten Katırcıoğlu "Bunların içerisinde doğrulattığım iki konuyu milletimizden bir kez daha özür dileyerek kendisine sormak durumundayım.":

Biliyorsunuz bu milletvekilinin ve iş insanının Kocaeli Dilovası'nda fabrikaları ve çiftlikleri var. Soruyorum belgelerle birlikte, Bay Lütfü Türkkan. Türkkan Yağ Anonim Şirketi, 126 bin metrekare orman arazisi üzerinde mi değil mi? İkinci sorum, belgemle birlikte Bay Lütfü Türkkan, Türkkan Çiftliği TOKİ arazisi üzerinde mi değil mi?"

Katırcıoğlu, Türkkan'dan bu soruları cevaplamasını beklediklerini ifade ederek, ayrıca ilgili kurum ve kuruluşların yetkililerinin bu işin takipçisi olacağını belirtti. Bu arazilerin devlete ait olduğunu vurgulayan Radiye Sezer Katırcıoğlu, "Özellikle cumhuriyet savcılarını göreve davet ediyorum." ifadesini kullandı.

 

TÜRKKAN'DAN CEVAP GECİKMEDİ

 

İYİ Parti KOcaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada;

'25 yıldır kendi tapulu mülkümüzde sanayicilik yapıyoruz. Belediyelerin sırtına kene gibi yapışmış bu hanım, gerçekler yüzüne vurulunca sıkıntıya düşmüş. Gereken cevap verilecektir, rahat olun' dedi.

Bu haber 2741 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ