26 Mayıs 2019 Pazar 09:14
 
Öncekiler Sonrakiler

KENT KONSEYİ'NDEN BİRLİK ÇAĞRISI

Kent Konseyi'nden birlik çağrısı
15 Ağustos 2018 Çarşamba 16:36

Kocaeli Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Türkiye’ye yönelik yapılan emperyalist ve finansal saldırılar ile ilgili yazılı açıklamalarda bulundu.


Açıklamalarında, Türkiye’yi kuşatmayı amaçlayan, Gezi olayları ile başlayıp,  17 – 25 Aralık ile devam eden ve 15 Temmuz hain darbe teşebbüsüyle de bir üst aşamaya taşınan saldırılardan sonra, bu kez de küresel finans sistemi tarafından ekonomimiz hedef alındığını belirten Kocaeli Kent Konseyi, “Piyasa dinamikleri ile açıklanamayacak şekilde döviz kurlarının yükselmesine neden olan finansal bir saldırı başlatılmıştır. ABD müttefik bir devlet olmakla bağdaşmayacak şekilde, Türkiye’nin tüm haklı uyarılarına rağmen, PKK’nın Suriye’deki uzantısı PYD’ye binlerce tır dolusu silah vermiş, Suriye’nin kuzeyinde oluşturulmaya çalışılan terör koridoru, kahraman ordumuzun Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatları ile engellenmiştir.  Hain FETÖ elebaşını iade etmekte ayak direyen ve terör örgütü üyelerine her türlü serbestiyi sağlayan ABD, rahip BRUNSON davasının yargının tasarrufunda olduğunu göz ardı ederek, iki bakanımız hakkında egemenliğimize açık bir saldırı niteliğinde yaptırım kararı almıştır. Türkiye’nin S 400 füze savunma sistemini satın aldığı bahanesiyle, antlaşmalara aykırı olarak F 35 savaş uçaklarının teslimini durdurarak, Türkiye’den alüminyum ve çelik ithalatı gümrük vergilerini de iki kat arttıran ABD’ye, devletimiz tarafından mütekabiliyet esasları çerçevesinde gereken cevaplar verilmiştir” ifadelerine yer verdi.


“Hazırlıklı olmalıyız”   
Yakın zaman önce Yunanistan’da yaşanan ekonomik krizden farklı olarak, basiret ve feraset sahibi vatandaşların bankalardan  mevduat çekmeyerek, döviz - alım satımında olağan dışı bir tavır sergilemeyerek saldırganların heveslerini kursaklarında bıraktığını da belirten Konsey, “Türkiye’nin milli menfaatler konusunda taviz vermeyen, bağımsız ve şahsiyetli duruşuna yönelik emperyalist saldırıların, farklı görünümlerle devam etmesine hazırlıklı olmamız gerekmektedir” dedi.

“Türkiye asla diz çökmeyecek”
Her türlü emperyalist saldırılara karşı ‘Gün; birlik olma günüdür’ diyen Kocaeli Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri, “Gün; şahsi çıkarlarını memleket yararının üzerinde tutanlara, finans tetikçilerine ders verme günüdür. Gün; ulusal egemenliğimize, bağımsızlığımıza, hangi surette olursa olsun müdahale etmeye kalkanlara, bu topraklarda  hakimiyetin kayıtsız şartsız Türk Milletine ait olduğunu gösterme günüdür. Asla karamsarlığa kapılmayacağız. Türkiye’nin emperyalist tehditlere boyun eğmeyeceğini göstereceğiz. Yerli üretime dayanan, güçlü ekonomisi olan demokratik bir hukuk devleti için çalışacağız ve üreteceğiz. Sivil toplum kuruluşları olarak, her koşulda devletimizin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Dost düşman şunu bilsin ki: Türkiye asla diz çökmeyecek. Türkiye’ye diz çöktüremeyeceksiniz” açıklamalarında bulundu.Bu haber 3313 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ