20 Ocak 2018 Cumartesi 20:00
 
  • 3,810 TL

  • 4,657 TL

  • 162,94 TL

  • 115.147

Öncekiler Sonrakiler

KORKMAZ'DAN İSRAİL TEPKİSİ

Korkmaz'dan İsrail tepkisi
13 Temmuz 2016 Çarşamba 00:00

Kimse bunun hesabını veremez

Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Necati KORMAZ, Mavi Marmara saldırısından sonra İsrail’le diplomatik olarak kesilen ilişkilerin tekrar normale dönme şartını, İsrail’in başta özür dilemek olmak üzere, tazminat ve Gazze ablukasının kalması olarak sıralayan Cumhurbaşkanı ve hükümetin, 3 şartı yerine getirmeden gerçekleştirdiği normalleşmesine tepki gösterdi. 


Korkmaz, birinci madde İsrail’in özür dilemesiydi, İsrail hükümeti kamuoyu üzerinden Türkiye’den özür dilememiştir ve özür dileyip dilemediği net değildir. İkinci madde tazminat verilmesiydi bu durumda gerçekleşmiş değildir çünkü Yahudi bir vakıf üzerinden verilmek istenen tazminatın İsrail’in diplomatik ve tarihsel olarak işlediği suçu işlememiştir anlamına gelecek hamleyi yapması dikkat çekmektedir. Üçüncüsü ise ablukanın hâlâ kalmaması Türkiye’de başarı olarak gösterilen bu normalleşmenin temelde hezimet anlamına geldiğini belirti.  
10 vatandaşımızın ve Gazze halkının İsrail’e karşı korunamadığını çocuk katilleriyle yan yana gelmemiş bu milleti çocuk katilleriyle yan yana getirme gayreti gafletin de ötesinde bir durumdur.
Gazze halkının temel sorununun insani yardımların gidip gitmemesi değildir önemli olan işgal altında ve ablukadaki Filistinlilerin özgürlüğüne kavuşup işgalci İsrail’in oradan çıkartılması gerekmektedir. Daha düne kadar uzun namlulu silahlarla plajlardaki öldürülen çocukları unutup bu katillerle anlaşma yapılmasını işgalci İsrail’in bölgedeki hem işgalini hem ablukasını hem katliamlarını tanıma anlamına gelir ki normalleşme denilen şey bu ise biz Müslümanlar olarak bu duruma kayıtsız kalmamız asla mümkün değildir.
Filistin bizim için manevi bir değere sahiptir çünkü ilk kıblemiz olan Mescidi Aksa bu topraklardadır. Müslümanların hakimiyetinden çıktıktan sonra kanın ve gözyaşının eksik olmadığı Filistin topraklarında barış ve huzurun gelmesinin tek seçeneğinin ise İsrail ve bütün uzantılarının bu topraklardan çıkartılmasıdır. Yarım asırdan fazladır işgal atındaki Filistin toprakları bu nedenden ötürü kan ve barut kokusuyla iç içe yaşamak zorunda bırakılmıştır. Şunu tekrar etmekte fayda var ki aziz milletimiz her daim mazlumun yanında zalime karşı durmuştur. Bugünde aynı şekilde durmaya mecburuz. Eğer mazlumun yanında duruyormuş gibi yapıp zalimin isteğini yerine getirilirse hem dünyada hem de huzuru mahşerde kimse bunun hesabını veremez.
“Bugün ülkeyi yönetenlerin gerek iç ve dış politikadaki attığı yanlış adımlar sonucunda İsrail bize mecbur biz de İsrail’e mecburuz açıklamaları gerçeği yansıtmamaktadır. Ülke olarak elli kanlı katillere ihtiyacımız olamaz dolayısıyla katillerle yapılacak diplomatik ilişkilerle de bir gelecek inşa edemeyiz ve bu açıdan atılan yanlış adımların maddi ve manevi faturasını bu millete kesmeye hakkımız yoktur.
Bu açıdan Milli Mücadele’nin temsil ruhunu taşıyan TBMM’nin ve onun üyelerinin tarihteki şuurlu duruşa leke sürecek ve o meclisin tarihsel temsil sorumluluğuna halel getirecek yanlış adımlar atmaktan uzak durması gerekmektedir. 
Milletvekillerimizin de bu çerçevede tarihi sorumluluk altındadır ve 1 Mart tezkeresine nasıl ki hayır diyen bir meclis şuuruyla hareket edilmişse şimdi de aynı ruhla aynı meclisin İsrail’le yapılan anlaşmaya HAYIR demenin sorumluluğunu yerine getirmek zorundadır.

Bu haber 1439 defa okundu

DİĞER HABERLER

Hürriyet'ten Kandıra yolu açıklaması

Hürriyet'ten Kandıra yolu açıklaması

CHP Milletvekili Hürriyet, Kandıra Yolu'nda önceki gece meydana gelen trafik kazasından yaralı olarak kurtulanlar için geçmiş olsun mesajı yayınladı.

AYAZ: KÖYLERE SADECE FIRIN YAPMIYORUZ

AYAZ: KÖYLERE SADECE FIRIN YAPMIYORUZ

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, AK Parti iktidarıyla birlikte köylerin gerçek hizmeti gördüğünü ifade edereki "Köylere sadece fırın yapmıyoruz. Halkımızın tüm ihtiyaçlarına yanıt veren hizmetlere götürüyoruz" dedi.

Hürriyet,Yalanlarınızı çocuklarımızdan uzak tutun

Hürriyet,Yalanlarınızı çocuklarımızdan uzak tutun

"Ne edebten haberiniz var, ne hayattan. Yalanlarınızı çocuklarımızdan uzak tutun"

Gençlerde Andız resmen başkan

Gençlerde Andız resmen başkan

DOSTLUĞUMUZ VE MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK

İYİ PARTİ seçime girebilecek mi?

İYİ PARTİ seçime girebilecek mi?

YSK kafa karıştırdı

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET