23 Ağustos 2019 Cuma 19:37

KORKMAZ, ZORUNLU OLARAK ERTELEDİ

Korkmaz, zorunlu olarak erteledi
09 Kasım 2018 Cuma 12:50

.

AK Parti İzmit eski İlçe Başkanı ve İl Yöneticisi Ali Korkmaz, yarın İzmit Belediye başkan aday adaylığı için başvuruda bulunacaktı. Korkmaz başvurusunu ertelediğini açıkladı.


Değerli kamuoyuna;
Bu kentte doğup büyümüş, bu kentte geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza, gençlerimize yatırım yapmış, onlar için her zaman en iyisini istemiş bir kardeşiniz olarak,
10 yıl önce devlet memurluğunu bırakarak siyasete adım attığım AK Parti çatısı altında İzmit Belediye Başkanlığı’na aday adayı oldum. Resmi başvurumu 10 Kasım Cumartesi günü (yarın) yapacağımı duyurdum.
...
AK Parti İzmit İlçe Başkanlığı gibi çok önemli ve onurlu bir görevi 7 yıl süreyle yaptıktan sonra geçen yıl ‘İl Yönetim Kurulu’na’ seçilerek partimizde aktif görevime devam ettim.
İlçe Başkanlığı dönemimde dünyada eşi-benzeri olmayan, hem doğal güzellikleri hem de tarihin birçok döneminde en önemli olaylara evsahipliği yapmış, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda bile kilit şehirlerden olmuş Güzel İzmit’imize hizmet etme onurunu yaşadım.
Şehrimizin önemli sorunlarının çözülmesinde, yeni yatırımların yapılmasında Bakanlarımız, Belediye Başkanlarımız ve Milletvekillerimizle birlikte gece gündüz çalışarak İzmit’i bugün ülkemizin örnek kentlerinden biri haline getirdik.
AK Parti, hizmet partisidir.
Bu vesileyle AK Parti çatısı altında bugüne kadar İzmit’e hizmet etmiş değerli belediye başkanlarımız;
Saraybahçe Belediye Başkanımız, ağabeyim Halil Vehbi Yenice’ye,
Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk’e,
Kuruçeşme Belediye Başkanı Ali Kahraman’a,
Alikahya Belediye Başkanı Sabri Gökbudak’a,
Akmeşe Belediye Başkanı Hilmi Sevilen’e, belde belediyelerin birleşmesinden sonra İzmit’in ilk belediye başkanlığı görevine seçilen, iki dönemdir bu görevi başarıyla sürdüren ve özellikle son dönemde güzel İzmit’imizin tarihiyle kucaklaşmasını sağlayan İzmit Belediye Başkanı Dr.Nevzat Doğan’a teşekkür ediyorum.
Aynı şekilde merhum belediye başkanı Leyla Atakan başta olmak üzere görüşü, siyasi partisi ne olursa olsun şehrimize hizmet etmiş herkese şükranlarımızı sunuyorum.
Siyasete başladığım ilk gün olduğu gibi bugün aynı aşkla, aynı heyecanla ve;
Kuruçeşme’den Akmeşe’ye,
Alikahya’dan Sanayi Mahallesi’ne,
Cumhuriyet Mahallesi’nden Yahya Kaptan’a,
Topçular’dan Körfez 42 Evler’e,
Balören’den Şahinler’e,
Bulduk’tan Eseler’e,
Kulfallı’dan Yenice’ye
Serdar’dan Sepetçi’ye,
Veliahmet’ten Bekirdere’ye,
Sekbanlı’dan Nebihoca’ya,
Yeşilova’dan Hacıhızır’a,
Turgut’tan Tavşantepe’ye,
Cedit’ten Mehmet Ali Paşa’ya,
Yenidoğan’dan Yenişehir’e
Şirintepe’den Gültepe’ye,
Zeytinburnu’ndan Gündoğdu’ya,
Velhasıl güzel şehrimizin her köşesinden ve halkımızın her kesiminden gelen samimi destekle partimizin hizmet bayrağını daha yukarılara taşımak için bu onurlu göreve talip oldum.
Bugüne kadar partimizin aldığı hiçbir karara karşı gelmedim. Hafa içinde il yönetim kurulu üyeleri dahil olmak üzere teşkilatta görev almış isimlerin istifa süreci bilindiği gibi ertelendi.
Bu nedenle 10 Kasım Cumartesi (yarın) günü yapacağımız resmi başvurumuzu, partimizin belirleyeceği ileri bir tarihe ertelemiş bulunmaktayım. Ama İzmit’e olan sevdamız, hizmet aşkımız ve aday adaylığımız kararlılıkla devam etmektedir.
Bu kutlu göreve talip olacağımızı açıkladığımız günden bu yana yanımıza gelerek destek veren, gelemeyip telefonla ve mesajla desteklerini ileten, tanıdık-tanımadık gördükleri her yerde sevgisini, desteğini bizden esirgemeyen ve bana ulaşamadığı halde dualarıyla yanımızda olan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
Son olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete uğurlamamızın 80.yıldönümünde bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyor, bu vesile ile ülkemiz için canını hiçe sayan şehitlerimizi, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum.

Bu haber 843 defa okundu

DİĞER HABERLER

Andız,'Yapılan zam tarikat ve cemaat yurtlarına mecbur bırakıyor '

Andız,'Yapılan zam tarikat ve cemaat yurtlarına mecbur bırakıyor '

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Kocaeli İl Başkanı Emre Andız, 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlamasına haftalar kala yurt ücretlerine gelen yüzde 20'lik zamma tepki gösterdi.

CHP Kocaeli Kaz Dağları’nda doğa için nöbette

CHP Kocaeli Kaz Dağları’nda doğa için nöbette

CHP Kocaeli İl Örgütü, Kaz Dağları’ndaki katliama dur demek için Çanakkale’de süren doğayı koruma nöbetine katıldı.

CHP Kartepe’de yeni yönetim resmen göreve başladı

CHP Kartepe’de yeni yönetim resmen göreve başladı

.

Şanbaz Yıldız, MHP il başkanı Ünlü'ye çok sert sözlerle cevap verdi

Şanbaz Yıldız, MHP il başkanı Ünlü'ye çok sert sözlerle cevap verdi

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ