bil anakolej
05 Temmuz 2020 Pazar 10:32

KÖY-MAR İLE KÖYLERİMİZE ÜRETİM DESTEĞİ SAĞLAYACAĞIZ

Köy-Mar ile köylerimize üretim desteği sağlayacağız
03 Mart 2019 Pazar 12:04

.


Millet İttifakı İzmit Belediyesi Başkan adayı Hürriyet Şahinler Köyü’nde katıldığı programda, “Köy-Mar ile köylere destek sağlayacağız” dedi
Çiftlik Mevkiinde bulunan Şahinler Köyü Gençlik Dayanışma Birlik Derneği Başkanı Adem Acar ve vatandaşları ziyaret ederek, projelerini anlatan CHP Kocaeli Milletvekili ve İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e; CHP Parti Meclisi üyesi ve Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, İYİ Parti İzmit

ilçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, CHP İzmit ilçe Başkanı Hakan Çakar, CHP İzmit ilçe Kadın Kolları Başkanı Birgül Gök, Belediye Meclis üyeleri, Meclis üyesi adayları ve partilileri katıldı.

KÖYLERİMİZ ÜRETİMDEN UZAK KALDI
Şahinler Köyü’nde ilgiyle karşılanan İzmit Belediye Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet vatandaşın isteklerini sürekli olarak dinlemeye çalıştıklarını ifade ederek, “Bir proje yaptığımızda kaynaklar israf olmasın yapılan bir şey yıkılmaya terk edilmesin diye vatandaşın bizden isteği talebi nedir bizim için çok önemli. Bugüne kadar inanmadığım hiçbir şey söylemedim. Belediye Başkanı olduğumda 5 yıl sonra sadece kaldırım taşı döşemekle övünen bir belediye başkanı olmayacağım. Partizanlık yapmadan İzmit’in her köşesine hizmet götüren bir belediye başkanı olacağım. Bu kentin marka

değerini arttıracağız. Bununlar birlikte kent sadece merkezden ibaret değil. Köylerimiz üretim merkezi ama üretimden ciddi bir şekilde uzak” dedi.

KÖY-MAR İLE KÖYLERE DESTEK

Köylerle ilgili olarak geliştirdikleri projenin hem köye hem de kente yönelik olduğunu ifade eden İzmit Belediyesi Başkan adayı Hürriyet, “Köymar projemizle köylerimizi üretime direk katkı sağlayacak ve köylerde üretilen her ürün direk olarak pazara inecek. İzmit’e doğrudan satış ofisleri kuracağız. O ofislerle köylülerimiz hayvancılık ya da tarım ile ürettiklerini kente satarak köylerimize doğrudan katkı sağlayacak. Üretim sağlayacağız. Hep tükettiğimiz için ekonomik kriz kapımızda. Yerelden başlayarak üretmek zorundayız. Köylerimize ciddi anlamda yaşam alanı açmak zorundayız. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan spor yoluyla uzaklaştıracağız. Kadınlarımızı ekonomiye katkı sunmasını sağlayacak Kreş desteği sağlayacağız” dedi.

BU KENTİN EKMEĞİNİ BU KENTİN İNSANI YİYECEK

Konuşmasına devam eden Hürriyet, “Kim kente hizmet edecekse, ona göre elimizi vicdanımıza koyup oy kullanacağız. Yönetmek çok zor bir şey değil yeter ki hakkıyla dürüstçe yönetelim. Yetki, para ve imkanlar var ama köylere hizmet gitmiyor. Köylere sadece yol yapmakla olmuyor. Peki belediyenin parası nereye gidiyor? Sizleri seçmenler olarak değil, akrabamız gibi görüyoruz. Her zaman bu anlayışla iletişim kuracağız. Hiçbir zaman kapılarımızı kapatmayacağız. Bu kentin ekmeğini bu kentin insanı yiyecek. Bunun için sizden yetki istiyorum. Yaptığımız her hizmetten vatandaş eşit yararlanacak” açıklamasında bulundu.

GENÇLERİMİZ TARIMDAN UZAKLAŞTI

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ise yaptığı konuşmada Türkiye’nin hızla tarımdan uzaklaştığını ifade ederek, “Tarımdan hızla uzaklaştık, fabrikalarımız satılırken, domates satmaya çalışan bir devlet konumuna düştük. Bunun cevabı aslında köylerde. Çocuklarımız köylerini terk edip gidiyor vekentlerde çalışmak zorunda kalıyor. Kocaeli’de fert başında düşen milli gelir 19 bin dolar. Buradaolanların ceplerinde 19 bin dolar var mı soruyorum sizlere? Bunu ben değil cumhurbaşkanı ifadeediyor. Tarımdan uzaklaştırıp sanayinin sömürdüğü çocuklarımız var. Bugün samandan domatese her şeyi ithal ediyoruz. Canlı hayvan ve et ithal ediyoruz. Tohum, kullandığımız tarım ilacı, gübre, enerji kaynakları ithal. Sadece işçilik yerli. Bu yüzden köylerimiz boşalıyor” dedi.

21. YÜZYILDA TELEFON ÇEKMEYEN KÖY
Yerel seçimlerde bir beka sorunu algısı yaratılmaya çalışıldığına da dikkat çeken Milletvekili Akar,“Sanki İzmit’i aldığımızda yabancılar gelecek İzmit’i işgal edecek. Beka sorunu olduğunda hepimiz gövdemizi siper ederiz. 14 yıldır bu kenti yönetiyorlar. Köylere ocak yaptık diyorlar. Asfalt yaptık
diyorlar, ama asfalttan başka bir şey yapmıyorlar. Bakıyoruz telefon çekmiyor. Türkiye’nin en zenginkentinde yaşıyoruz ama şahinlerde telefon çekmiyor. 21. yüzyılda da çocuğunuz internete giremiyor.

Ancak Çubuklu Osmaniye’de aile hekiminiz var. Sağlık ocağınız yok. Türkiye’nin en zenginbelediyesinin olduğu bölgede neden bunlar yok. Çünkü bu istek meselesi.” dedi.

FATMA HANIM BAŞKAN OLACAK
31 Mart’ta Fatma Kaplan Hürriyet’in İzmit Belediyesi’ni kazanacağından emin olan Milletvekili Akar,“Fatma Hanım İzmit’in yeni belediye başkanı olacak. 14 yıl evvel bir marka kentti. İlk çöp fabrikası,üçüncü doğalgaz İzmit’e geldi, birçok tesisi daha anlatabiliriz Kocaelispor da bir markaydı. Ama
bunlarla beraber İzmit köy olmaya itildi. Sadece onlara oy vermeyen insanları terörist ilan ettiler.
Burada farklı siyasi partilere oy vermiş insanlar var. Yerel seçimlerin beka ile ilgisi yok. Projelerinin dehiçbirinin Kocaeli Büyükşehir Belediyesiyle alakası yok. Hepsi hükümetin projeleri. Kuzey Marmaraotoyolu, metro hatları hükümetin projesi” açıklamasında bulundu.
Bu haber 766 defa okundu

DİĞER HABERLER

Devlet bugüne kadar neden önlem almadı?

Devlet bugüne kadar neden önlem almadı?

'İŞÇİLERİN CANININ KIYMETİ YOK!'

Genç Parti 5. Olağan Kongresi yapıldı

Genç Parti 5. Olağan Kongresi yapıldı

Cem Uzan'ın imzası logoya eklendi

Şanbaz Yıldız 'A' takımını belirledi

Şanbaz Yıldız 'A' takımını belirledi

İYİ Parti İl Divanı belli oldu!

İYİ PARTİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

İYİ PARTİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

AKP'Lİ MECLİSÜYESİ İÇİN YARGIYA GİDECEKLER

Temel Karamollaoğlu'na sordu

Temel Karamollaoğlu'na sordu

'Madımak sizi utandırmıyor mu?

DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanı belli oldu

DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanı belli oldu

5 isim Ankara'ya çağırıldı

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ