21 Şubat 2019 Perşembe 18:18
 
  • 5,327 TL

  • 6,056 TL

  • 228,04 TL

  • 102.348

Öncekiler Sonrakiler

KÖYLÜLERDEN CHP’YE TAM DESTEK

Köylülerden CHP’ye tam destek
02 Haziran 2018 Cumartesi 10:43

Bayraktar Köyü ziyaretinde CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın “Buradan iktidara oy çıkmadığı için köye hizmet getirilmediğinin farkındayız” sözlerine köy sakinleri, “Elimizi kesseler de o el yine Atatürk’e ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin 6 okuna gidecektir” şeklinde karşılık verdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Örgütü önceki akşam 24 Haziran seçimlerinin saha çalışmaları kapsamında partinin kalesi olarak Kocaeli’de nam salan Bayraktar Köyü’nü ziyaret etti. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İl Sekreteri Hüseyin Acurman, CHP İl Başkan Yardımcıları Selim Yıldız ve Özgür Harun Yıldızlı, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, partinin milletvekili adaylarından Prof. Dr. Muhip Kanko, İzmit Belediye Meclisi üyesi Birol Sağlam ve Bayraktar Köyü Muhtarı Arif Akdeniz ziyarete katılan isimler arasındaydı.

Bayraktar’daki köy kahvehanesinde çevre sakinleri ile bir araya gelen partililer, seçim sürecini değerlendirdi.

"Sizlere nutuk atmaya gelmedik"

Ziyarette konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Sizlere nutuk atmaya gelmedik. Burası zaten bizim evimiz. Ülkemizin getirildiği nokta maalesef ortada. Sizlerde yaşanan tüm süreci biliyorsunuz. Buradan iktidar partisine oy çıkmadığı için sizlere getirilmesi gereken hizmetlerin verilmediğini biliyoruz. 25 Haziran sabahı mecliste üstünlüğü sağlayacak ve sayın Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanı yapacağız. Bayraktar’da hak ettiği ve bunca yıldır hakkı olup da alamadığı hizmetin en iyi alacaktır” diye konuştu.


"25 Haziran sabahı daha güzel uyanacağız”
Sarıbay’ın ardından konuşan Prof. Dr. Muhip Kanko ilk olarak kendini tanıttı, ardından “Türkiye’deki atmosferin farkındayız ve iyileştirilmesi için yapılması gerekenler seçim bildirgemizde yazıyor. 25 Haziran sabahı daha güzel bir Türkiye’de uyanacağız” dedi. CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar ise, “Kardeşlik içerisinde seçim sürecini yönetmemiz gerekiyor. Bugüne kadar Bayraktar Köyü hep yanımızda oldu. Sizlerden aldığımız bu güçle daha mutlu, daha kararlı daha inançlıyız” açıklamasında bulundu.

"Hiç kimseye minnetimiz de yok"

CHP’nin Bayraktar’daki neferlerinden olan Hasan Satılmış ise tüm köy halkı adına ziyaret için teşekkür etti.

Uzun yıllardır CHP’yi desteklediklerinden ötürü belediyelerden hizmet alamadıklarını hatırlatan Satılmış, “Bizim zaten bunlardan bir beklentimiz yok. Hiç bir kimseye minnetimiz de yok. Doğru bildiğimizden asla şaşmadık. Elimizi kesseniz o el yine Atatürk’e ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin 6 okuna gidecektir” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından CHP’li heyet ve köy halkı sohbet ederek seçim sürecinde yapılması gerekenlerle ilgili fikir alışverişinde bulundu.


Bu haber 883 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ