21 Şubat 2019 Perşembe 05:47
 
  • 5,333 TL

  • 6,061 TL

  • 229,38 TL

  • 101.971

Öncekiler Sonrakiler

KTO' DA YENİ YÖNETİM İLK MECLİS TOPLANTISINA REKOR KATILIM

KTO' da yeni yönetim İlk meclis toplantısına rekor katılım
25 Nisan 2018 Çarşamba 17:55

Körfez Ticaret Odası Yeni Yönetimi ilk Meclis Toplantısını rekor bir sayıda katılımla gerçekleştirdi.

Yeni Yönetimin ilk toplantısı her zaman olduğu gibi İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra açılış konuşmasın ı yapan Meclis Başkanı Güngör Ayhan, birlik ve beraberlik mesajı vererek, “Odamızın çalışmalarında birlik ve beraberlik havasının bozulmadan devam etmesini temenni ederim. Yapılacak çok çalışma var ve bunları hep birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.


Öztürk ‘’ Hepimiz Özveride Bulunacağız

Daha sonra gündem maddesine göre ilk konuşmasını yapan ve faaliyetler hakkında bilgi veren Oda Başkanı Recep Öztürk, “Değerli arkadaşlar hepimizin özveride bulunacağı bir süreç içindeyiz. Bu süreçte en önemli dayanağımız birlik ve beraberlik olup, tek amacımız ise üyelerimizin menfaatleri doğrultusunda oda olarak hizmet kalitesini en üst düzeye çıkarmak olacaktır. Sonuçta hepimiz insanız ve insan odaklı çalışacağız. İnsana hizmet Hak’ka hizmettir anlayışı ile Başarılı olacağımıza güvenimiz tamdır. Bu yolda Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun’’ dedi.Cemalettin Fidancı’nın adı yaşatılacak
Yönetim Kurulu’nun tam kadro katıldığı ilk toplantıya üyeler de ilgi gösterdi ve yapılan konuşmalarda birlik, beraberlik mesajları verilirken, eski yöneticilere ahde vefa örneği olarak plaket verildi.

Hazırlanan plaketler Sedat Gümüşel, kasım Güngör, Şeref Durmuş,  geçmiş dönem yönetim kurulu başkanı Sibel Moralı, Hakan İlgör, Mustafa Genç’in kendilerine, Rahmetli olan Cemalettin Fidancı’nın da eşi Mürüvvet Fidancı ve ailesine verildi. Duygusal anların yaşandığı plaket töreni sonrasında da toplantı salonuna Cemalettin Fidancı adı verildi ve tabelası takıldı. Yine eski Başkanlardan Mustafa Efe ve Osman Çalık için de plaket hazırlandı. Toplantıların yapıldığı salona vefat eden odanın ilk kurucu Başkanı Cemalettin Fidancı’nın adının verilmesi de ayrıca takdir kazandı. Konu ile ilgili Öztürk, “ Odamızın bugünlere gelmesinde ve kuruluşunda yer alan Bu kente ve bu odaya hizmet etmiş, geçmiş dönemlerdeki tüm başkanlarımıza tüm üyelerimize yürekten teşekkür ediyoruz. Özellikle ahirete intikal etmiş olan Kurucu başkanımız Cemalettin Fidancı’yı ve 3 dönem başkanlık yapmış Mustafa Efe ile tüm yöneticilerimize ve üyelerimize Allah’tan rahmet diliyoruz’ dedi. Hedef ilçenin ticaretinin gelişmesi

Recep Öztürk, konuşmasının devamında faaliyetlere de yer vererek, “Oda olarak en önemsediğimiz konulardan biri Esnafımızın tüccarımızın ticari hayatımıza nasıl canlılık katarız, onların kazançlarını nasıl daha fazla arttırırız konusunda çözüm bulmak olacak. Bu kapsamda gerçekleştireceğimiz projeler festival ya da panayırlarla Körfez halkının Körfez’den alışveriş yapmasını sağlamaya yönelik çalışmaları görev süremizde yapmaya çalışacağız. Hepimizin bildiği Ticari hayatta bir AVM gerçeği olduğu, fakat Körfez’den alışveriş yapmanın ayrı bir keyif olmasını sağlamakta bizlerin elinde. Bu anlamda da Oda olarak elimizden gelen desteği esnafımıza, tüccarımıza sağlıyor olacağız’’ dedi.


Meclis Sonrası Sunum Yapıldı
Nisan Ayı meclis toplantısından sonra meclis salonunda 7103 sayılı torba kanun ile getirilen geçmişe dönük alınamayan SGK teşvikleri ve güncel istihdam teşvikleri anlatıldı. Seminerde Üniversal & Partners Yönetim Kurulu Başkanı ve Albaraka Türk eski Genel Müdürü Fahrettin Yahşi’ye SGK Müfettişi Umut ÇİRAY ve Üniversal & Partners Yönetim Kurulu Üyesi Engin Mert konu ile ilgili üyelere bilgilendirmelerde bulundu. Seminer sonrasında uzmanlara plaket takdimi yapıldı.


Bu haber 4586 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ