20 Ağustos 2018 Pazartesi 02:06
 
  • 5,979 TL

  • 6,851 TL

  • 228,40 TL

  • 88.735

Öncekiler Sonrakiler

KÜÇÜKKAYA, 'İZMİT VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KAVGA HALİNDE'

Küçükkaya, 'İzmit ve Büyükşehir Belediyesi kavga halinde'
08 Şubat 2018 Perşembe 12:35

ÖZAK İSTİFA ETSİN

CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya bugün düzenlediği basın toplantısında kent gündemini dair önemli açıklamalarda bulundu.


Haber: Vildan Kekeç


CHP İzmit İlçe binasında gerçekleştirilen basın açıklamasında İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’ya, İzmit Belediyesi CHP Grup Başkan Vekili Veli Beyaztaş ve Meclis üyesi İlker Ulusoy da eşlik etti. Toplantıda ilk olarak konuşan Mehmet Ümit Küçükkaya, “Son aylarda Kocaeli gündemini etkileyen en önemli olaylardan birisi Meclis üyemiz İlker Ulusoy’un cevaplandırmasını istediği sorular vardı. O konuyla alakalı açıklama yapmak istedik” dedi.
ÖZAK İSTİFA ETSİN

Daha sonra söz alan CHP Belediye Meclis Üyesi İlker Ulusoy, “Kent gündemini 2 aydır etkileyen MİA projesinin İmar planlı ilgili olarak İzmit Belediye  Başkanı Nevzat Doğan’ın sözlü olarak cevaplamasını istediğimiz soru önergesi verdik. MİA Projesi İzmit Belediyesi mi yoksa Büyükşehir belediyesinin mi projesidir? İzmit Belediyesi ve Büyükşehir onayladıktan sonra imar komisyonunun varlığı gerekli midir? Yapılmak istenen emsal ve kat değişikliği 42 evler ile sanayi bölgesi için de uygulanacak mıdır? Bu şekilde 6 adet soru sorduk. Cevaplar kolay olduğu halde Nevzat Doğan susmayı tercih etti. Yazılı olarak cevaplayacağını belirtti. İmar Komisyon Başkanı olan Zekeriya Özak bu soruları neden cevaplayamadı. Bu durumu etik bulmayarak Zekeriya Özak’ı istifaya davet ediyorum” dedi.
İZMİT VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇEKİŞİYOR
Ardından konuşan İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, “İzmit Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi aynı parti olmasına rağmen sürekli kavga halinde. 

Nevzat Doğan’ın sürekli susmasıyla birlikte aralarındaki bu çekişmeden dolayı kent yönetilemez hale gelmiştir. Şehit haberinin geldiği bu ortamda Salı günü gerçekleştirilen Meclis’te Nevzat Doğan’ın muhtarları yurtdışına götürme istekleri vardı. Bu muhtarların İzmit değil de Kocaeli’deki tüm Muhtarlar olması kafaları kurcalıyor. Oraya yapılacak muhtar gezisine harcanacak paranın şehit ailelerine bağışlanması vicdanımızı daha da rahatlatacaktır. Biz garip bir ülke olduk. En kısa sürede düzeltilmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.Bu haber 1222 defa okundu

DİĞER HABERLER

Abdullah Gül'e sert sözler: O haindir

Abdullah Gül'e sert sözler: O haindir

.

Erdoğan yeniden Genel Başkan

Erdoğan yeniden Genel Başkan

AK Parti 6. Olağan Büyük Kongresi'nde delegelere dağıtılan oy pusulasına göre parti Genel Başkanlığı için Recep Tayyip Erdoğan aday gösterildi.

A takımında Kocaeli gururu

A takımında Kocaeli gururu

Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti'nin 6. Olağan Kongresi tamamlandı

İşte Erdoğan’ın A takımı

İşte Erdoğan’ın A takımı

AK Parti’nin 6. Olağan Kongresi'nde MKYK üyeleri değişti.

AK Kocaeliler'den görsel şov

AK Kocaeliler'den görsel şov

.

Türk Lirası’na tişörtlü destek

Türk Lirası’na tişörtlü destek

Ak Parti'nin 6. olağan kongresinde vatandaşlar son günlerde değeri oldukça azalan Türk Lirası'na destek verdiklerini göstermek için, üzerinde TL sembolü olan tişörtler giydi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ