23 Mart 2019 Cumartesi 20:38
 
Öncekiler Sonrakiler

KÜÇÜKKAYA YİNE BOMBANDIRMANA TUTTU

Küçükkaya yine bombandırmana tuttu
04 Nisan 2018 Çarşamba 18:03

CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, yerel seçim çalışmaları ve gündeme ilişkin konuları görüşmek üzere parti binasında basın toplantısı düzenledi.

Düzenlenen toplantıda ilk olarak yerel seçim çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Küçükkaya, “Bahane Düğün Salonu’nda Salı günü saat 18:30’da ‘Birlikte başaracağız’ adı altında Stratejik Planlama Toplantısı yapılacak. Önümüzdeki günlerde yerel seçimlerde CHP’NİN uygulayacağı stratejilerin ne olacağı, yapacağı planlara dair bir toplantı olacak. Eski meclis üyelerimiz, belediye başkanlarımız, partide görev almış yöneticilerimizin de olacağı toplantıda bir nevi yerel yönetimler konu başlığı altında toplantımız olacak. Bu toplantıya tüm halkımız davetlidir” dedi.

 

“Büyükşehir belediyesinin bu konuda geri atmasını istiyoruz”

Çöp fabrikası konusunda bir kez daha görüşlerini aktaran Başkan Küçükkaya, “Dün Çöp fabrikasıyla yapılan toplantı tam bir fiyasko, tam bir halk tanımamazlık, tam bir vatandaşa saygı duymamazlık… konuyla ilgili kimse ÇED toplantısı dahi yapılamamıştır. Yeni bir görüş kimse bildiremedi. Yapılacak yerle ilgili de referans olarak akademik meslek odalarının verdiği kitapçık yok. Bu konuda akademik insanlar konuşsun, işi bilmeyen siyasetçiler sussun. Büyükşehir belediyesinin bu konuda geri atmasını istiyoruz” dedi.

 

“Siz sokaklarda ne yapıyorsunuz?”

‘Biz sokaklara sadığız’ diyen siyasetçilere seslenen Küçükkaya, “Yahya Kaptan’ın göbeğinde bulunan köprü yarım kalmış, hiçbir güvenlik unsuru yok. eminim ki bugün de gitsek aynı. Ayrıca İzmit’in en önemli nefes alma alanlarına sahip olan Eseler Köyü’nde bir orman arazisinde Kuzey Anadolu yolu geçiyor diye, dinlenme tesisi yapacaklar diye orman arazisini yok ettiler. Sürekli beton tesislerini üretmeye çalışıyorlar. yine Yahya Kaptan’ın göbeğinde Nafiye Usanmaz Çocuk Parkı’nın haline gidin bakın. Bunların bakımını bile yapamıyorsanız parkları bile mi özelleştirmeyi düşünüyorsunuz. hani diyorlar, ya ‘biz sürekli sahalardayız’ diye ben de size soruyorum madem sahalardasınız ‘siz o sokaklarda ne yapıyorsunuz?’” diye sert eleştirilerde bulundu.

 

“Yasal başvurumuzu yapacağız”
Dün gerçekleştirilen belediye meclis toplantısında halktan çok önemli bir konu kaçırdıklarını ifade eden Mehmet Ümit Küçükkaya, “Ortak anlaştığımız konuyu bile halktan kaçırdılar. Konu da yeni mahallenin sınırları ile ilgili komisyona bir önergede gelmişti. İlgili komisyon bu önergeyi kendi birinci dereceden görebildiği diye komisyona iade etti. Ama bizim bu sınırlarla ilgili ciddi düşüncelerimiz var. Biz usul olarak muhtara, halka soralım, bu sınırları halk belirlesin dedik.  Ama AKP meclis üyeleri halktan kaçtıkları gibi komisyon üyelerinden de kaçırdılar. Son dakikada CHP grubundan bile saklayarak önerge verdiler. CHP olarak biz bu konunun peşini bırakmayacağız ve yasal olarak başvuruda bulunacağız” dedi.

‘Bunlar kızdı mı gazete kapattırır’

AK Parti İlçe Başkanı Hasan Ayaz’ın ‘CHP 2019’da kepenk kapatır’ sözlerine de sert açıklamalarda bulunan Küçükkaya, “Hasan Bey alışmış, iktidar gücüyle esnafı zora koyup kepenk indirtmeye… Bunlar kızdılar  mı gazete kapatırlar, çok kızdılar mı yandaşlarına gazete bile satın aldırırlar. Bize Allah’tan başka hiçbir güç kepenk kapattıramaz” dedi.

 

Haber Burcu NAZLI


Bu haber 1225 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ