• 5,359 TL

  • 6,113 TL

  • 221,87 TL

  • 97.937

Öncekiler Sonrakiler

MAHALLELERDE İMAR BARIŞI MESAİSİ

Mahallelerde İmar Barışı mesaisi
02 Temmuz 2018 Pazartesi 15:58

İzmit Belediyesi, imar barışı hakkında vatandaşları bilgilendirmek amacıyla Alikahya’da bir toplantı gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın talimatıyla Alikahya Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Pala’nın başkanlığında Yapı Kontrol Müdürü Mehmet Öğretmen ve İskan Şefi Ömer Çakır tarafından İmar Barışı'nın ne olduğu, kimleri kapsadığı, nasıl yararlanılacağı konularında bölge sakinlerine detaylı bilgiler verildi. 
 
Vatandaşlara detaylı bilgi verildi
Sunum sonrası vatandaşlardan gelen sorunların detaylı bir şekilde yanıtlandığı toplantıda konuşan Adnan Pala,  “İmar Barışı ile ilgili bu kanun ve yönetmelik, 31.12.2017 tarihinden önce yapılan yapıları kapsamakta ve bu yapılarla ilgili abone bağlantıları,  ruhsat, iskan ve kat mülkiyeti gibi sorunlara çözüm getirmektedir. Afet risklerine hazırlık kapsamında ruhsatsız ve ruhsat eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması ve imar barışının sağlanması amacıyla başlatılan uygulama ile işlemlerini tamamlayan vatandaşlarımıza Yapı Kayıt Belgesi verilecek. Alacakları Yapı Kayıt Belgesiyle yapılara, talep halinde ilgili mevzuatta tanımlanan ait olduğu abone grubu dikkate alınarak geçici olarak su, elektrik ve doğalgaz bağlanabilecek.
 
Belsa’da özel masa açıldı
İmar barışı konusunda vatandaşlara yardımcı olmak amacıyla belediye başkanımızın talimatlarıyla belediyemizin giriş katındaki Süper Hizmet Biriminde bir masa oluşturarak vatandaşlarımızın hizmetine açtık. Yine mahallerimizde yapmış olduğumuz bilgilendirmelerle bu konuda sizleri en doğru şekilde bilgilendirmenin gayesindeyiz” dedi. Pala, konuyla ilgili bilgi almak isteyen vatandaşların hafta içi mesai saatleri arasında Belsa Plaza giriş katında oluşturulan hizmet masasından gerekli bilgileri alabileceklerini de hatırlattı.Bu haber 885 defa okundu

DİĞER HABERLER

Hürriyet meslek odalarını ziyaret etti

 Hürriyet meslek odalarını ziyaret etti

.

Sezer, hemşehri derneklerini ziyaret etti

Sezer, hemşehri derneklerini ziyaret etti

AK Parti Gölcük Belediye Başkanı adayı Av. Ali Yıldırım Sezer, ilçede hizmet veren hemşehri dernekleriyle buluştu

Partinin ne önemi var!

Partinin ne önemi var!

Ercan Dalkılıç bu sefer Saadet diyecek

'Gençleri geleceğin dünyasına hazırlayacağız'

'Gençleri geleceğin dünyasına hazırlayacağız'

Dünyanın teknoloji alanında büyük bir değişim geçirdiğini belirten Büyükakın, “Gençleri geleceğin dünyasına hazırlayacağız” dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ