20 Temmuz 2018 Cuma 15:15
 
  • 4,798 TL

  • 5,595 TL

  • 189,25 TL

  • 93.831

Öncekiler Sonrakiler

MANAVLAR’DAN SEZER’E TAM DESTEK

Manavlar’dan Sezer’e Tam Destek
15 Mayıs 2018 Salı 13:10

CHP Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Cevdet SEZER’e hemşerilerinden tam destek geldi.

Kocaeli Manav Türkleri Birlik Platformu dernek başkanları ile ile bir araya gelen CHP Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Cevdet SEZER’e platforma üye 11 dernekten tam destek aldı. 

SEZER yaptığı konuşmada; kendisinin Kocaeli Kandıra doğumlu olduğunu ve Kandıra’nın yerel halkından olduğunu, köklerinin 1700’lü yıllara kadar; Kandıra Köseli ve Akçakese bölgesine dayandığını, Kocaeli’deki aday adayları içerisinde manav oğlu manav adayı olduğunu ve Manav ve yerel halkın TBMM’de mutlak temsil edilip, yerel halkın daha aktif rollerde hizmet etmesi gerektiğini, bu gerekçe ile de aday adayı olduğunu belirtti. 

Toplantıya katılan 11 dernek başkanı; Kandıralı ve Manav bir hemşerimizin seçilebilir bir yerde aday gösterilmesi durumunda tereddütsüz destek olacaklarını, çalışmalara kesintisiz destek vereceklerini ekleyerek, bölgemizden yerel halkın evlatlarının aktif siyasette yer almaları bizleri onura etmekte ve Manavların artık etkin bir şekilde varlıklarının kabul edilmesinin yolunu açmaktadır. Yerel Manav halkının bir birlerine desteğinin kesintisiz devam edeceğini ve aday olması durumunda destek vereceklerini söylediler. 

Toplantıya; Kandıra Ahmethacılar Köyü Yard. Derneği, Kulmahmut Horozum Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği, Tavşantepe Birlik Beraberlik Yardımlaşma Derneği, İzmit Bekirpaşa Sosyal Yardımlaşma Derneği, Kocaeli Taşköprülüler Derneği, İzmit Kandıra Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Gebze Kandıralılar Derneği, Kaynarca Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği, Çoban Köy Derneği, Şahinler Divanı Derneği başkan ve üyeleri katıldı. 

Bu haber 977 defa okundu

DİĞER HABERLER

CHP’de vekalet Yılmazel’de

CHP’de vekalet Yılmazel’de

.

CHP İl Danışma Kurulu için tarih verildi

CHP İl Danışma Kurulu için tarih verildi

.

CHP'de artçı deprem!

CHP'de artçı deprem!

Son günlerde ülke genelinde CHP'de yaşanan istifaların ardı arkası kesilmiyor.

CHP'li ilçe başkanına paylaşımlarıyla ilgili soruşturma açıldı

CHP'li ilçe başkanına paylaşımlarıyla ilgili soruşturma açıldı

CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz'a 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili paylaşımlarıyla ilgili olarak soruşturma açıldı.

Cengiz Sarıbay: 'Haddinizi bilin'

Cengiz Sarıbay: 'Haddinizi bilin'

.

2018 yılı 2.dönem il koordinasyon kurulu toplandı

2018 yılı 2.dönem il koordinasyon kurulu toplandı

İl Koordinasyon Kurulunun 2018 yılı 2. Dönem 3. Toplantısı, Vali Hüseyin Aksoy’un başkanlığında gerçekleştirildi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ