bil anakolej
05 Temmuz 2020 Pazar 10:15

MEHMET ÖZALAY’DAN BAŞKANLIK SÖZLEŞMESİ

Mehmet Özalay’dan başkanlık sözleşmesi
10 Mart 2019 Pazar 10:18

.

Saadet Partisi’nin Karamürsel Belediye Başkan Adayı Mehmet Özalay’ın aday tanıtım programı, miting havasında gerçekleşti…
Karamürsel’de her zaman ciddi bir tabanı ve ağırlığı olan Saadet Partisi’nden bir büyük organizasyon daha… Saadet Partisi Karamürsel Belediye Başkan Adayı Mehmet Özalay ile belediye meclis üyelerinin tanıtım programı önceki gün Karamürsel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi… 
Saadet Partisi Karamürsel Adayı Mehmet Özalay, “Ben, Mehmet Özalay olarak, Karamürsel’de yaşayan herkes için hazırlanmış bir başkanlık sözleşmesi hazırladım. Bunların altına imzamı atıyorum ve her konuta ulaştıracağım” dedi…

Sözlerine devam eden Özalay, “Vatandaşımız yazdıklarımın dışına çıkmam halinde sözleşmeye imzasını atıp, bana getirebilecek.  Bunlar benim sizlere taahhüdümdür. Biz ezberleri bozmaya geldik” dedi.
İŞTE O BAŞKANLIK SÖZLEŞMESİ
Seçilmem durumumda; şeffaf, dürüst, hesap verebilir, katılımcı ve kapsayıcı bir yönetim anlayışı doğrultusunda faaliyet göstereceğimi taahhüt ederim.

        Belediye Başkanı olarak birinci derece akrabalarımı da içeren malvarlığı bildirimlerinin yıllık olarak ilan edilmesini sağlayacağım.
        Belediye yönetimi ve çalışanlarının işe alım ve terfi süreçlerinin liyakat ilkesi doğrultusunda, kayırmacılıktan uzak bir anlayışla yürütülmesini sağlayacağım.
        Belediye Meclisi kararlarını, toplantı tutanaklarını, komisyon raporlarını, yıllık bütçe ve performans programını denetim ve faaliyet raporlarını Belediye internet sitesinden yayınlayacağım. Belediye Meclisi toplantılarının gündemini önceden duyuracağım, internetten canlı yayınlayarak kamunun bilgisine açacağım.
        Belediye ihalelerinin önemli bir bölümünün şeffaflık ve hesap verilebilirliği sağlayan açık ihale usulüyle yapılmasını sağlayacağım. Pazarlık/doğrudan temin yöntemlerini istisnai durumlar haline getireceğim. Teknik şartnameleri ve ihale sonuçlarını kamuoyu ile paylaşacağım.
        Hesap verilebilirliği sağlamak üzere, görevi ihmal, kötüye kullanma gibi vakalarla karşılaşan vatandaşların şikayetlerini iletebilecekleri bir mekanizma kuracağım.
        İlçemiz kent konseyinin ayırımcılık yapmadan, toplumun tüm kesimlerini kapsayacak şekilde oluşturulmasını ve aktif bir biçimde çalışmasını sağlayacağım. Belediyenin hizmet ve faaliyetlerinde STK’larla iş birliği kurmasını sağlayacağım.
        Belediye Meclisi ve komisyon toplantılarında gündemin ilgili olduğu mahalleleri, STK ‘ları bilgilendirerek muhtarların, ilgili STK temsilcilerinin ve halkımızın toplantılara katılmalarını sağlayacağım. İmar planlaması, imar değişiklikleri, kritik ihaleler gibi mahalleleri etkileyecek konularda katılımcı yönetim anlayışını esas alacağım.
        Her yıl bütçe hazırlanırken vatandaşlara, mahalle meclisleri, kent konseyleri ve benzeri mekanizmaları kullanarak danışacağımı, internet imkanlarını kullanarak katılımcı bütçe ilkelerini hayata geçirmeye gayret göstereceğim.
        İlçemizin tarihi, doğal ve kültürel mirasını, ekolojisini, varlıklarını, değerlerini değiştirme kapasitesi taşıyan projelerin imar planlarında yer almadan önce gerekli analizlerin yapılması ve sürecin şeffaf –katılımcı bir şekilde yürütülmesi için çalışacağım.
 

Görev yaparken bu taahhütlerimin dışında hareket ettiğimi düşünen her vatandaşımız, bunu bir dilekçe olarak imzalayıp, hesap sormak üzere gelme hakkına sahiptir.

 
Ben Mehmet ÖZALAY olarak her şeyimi geride bırakarak bu yola çıktım. Karamürsel halkına güveniyorum.

Tek başıma olmadığımı biliyorum. Burada olanların ve olmayanlarının desteklerinin benimle olduğunu biliyorum. Son 22 günümüz kaldı. Canla başla çalışıp sizlerin ve sevenlerimizin gayretlerini bu belediye başkanlığını alacağız.
1 Nisan 2019 günü yeni bir dönemin başlangıcını tüm halkımızla birlikte kutlamak üzere Allah a emanet olun ve sağlıcakla kalın” ifadelerini kullandı.

 Bu haber 996 defa okundu

DİĞER HABERLER

Devlet bugüne kadar neden önlem almadı?

Devlet bugüne kadar neden önlem almadı?

'İŞÇİLERİN CANININ KIYMETİ YOK!'

Genç Parti 5. Olağan Kongresi yapıldı

Genç Parti 5. Olağan Kongresi yapıldı

Cem Uzan'ın imzası logoya eklendi

Şanbaz Yıldız 'A' takımını belirledi

Şanbaz Yıldız 'A' takımını belirledi

İYİ Parti İl Divanı belli oldu!

İYİ PARTİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

İYİ PARTİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

AKP'Lİ MECLİSÜYESİ İÇİN YARGIYA GİDECEKLER

Temel Karamollaoğlu'na sordu

Temel Karamollaoğlu'na sordu

'Madımak sizi utandırmıyor mu?

DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanı belli oldu

DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanı belli oldu

5 isim Ankara'ya çağırıldı

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ