11 Aralık 2018 Salı 08:44
 
  • 5,327 TL

  • 6,059 TL

  • 213,58 TL

  • 92.227

Öncekiler Sonrakiler

MESLEKTEN İHRAÇ EDİLEN ÜSTEĞMEN YAŞADIKLARINI ANLATTI

Meslekten ihraç edilen üsteğmen yaşadıklarını anlattı
17 Temmuz 2018 Salı 14:26

.

Donanma Komutanlığı'ndaki darbe girişimi davasında meslekten ihraç edilen üsteğmen Serhat D., harp okulundan mezun olduktan sonra 2013'de Gölcük'te Kemal Reis Gemi'sinde teğmen olarak göreve başladığını belirterek, 3 ay sanık Özgür Gencer ile çalıştığını belirtti. Serhat D. ifadesinde, "Bazen o kadar yersiz şeylerden cefa çekiyorduk ki; saat 09.00'da kahve içtim diye kötü subay olduğumu söylüyordu. Bu gemiye layık değilsin gibi laflar ediyordu. Özgür Gencer geminin 4'üncü kıdemli subayıydı. Diğerlerine iyi davranırken, bana hep kötü davranırdı. Bunun tesadüf olduğunu düşünmüyorum. Benim yapıyla aram bozuktu. İsimlerimiz subaylara gidiyordu. Özgür Gencer'in tavırlarının bu yüzden dolayı olduğunu tahmin ettim. Tesadüf olmadığını değerlendiriyorum" dedi.

Harp Okulu'nda yaşadıklarını anlatan Serhat D., "Harp Okulu'nda öğrenciyken yapı mensupları her hafta bizi çağırılardı. Sabah erken saatte gidip, 8-9 saat onlarla vakit geçirmemizi isterlerdi. Bu benim pek işime gelmiyordu. Ben bazen 6-7 ay gitmezdim. Ama bir şekilde oraya itiliyorduk. Arkadaş vasıtasıyla falan bize ulaşıyorlardı. Hepimizin kaydının tutulduğunu düşünüyorum. Mesela 5 puan verilmesi gerekirken, bize 4 puan verirlerdi. Bu da sicilimizi etkilerdi. Bu yapı bizi sürekli emir vermeye, sahiplenmeye kalkıyordu. Bu da benim hoşuma gitmiyordu. Biz Allah rızası için biliyorduk, emir vermeye dönük gidiyordu. Bununla evleneceksin, para vereceksin, bunu yapacaksın tarzı oluyordu" diye konuştu.

Geçen celselerde tahliye edilen Mustafa Özdemir, Bülent Yakın, Gürkan Kantaroğlu'nun tahliyelerine ilişkin Cumhurbaşkanlığı avukatı Halit Çokan itiraz dilekçesi verdi.

Bu arada, dava kapsamında tanık olarak dinlenen, meslekten ihraç edilen astsubaylar İdris Çekirdekçi ve Raif Pekgöz'ün, farklı mahkemelerce açılan dava dosyalarının Donanma davası ile birleştirilmesine karar verildi.
Bu haber 859 defa okundu

DİĞER HABERLER

Fatih Portakal 'Yarın beni de alabilirler'

Fatih Portakal 'Yarın beni de alabilirler'

.

Erdoğan ve Bahçeli görüşmesinin saati belli oldu!

Erdoğan ve Bahçeli görüşmesinin saati belli oldu!

.

Rıdvan Kılıç, aday adayı oldu

Rıdvan Kılıç, aday adayı oldu

Saadet Partisi Çayırova İlçe Teşkilatında Meclis Üyeliği Aday Adaylığı Devam Ediyor.

Suriyelilere kaynak bulanlar EYT’lilere bulamıyor

Suriyelilere kaynak bulanlar EYT’lilere bulamıyor

CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet konuk olduğu Uğur Dündar ile Halkın Arenası programında emeklilikte yaşa takılanların mağdur edildiğini söyleyerek, “Suriyelilere bile kaynak buluyorlar EYT’lilere bulamıyorlar” dedi.

Erdoğan'ın telefon konuşması interneti salladı

Erdoğan'ın telefon konuşması interneti salladı

.

Büyükakın, Öncelikli hedefimiz yaşam kalitesini artırmaktır

Büyükakın, Öncelikli hedefimiz  yaşam kalitesini artırmaktır

Büyükakın, İzmit Kapanönü ve Sanat Sokağında ki esnafları ziyaret ederek hayırlı işler diledi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ