23 Kasım 2017 Perşembe 10:28
 
  • 3,943 TL

  • 4,669 TL

  • 163,64 TL

  • 105.964

Öncekiler Sonrakiler

MHP'DE SAFLAR BELLİ OLUYOR

MHP'de saflar belli oluyor
04 Aralık 2015 Cuma 21:00

MHP'de kongresi öncesi Yeykan'dan 'DİK DURUŞ'

1 Kasım seçimlerinden başarız sonuç alınmasının ardından parti içi muhalefetin hareketlenmesi ve olağanüstü kongre sesleri yükselirken partinin önemli isimleri de saflarını belli etmeye başladı.
MHP'nin önemli isimlerinden biri olan Salih Yeykan, olağanüstü kongre ile ilgili oldukça çarpıcı bir açıklama yaptı. Yeykan açıklamasında şu görüşlere yer verdi;

'Elbette 1 Kasım seçim sonuçlarına bakıldığında hiç bir Ülkücüyü tatmin etmeyen aksine üzüntüye sevk eden bir sonuç çıkmıştır. Bu konu hakkındaki tartışmalar o günlerde yapıldı ve bizde fikrimizi beyanettik. Tekrar etmek gerekirse Genel Başkanımız Devlet Bahçeli' ninaldığı kararların ve söylemlerinin arkasında dik durduğunu fakatsüreçte izlediği politikanın milletimizin büyük çoğunluğunaanlatılamadığını ve burada eksik kalındığını düşünenlerdenim. Budurum, politika ve söylemlerin  yanlış olduğu manasına gelmez.
Fakat bunun hemen arkasından gelen olağanüstü kurultay taleplerini uygulama ve yöntem olarak son derece üzüntü verici buluyorum. Genel Başkan, olağan kurultay tarihi olarak 2018'i işaret etmişken ve2019 yılına kadar da ülkemizde herhangi bir yerel yada genel seçim yokken bu tartışmaların kime ne yararı vardır. Genel Başkanlık makamını yıpratmanın, ülkücülerin birbirine düşmesinin önünü açmanın heleki bazı kendini bilmezlerin ve araya karışan trollerin hakarete varan söz ve yorumlarını sosyal medyada ortalığa saçmanın kime ne faydası vardır.
Bu teşkilatın dirliğinin ve otoritesinin sarsılması kimseye bir fayda getirmez. Teşkilatı disiplinize eden değerler her zaman herkese lazımdır. Bugün bu yapılanlar, yarın bir başka zaman ve şartta, o anki mevcut yapıyı beğenmeyenlere de aynı yöntemleri uygulama ve nahoş söylemleri ifade etme hakkı verecektir ki işte asıl o zaman bu hareket kanaryayı bile sevemeyenler derneğine dönüşecektir. (Mevcut siyaset tarzı ve yönteminin netice almaya yetmediği yadsınamaz bir gerçek ve İlk olağan kongerede  Genel Başkanımızın artık yerini daha genç, dinamik, karizmatik ve hitabeti güçlü bir isme bırakması gerektiğini düşünenlerdenim.)
Ez cümle; Mevcut adayların ajan ,cemaatçi vs. gibi sıfatlarla yaftalanmasını üzüntü ile izlerken, Bugün itibari ile genel başkan adaylığını açıklayan isimlerin, yukarıda saydığım özet sebeplerden dolayı şahsımı ülkücü hareketin geleceğinin selameti açısından sükut-u hayale uğrattıklarını da ifade etmek isterim. Bu münasebetle bu süreçte duam öncelikle hareketin selametinden yanadır ve bugünkü duruşun Devlet Bahçeli'den yanadır.'

Umuyorum ki gerekli imza sayısına ulaşılamaz ve olağanüstü kurultay gerçekleşmez. Zamanında yapılacak olağan kurultayda tekrar durum değerlendirmesi yaparız.
Selam ve dua ile.
Bu haber 1443 defa okundu

DİĞER HABERLER

Hürriyet’ten Kütahyalı’ya “Omurgasız canlılar!”

Hürriyet’ten Kütahyalı’ya “Omurgasız canlılar!”

CHPKocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Rasim Ozan Kütahyalı’nın Boşnaksözlerine ateş püskürdü

Başkan Ayaz, vatandaşların talep ve önerilerini dinledi

Başkan Ayaz, vatandaşların talep ve önerilerini dinledi

Başkan Ayaz mahallelerle ilgili yapılacak yatırımları mahalle halkının beklentilerine göre yönlendirmek, varsa eksiklikleri gidermek için halkla içi içe hizmet veriyor.

CHP, rantsal dönüşüm korkusu yaşayan Cedit’teydi

CHP, rantsal dönüşüm korkusu yaşayan Cedit’teydi

CHP’liler, kentsel dönüşüm sesleri yükselen İzmit Cedit Mahallesi sakinlerinin mağduriyet yaşamaması için önceki gün Cedit Mahallesi Geliştirme Tanıtma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti.

İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi

 İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi

Her hafta düzenli olarak yapılan İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon toplantısı, Vali Hüseyin Aksoy’un başkanlığında gerçekleştirildi.

Bakan Kaya; 'Güçlü kadın, güçlü aile, güçlü toplum diyoruz’

Bakan Kaya; 'Güçlü kadın, güçlü aile, güçlü toplum diyoruz’

Evden Okula Haydi Anneler Spora, projesinin geniş bir sunumunu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya yaptı.

Kocaeli'de asansör firmaları dernekleşiyor

Kocaeli'de asansör firmaları dernekleşiyor

Kocaeli’de faaliyet gösteren yaklaşık 30 asansör firması tanışma ve kaynaşma yemeğinde bir araya geldi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET