25 Mart 2017 Cumartesi 04:55
 
Öncekiler Sonrakiler

MHP'DE SAFLAR BELLİ OLUYOR

MHP'de saflar belli oluyor
04 Aralık 2015 Cuma 21:00

MHP'de kongresi öncesi Yeykan'dan 'DİK DURUŞ'

1 Kasım seçimlerinden başarız sonuç alınmasının ardından parti içi muhalefetin hareketlenmesi ve olağanüstü kongre sesleri yükselirken partinin önemli isimleri de saflarını belli etmeye başladı.
MHP'nin önemli isimlerinden biri olan Salih Yeykan, olağanüstü kongre ile ilgili oldukça çarpıcı bir açıklama yaptı. Yeykan açıklamasında şu görüşlere yer verdi;

'Elbette 1 Kasım seçim sonuçlarına bakıldığında hiç bir Ülkücüyü tatmin etmeyen aksine üzüntüye sevk eden bir sonuç çıkmıştır. Bu konu hakkındaki tartışmalar o günlerde yapıldı ve bizde fikrimizi beyanettik. Tekrar etmek gerekirse Genel Başkanımız Devlet Bahçeli' ninaldığı kararların ve söylemlerinin arkasında dik durduğunu fakatsüreçte izlediği politikanın milletimizin büyük çoğunluğunaanlatılamadığını ve burada eksik kalındığını düşünenlerdenim. Budurum, politika ve söylemlerin  yanlış olduğu manasına gelmez.
Fakat bunun hemen arkasından gelen olağanüstü kurultay taleplerini uygulama ve yöntem olarak son derece üzüntü verici buluyorum. Genel Başkan, olağan kurultay tarihi olarak 2018'i işaret etmişken ve2019 yılına kadar da ülkemizde herhangi bir yerel yada genel seçim yokken bu tartışmaların kime ne yararı vardır. Genel Başkanlık makamını yıpratmanın, ülkücülerin birbirine düşmesinin önünü açmanın heleki bazı kendini bilmezlerin ve araya karışan trollerin hakarete varan söz ve yorumlarını sosyal medyada ortalığa saçmanın kime ne faydası vardır.
Bu teşkilatın dirliğinin ve otoritesinin sarsılması kimseye bir fayda getirmez. Teşkilatı disiplinize eden değerler her zaman herkese lazımdır. Bugün bu yapılanlar, yarın bir başka zaman ve şartta, o anki mevcut yapıyı beğenmeyenlere de aynı yöntemleri uygulama ve nahoş söylemleri ifade etme hakkı verecektir ki işte asıl o zaman bu hareket kanaryayı bile sevemeyenler derneğine dönüşecektir. (Mevcut siyaset tarzı ve yönteminin netice almaya yetmediği yadsınamaz bir gerçek ve İlk olağan kongerede  Genel Başkanımızın artık yerini daha genç, dinamik, karizmatik ve hitabeti güçlü bir isme bırakması gerektiğini düşünenlerdenim.)
Ez cümle; Mevcut adayların ajan ,cemaatçi vs. gibi sıfatlarla yaftalanmasını üzüntü ile izlerken, Bugün itibari ile genel başkan adaylığını açıklayan isimlerin, yukarıda saydığım özet sebeplerden dolayı şahsımı ülkücü hareketin geleceğinin selameti açısından sükut-u hayale uğrattıklarını da ifade etmek isterim. Bu münasebetle bu süreçte duam öncelikle hareketin selametinden yanadır ve bugünkü duruşun Devlet Bahçeli'den yanadır.'

Umuyorum ki gerekli imza sayısına ulaşılamaz ve olağanüstü kurultay gerçekleşmez. Zamanında yapılacak olağan kurultayda tekrar durum değerlendirmesi yaparız.
Selam ve dua ile.
Bu haber 1209 defa okundu

DİĞER HABERLER

Körfezli Gençler; “ Pes Atmak Var, Pes Etmek Yok “ Dedi

Körfezli Gençler; “ Pes Atmak Var, Pes Etmek Yok “ Dedi

AK Parti Körfez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Kadir Alçık’ın ev sahipliğinde, ilk defa oy kullanacak gençler arasında Playstation Turnuvası düzenlendi.

Köşker: Büyüklerimiz başımızın tacı

Köşker: Büyüklerimiz başımızın tacı

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Yaşlılar Haftası münasebetiyle Gebze Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğünün Fatma Hanım Parkında düzenlediği toplantıya katıldı.

GAYYA KUYUSUNDAN ÖNCEKİ SON ÇIKIŞ

GAYYA KUYUSUNDAN ÖNCEKİ SON ÇIKIŞ

“Tek taşla duvar, tek kişiyle demokrasi olmaz”

Kocaeli Başiskeleyi en iyi seçti

Kocaeli Başiskeleyi en iyi seçti

Tv 262 tarafından düzenlenen "En iyisini sen seç" ödül töreni bu gün 17. Mart cuma günü saat:20 00'de Ramada Plaza'da gerçekleşen törene ilgi çok güzel oldu.

Vekil Katırcıoğlu, KO-MEK Yeniköy Kurs merkezini ziyaret etti

Vekil Katırcıoğlu, KO-MEK Yeniköy Kurs merkezini ziyaret etti

Başiskele’de bulunan KO-MEK Kurs Merkezlerini ziyarete eden Milletvekili Katırcıoğlu’na işaret dili kursiyerleri işaret diliyle Çanakkale türküsünü söyledi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET