30 Mayıs 2020 Cumartesi 14:57

MUTLU 'İŞTE BU BENİM PARTİM'

Mutlu 'İşte bu benim partim'
31 Ekim 2019 Perşembe 15:40

.

Saadet Partisi Kocaeli il başkanı Av.Zafer Mutlu bugün düzenlediği basın toplantısında 'Türkiye yönetimsel açıdan gerek ekonomide,gerek dış politikada büyük bir belirsizlik ortamında kötü günler yaşamakta; siyaset ve toplum nefes almak için bir yol aramaktadır.' dedi.

 

MUTLU açıklamasında şu görüşlere yer verdi;

 

Türkiye’nin yakın dönem siyasi anlamda yaşadığı süreç hem iç politikada hem de dış politikada büyük çıkmazları beraberinde getirdi. Şunu çok iyi anlamalıyız ki Türkiye yönetimsel açıdan gerek ekonomide,gerek dış politikada büyük bir belirsizlik ortamında kötü günler yaşamakta; siyaset ve toplum nefes almak için bir yol aramaktadır.
Ülkemizin geldiği son noktada küresel güçlerin hesaplaşması arasında sıkışan bir dış politikanın kaçınılmaz sonucu olarak Barış Pınarı Harekâtına başlanılmıştır. Bu harekâtın ülkemiz açısından hem sahada hem de masada en iyi şekilde sonuçlanmasını temenni ediyoruz.
Bu vesile ile Harekâta katılan güvenlik güçlerimizin en kısa zamanda görevlerini başarıyla tamamlamaları, tek bir askerimizin burnunun dahi kanamadan evlerine ailelerine dönmesi en büyük duamızdır. Şehit olan askerlerimize ve sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralananlara da Allah’tan acil şifalar diliyorum.
Böyle bir siyasi ortamda Saadet Partimiz, 7. Olağan Büyük Kongresi’ni 3 Kasım Pazar günü saat 10.00 da Ankara kapalı spor salonu (ARENA’DA) gerçekleştirecektir.

Partimiz, kongresiyle birlikte genel seçim ve cumhurbaşkanlığı seçimlerine “en hazır” parti olma yolunda çalışmalarını yapmaktadır ve yapmaya da devam edecektir.

Toplumsal mutabakatı sağlayacak yegâne partinin Saadet Partisi olduğu kanaati her geçen gün güçlenmekte ve Saadet Partimiz, özgül ağırlığı ile iktidarın en güçlü alternatifi olduğunu her geçen gün daha fazla hissetirmektedir..

Saadet partimizin söylemlerinde herkesin ittifak edebileceği bir parti olarak; ülkedeki kutuplaşmanın ortadan kalkması için çabalayan en güçlü irade olduğu açıktır.

Biz Kocaeli olarak Kongre katılım hazırlıklarımıza aylar öncesinden başladık. Kongre; partimiz için olağan bir kongre olsa da hazırlıklarımızı olağanüstü bir şekilde yapıyoruz.

-Büyük kongremize özellikle gençlerimiz olmak üzere farklı kesimlerden katılımların sağlanması için başta il merkezimiz,il gençlik kollarımız,il kadın kollarımız ve tüm ilçe başkanlıklarımızın en önemli çalışma hedeflerinden biri olup ve katılım noktasında büyük oranda başarıya ulaşılmıştır.

- Tüm Kocaeli de kongre katılan tüm vatandaşlarımızın büyük bir heyecan ve coşkuyla şahitlik ederek “İşte bu benim partim” dedirtecek bir kongreyi gerçekleştireceğiz.

Bu kongre ile partimiz, 82 milyon yurttaşımızın her bir farklılığını gözetecek, bir kadro hareketi olmakla birlikte bir kitle partisi olma yolunda güçlü bir adım atacaktır. İdeallerimizin, programımızın bütün memlekete ve milletimizin tamamına huzur getireceğini en güzel şekilde anlatacağız.

Bildiğiniz üzere hem Kocaeli de hem de ülkemizde geçtiğimiz seçimlerde çalışmalarımızdan ve kampanyamızdan çokça söz ettirmiştik.
Kocaeli teşkilatları olarak kongremize katılım sağlayacak tüm vatandaşlarımızla beraber bir seçim havası heyecanı ile ve coşkusu ile ve karalılığı ile güçlü bir içerikle gidiyoruz.
Akıl ve vicdan sahibi herkesin partisi olma noktasında kararlılığımızı en güçlü şekilde bu kongrede dile getireceğiz.

Genel merkezimizin de büyük bir titizlikle yapılan araştırmalarda; insanımızın, en çok kaygı duyduğu olgunun ‘gelecek’ olması ve umudunun azaldığı şu dönemde Saadet Partisi olarak kongreye “Gelecek, Saadet ile Gelecek” üst sloganıyla gitme kararı almıştır.

Ekonomiden eğitime, dış politikadan sağlığa, tarımdan teknolojiye, sanayiden sanata, ülkemizin birçok alanda önemli çözümlere ve samimi gayretlere ihtiyacı var.
Bütün bunların başında; yeni yetişen neslin ilgi alanları, davranış biçimleri, kaygıları, beklentileri, umutları ve yaşam tarzlarını inceledi ve bir bütün olarak hedef kitlemizi gençler olarak belirlendi.
Zamanında yapılacak ilk genel seçimde 7 Milyon yeni genç oy kullanacak ve seçim sonuçlarının asıl belirleyicileri bu gençler olacaktır.
Gençlerimize sadece birer oy olarak bakmak yanlıştır. Biz Saadet Partisi olarak gençlerimize; ülkemizin insan kaynağı, beşeri gücü yani geleceği olarak bakıyoruz. Gençlerimizin hayallerini, umutlarını ve geleceklerini çağımız koşullarının en iyi standartlarında garanti altına almak hepimizin görevidir, sorumluluğudur.
Bütün bunlarla beraber, Genel başkanımızın “Türkiye’nin Geleceği” başlığı ile gerçekleştirdiği lider ziyaretleri de geleceğe dair samimi bir uğraştır. Herkesle ve her kesimle görüşebilen, herkesin sorunlarını dinleyip çözüm arayışlarını sunan tek siyasal hareket biziz.
Bugün ki gündemlerin ötesinde milletimizin beklentisi; Türkiye’nin geleceğinin daha iyi olmasıdır.
Unutulmamalı ki;Gelecek, hepimizin geleceğidir.

Nimeti kendisine, külfeti de milletin sırtına yükleyen zihniyetler geleceği inşa edemezler. Paylaşımın adil gerçekleşmesini beceremeyenlerin geleceğe dair asla umut vaat edemezler.
Ülkemizde ve Kocaelimizde ancak Saadet Partisi’nin ilkeleri ve programlarıyla yaşanılabilir bir gelecek kurulabileceğine inanıyoruz ve bunu başta Kocaeli olmak üzere tüm ülkemizdeki milletimize ve özellikle gençlerimize anlatacağız, sadece gözlerinde umut ışığını parlatmayacağız biz onlarla birlikte geleceği inşa edeceğiz. Türkiye’nin, “Siyasal hafızası” ile en güncel, en yenilikçi, partisi Saadet Partisidir.
7. Olağan Büyük Kongremizde, geleceğin inşasının ancak Saadet Partimizle olacağını tüm kamuoyuna anlatacağız.

Bu haber 1158 defa okundu

DİĞER HABERLER

Korkmaz’dan Kocaeli Büyükşehir ve Gebze Belediyesine tepki

Korkmaz’dan Kocaeli Büyükşehir ve Gebze Belediyesine tepki

Hünkâr Çayırı mı, Beton çayırı mı?

Katıroğlu'nun iddiasına Türkkan'dan çok sert açıklama

Katıroğlu'nun iddiasına Türkkan'dan çok sert açıklama

'Gerçekler yüzüne vurulunca sıkıntıya düşmüş'

MHP Dilovası İlçe Başkanı Ayaz’dan çok sert kınama

MHP Dilovası İlçe Başkanı Ayaz’dan çok sert kınama

Kahpece şerefsizce yapılan hain saldırıyı nefretle kınıyorum

Havaalanımız var uçak inmez

Havaalanımız var uçak inmez

Tren istasyonumuz var tren durmaz…

MİLLETE 100 MİLYONLUK BAYRAM FATURASI

MİLLETE 100 MİLYONLUK BAYRAM FATURASI

EVDEN ÇIKMADIK AMA KÖPRÜLERİ KULLANDIK

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ