29 Mart 2020 Pazar 21:45

NAİL BAKİ ' SEKA YENİDEN HAYAT BULACAK'

Nail Baki ' Seka yeniden hayat bulacak'
05 Şubat 2019 Salı 19:00

.

Demokrat Parti (DP)  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nail Baki bugün gazetemizi ziyaret etti. Baki, seçmenin adeta kırk katır mı, kırk satır mı? sorusuna muahap edildiğine dikkat çekti ve AK Parti'ye git demek için istemediği ittifaklara oy vermeye mecbur edildiğini belirtti.


Baki, 'Türkiye'de yüzde 65 sağ seçmen bulunuyor. AK Parti'nin kökeninde de emanet oylarımız var. Gerek Adalet Partisi'nden gerek Anavatan Partisi'nden AKP'ye giden oylarımızı geri almanın zamanı geldi. Bu seçimi biz kazanacağız. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğimde ben eminim ki  Cumhurbaşkanı Erdoğan beni arayıp  bu kadar güçlü görünürken bizim elimizden belediye yi aldın, seni tebrik ediyorum diyecek” dedi.


BACALI SANAYİYE ASLA İZİN VERMEYECEĞİM


Baki, Kocaeli’nin sanayi ye doyduğunu öne sürerek seçildiği takdirde kentte bacalı sanayiye biir daha izin vermeyeceğini belirterek  kültür, sanat ve turizm alanında yapacakları yatırımlarla kenti zirveye çıkartacağını belirtti.

 

 

SEKA YENİDEN HAYATA GEÇECEK

Demokrat Parti (DP)  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nail Baki 'Seka Kağıt Fabrikası’nı kesinlikle tekrar açacağım. Manevi bir değeri vardır Seka’nın, Cumhuriyet’in fabrikasıdır.  Hepimizin amcası, babası, dayısı buradan ekmek yedi. Bu tarihi bir simgedir, kentin simgesidir.BU KENTTE KAZANAN BU KENTE VERGİ ÖDEYECEK


Kocaeli'de binlerce sanayi kuruluşu, AVM'ler var. Kurumlar Vergi Dairesi olmadığı için Belediye alabileceği yüzde 6 vergiyi tahsil edemiyor.Kurumlar vergi dairesini buraya kurulsa kenti baştan aşağıya yenilenebilir. Bu kenti kirleten sanayiciler, bu kentin ekmeğini yiyen AVM’ler bu kente vergi verecekler ki bu kent kalkınsın. Önemli bir gelir kaybımız var bu noktada.


NAİL BAKİ KİMDİR?

1971 İzmit doğumluyum. ODTÜ’de İngilizce hazırlık bölümü sonrasında, Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü ve Ankara Üniversitesi'nde Avrupa Birliği Ekonomisi üzerine yüksek lisans programını tamamladı.

1997 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde göreve başladı. APK müdürlüğü, daire başkanlığı ve başkan danışmanlığı görevlerini gerçekleştirdi. Akabinde Kocaeli Üniversitesinde akademik personel olarak çalıştıktan sonra, 2008 yılında kendi şirketi olan Name Projeyi kurarak gerçekleştirdiği yenilikçi iş fikirleri ve yatırımlar ile girişimciler arasındaki yerini aldı. Ülkemizdeki Büyükşehir Belediyelerine proje danışmanlığı yaptı. Gerçekleştirdiği projeler ile 2008 yılında “İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Katkı” kategorisinde “Türkiye’nin En Başarılı 10 Genci” arasında yer alarak Kadir Has Üniversitesinde ödülünü aldı. Avrupa Proje Geliştirme ve Uygulama Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı (2004-2012), Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği 2010 yılı Başkanlığı, AİIESEC Danışma Kurulu üyeliği görevlerini gerçekleştirdi. Halen Lastik Geri Kazanım Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı, Aydınlar Ocağı Kocaeli Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir. İngilizce, Almanca ve Rusça konuşmaktadır. Baki, 2 çocuk babasıdır.

Bu haber 1871 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kemal Kılıçdaroğlu korona tedbirlerini yeterli bulmadı

Kemal Kılıçdaroğlu korona tedbirlerini yeterli bulmadı

Koronavirüse karşı yapılması gerekenleri madde madde açıkladı.

İYİ Parti önlem için binalarını kapattı

İYİ Parti önlem için binalarını kapattı

Kongrelerin tamamı ertelendi

TÜRKKAN İKTİDARI ELEŞTİRDİ

TÜRKKAN  İKTİDARI ELEŞTİRDİ

Hazinede bir kuruş para kalmadı, şimdi, corona virüsüne teslim olduk.

Akar'dan 'Evde Kalın' çağrısı

Akar'dan 'Evde Kalın' çağrısı

VURDUMDUYMAZLIK YAPMAYIN, EVDE KALIN!

TARHAN 'PAKETİN İÇİ BOŞ ÇIKTI'

TARHAN  'PAKETİN İÇİ BOŞ ÇIKTI'

İŞTEN ÇIKARMALAR ENGELLENMELİ

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ