20 Nisan 2019 Cumartesi 04:21
 
Öncekiler Sonrakiler

NEVZAT DOĞAN, İZMİT’İN 4 YILINI DOLU DOLU ANLATTI

Nevzat Doğan, İzmit’in 4 yılını dolu dolu anlattı
14 Mayıs 2018 Pazartesi 10:57

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Sekapark’taki Antikkapı Deniz Restoran’da düzenlediği toplantıda İzmit’in 4 yıllık çalışmalarını anlattı.

Haber Burcu NAZLI

Muhtarların, siyasi parti temsilcilerinin, daire müdürlerinin, Oda başkanlarının, Sivil Toplum Kuruluşları’nın ve belediye personellerinin yoğun katılım gösterdiği toplantıda katılımcılara, ‘Birlikte Başardık’, ‘Ne Söz Verdiysek Yaptık’ sloganıyla sine vizyon ekranında gösterilen İzmitli vatandaşların, belediyenin yaptığı çalışmalar hakkındaki düşünceleri ve 4 yıllık çalışmaların tanıtım videosu izlettirildi.

Kürsüye çıkarak çocuklardan kadınlara, sosyal belediyecilikten kültürel aktivitelere kadar her kesimdeki vatandaşa sunulan hizmete kadar yapılan çalışmaları bir bir anlatan Nevzat Doğan, “Halkımıza ne vadettiysek hepsini yerine getirmenin rahatlığı ve mutluluğu içindeyiz” dedi.

Sanayi kentinden turizm kenti İzmit’e

İzmit’in 3 bin yıllık zengin bir tarihi geçmişi bulunduğunu anlatan Başkan Doğan “Roma, Bizans, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerine tanıklık etmiş medeniyetler beşiği İzmit, yıllarca sanayi kimliği ile anılmaktaydı. Doğası ve tarihiyle birçok değere sahip bu şehir ne yazik ki sanayileşmenin beraberinde getirdiği göç, çarpık yapılaşma, güvenlik, çevre kirliliği ve kaynakların yanlış kullanımı gibi sorunlar yumağı ile mücadele etmeye çalışan bir şehir olmuştur. Hayatı ve zamanı hızlı yaşayan, üreten, istihdam eden ülke ekonomisine bütün varlıklarıyla hizmet eden sanayinin kalbi olan İzmit’in artık tarih, kültür ve turizm şehri kimliğiyle de ön plana çıkmasını istiyoruz. Bunun için de göreve geldiğimiz ilk günden beri projeler hazırlayarak 70’den fazla tarihi eserin restore edilmesini sağladık. Adeta açık hava müzesi niteliğinde ki Akçakoca Osmanlı Meydanımızı Tarih Turizmine kazandırdık. Tarih, sanat ve kültürün iç içe yaşandığı Kültür Tepesi 2. Etap, İzmit’in en güzel yerlerinden birisi oldu. Tarihimize sahip çıktık, 25 çeşmemizi onarıp, hizmete sunduk. Yok olmaya mahkum bırakılmış hatta üzerine apartman dikilmiş Yeni Hamamın restorasyonunu tamamlayarak tarihe ve şehir turizmine kazandırdık. Kentim İzmitim Turları ile 9 bin vatandaşımızı yaşadıkları şehri daha yakından tanımalarını sağladık. Tarihi Baç Binasını restorasyonunu tamamlayarak şehrimize bir değeri daha kazandırdık.  Türbe ve cami restorasyonlarımızı tamamladık” dedi.


Bu haber 478 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ