19 Ağustos 2019 Pazartesi 11:47

ÖLÜM YOLU TBMM GÜNDEMİNDE

Ölüm Yolu TBMM gündeminde
02 Kasım 2018 Cuma 14:26

İzmit-Kandıra duble yolunun tamamlanması için daha çok insanımız mı ölmeli?

İYİ Parti TBMM Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan bir türlü bitirilmeyen İzmit-Kandıra duble yolunu TBMM gündemine taşıdı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın yanıtlaması isteğiyle yazılı soru önergesi veren Türkkan önergesinde; “İzmit-Kandıra Yolu’nda son 1,5 yılda meydana gelen trafik kazalarında ölü sayısı 30’u bulmuş, bu kazalarda 100’ün üzerinde vatandaşımız da yaralanmıştır. 40 kilometrelik bu yolun adı ne yazık ki artık Ölüm Yolu olmuştur.” dedi.

Türkkan, “AK Parti İktidarı, yaklaşık 2,5 yıl önce Kandıra Yolu’nun duble yol yapılması için ihale açmış, Karayolları Genel Müdürlüğü, 218 milyon TL bedelle duble yol projesini hazırlamış, ihale de bir firmaya verilmiştir; ancak 2016 yılında temeli atılan, 2019 yılında biteceği açıklanan yolda müteahhit firma şantiye bile kurmamış, 2,5 yıl geçmesine rağmen somut bir adım atılmamıştır. Yol ihalesini kazanan firmanın adı bile belli değildir. İzmit-Kandıra duble yolunun ne zaman bitirileceği konusunda da yetkililerden bir açıklama gelmemiştir.” ifadesini kullandı.


İHALEYİ ALAN FİRMA NEDEN AÇIKLANMIYOR?

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, önergesinde yaklaşık 2,5 yıl önce İzmit-Kandıra Yolu’nun duble yol yapılması için bir firmaya ihale verilmesine rağmen neden hala bu yol için bir adım atılmamıştır?” diye sorarak Bakan Turhan’dan duble yol için ihale verilen firmanın hangisi olduğunu, bunun neden kamuoyundan gizlendiği sorusunun cevabını istedi.


DUBLE YOL NE ZAMAN BİTECEK?
İzmit-Kandıra duble yolu ne zaman bitirilecektir, diye de soran Türkkan, duble yol bitirilene kadar trafik kazalarının yaşanmaması ve daha fazla can kaybının olmaması için yeni tedbirler alınması düşünülmekte midir, bu tedbirler nelerdir? sorusunu da yöneltti.


Bu haber 698 defa okundu

DİĞER HABERLER

CHP Kocaeli Kaz Dağları’nda doğa için nöbette

CHP Kocaeli Kaz Dağları’nda doğa için nöbette

CHP Kocaeli İl Örgütü, Kaz Dağları’ndaki katliama dur demek için Çanakkale’de süren doğayı koruma nöbetine katıldı.

Büyükşehir 5 milyar ile Kocaeli’ye ne yapacak?

Büyükşehir 5 milyar ile Kocaeli’ye ne yapacak?

.

Şanbaz Yıldız, MHP il başkanı Ünlü'ye çok sert sözlerle cevap verdi

Şanbaz Yıldız, MHP il başkanı Ünlü'ye çok sert sözlerle cevap verdi

Pelin Coştur Filiz başkanlığındaki İYİ Parti İzmit ilçe yönetimi belli oldu

Pelin Coştur Filiz başkanlığındaki İYİ Parti İzmit ilçe yönetimi belli oldu

KOCAMAN’DAN 15 TEMMUZ MESAJI

KOCAMAN’DAN 15 TEMMUZ MESAJI

Kartepe Belediye Başkanı Av. M. Mustafa Kocaman, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ