15 Ağustos 2018 Çarşamba 18:26
 
  • 6,048 TL

  • 6,857 TL

  • 224,85 TL

  • 90.842

Öncekiler Sonrakiler

OY İÇİN 40 TAKLA ATANLAR SİZİ MECLİSE ALMADI

Oy için 40 takla atanlar sizi meclise almadı
22 Şubat 2018 Perşembe 11:00

Hürriyet’ten Yavuz Selim’e moral ziyareti.

CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet, Gebze Belediyesi ile aralarında sorun olan Yavuz Selim Mahallesi sakinlerini ziyaret ederek, mahalle sakinlerine moral verdi.

CHP Kocaeli Milletvekili ve Anayasa Komisyonu üyesi Fatma Kaplan Hürriyet, geçtiğimiz günlerde Gebze’de tapu sorunu yaşayan Yavuz Selim Mahallesi sakinlerini ziyaret etti. Yavuz Selim Mahallesi Güzelleştirme Derneği’nde gerçekleşen ziyarette Milletvekili Hürriyet’e, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Gebze ilçe Başkanı Musa Yılmaz ve partilileri de eşlik etti.


KADINLARIN İLGİSİNİ KARŞILIKSIZ BIRAKMADI

Özellikle kadınların yoğun ilgisini toplayan Milletvekili Hürriyet toplantıda yaptığı konuşmada, “Burada bu sorun çözülecekse kadınların cesareti ile çözülecek.  Kadınlar en önde yürüyecek ve bende sizlerin yanında yürüyeceğim” diyerek kadınların ilgisine karşılık verdi. Mecliste sık sık tapu sorunlarını dile getirdiğini belirten Milletvekili Hürriyet,  “Mecliste de her bakanı yakalayacağım ve bu sorunu ya çözecekler ya çözecekler.  Çözmüyorlarsa da 2019’da sorarız hesabını. Bizim İstanbul’daki ilçe belediyelerimiz tapu sorunları teker teker çözdü. Ne yapmam gerekiyorsa, nasıl çözmem gerekiyorsa, sizin yanınızda nasıl yer alam gerekiyorsa sözüm söz sonuna kadar mücadeleniz mücadelemdir. Sizlerin sorunlarınızı her hafta dile getiriyorum, ama sağır kulaklar yine duymuyor, kör gözler yine görmedi” dedi.


OY İÇİN 40 TAKLA ATANLAR SİZİ MECLİSE ALMADI
Geçtiğimiz hafta Gebze’de tapu sorunu yaşayan vatandaşların Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısına alınmamalarını da eleştiren Milletvekili Hürriyet, “Büyükşehir Belediyesi meclisine gittiğinizin haberini alır almaz, Ankara’dan yola çıktım. Her hangi bir olumsuzlukta size siper olabileyim diye. Yetişemedim ama partili arkadaşlarıma ilettim ve sizlerle görüşmek istediğimi bildirdim. Milletin meclisine milleti almadılar. Ayıptır, yazıktır, günahtır. Buradan sizleri meclise almayanları şiddetle kınıyorum. Hadlerini yetkilerini bilmiyorlar. Oy almak için 40 takla atıyorlar, ama o koltuklara oturduklarında onların kimin oturttuğunu unutuyorlar. Mecliste de ısrarla ‘Yapamayız edemeyiz, şu yasalar engel oluyor’ diyorlar. Siz mübarek ramazan ayında bile tapularınız çekmecede demediniz mi? Siz oy verin biz tapu vereceğiz demediniz mi?” şeklinde konuştu. 


CHP’Lİ İLÇE BELEDİYELERİ ÇÖZDÜ, KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR ÇÖZEMEDİ!

İstanbul’daki CHP’li ilçe belediyelerinin tapu sorunlarını hak yemeden çözdüğünü de sözlerine ekleyen Milletvekili Hürriyet, “Bizim küçücük ilçe belediyelerimiz bile bırakın tapu tahsis belgesi olanları, olmayanların bile tapusunu veriyorsa; insanları sürgün etmeden, mahalleleri bölmeden, yerinden yurdundan etmeden tapu sahibi yapıyorsa ve burada koskoca Büyükşehir Belediyesi yapamıyorsa yuh olsun, yazıklar olsun.  Peki, bu insanlar oy verdi sizleri o koltuğa oturtturdu, şimdi ne değişti? Anlamıyorlar mı kafalarına çakacağız. Duymuyorlar mı, kulaklarını açacağız. Görmüyorlar mı, gözlerine sokacağız. Mücadele etmekten başka şansımız yok.  Gerekirse ilerleyen haftalarda sizlerle basın toplantısı da yapacağız. Burada nasıl imar rantları olduğunu, nasıl peşkeş çekmek istediklerini, zengini nasıl daha zengin yapmak istediklerini Ankara’da sizlerle birlikte haykırmaya hazırım”


BU HESAP YARINA KALIR AMA KİMSENİN YANINA KALMAZ
Gebze Yavuz Selim ve Hürriyet Mahallesi sakinlerinin işgalci olmadığını da belirterek konuşmasına devam eden CHP Milletvekili Hürriyet, “Bu insanlar ne işgalcidir ne müşteridir. Bu insanlar hak sahibidir. Kazanacaksınız ve ben o tapuları aldığınızı göreceğim. İster onların belediyesinde ister bizim belediyemizde. Siyaset hizmet etme aracıdır, cep doldurma aracı değildir. Siyaset o koltuklara oturana kadar insanların yüzüne gülüp, kurbanlar kesip, sözler verip, o koltuğa oturduktan sonra da, bana ne demek değildir. Öncelikle Fatma Kaplan Hürriyet, sıradan bir yurttaş olarak yanınızdayım. Vatandaşına, halkına kentine ihanet edenlere er ya da geç bu hesap sorulur. Belki bu hesap yarına kalır, ama kimsenin yanına kalmaz. Ahtım olsun ki, bu zalimlere Kocaeli halkını ezdirmeyeceğim” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Bu haber 1112 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kent Konseyi'nden birlik çağrısı

Kent Konseyi'nden birlik çağrısı

Kocaeli Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Türkiye’ye yönelik yapılan emperyalist ve finansal saldırılar ile ilgili yazılı açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü rahatlattı

 Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü rahatlattı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Alınan tedbirlerle iyiye doğru gidiş başladı. Türkiye kimseyle bir ekonomik savaştan yana değildir. Fakat kendisine yönelik saldırı olduğunda da buna tepkisiz kalması beklenemez" dedi.

Deprem şehitlerini rahmetle andı

Deprem şehitlerini rahmetle andı

TBMM Başkanlık Divanı Katip üyesi ve CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, 17 Ağustos 1999 Gölcük Depremi’nin 19’uncu yılında yayınladığı mesajda Kocaeli’nin olası bir depremde en çok risk taşıyan kent olduğunu söyledi.

AK Parti İzmit sahaları boş bırakmıyor!

AK Parti İzmit sahaları boş bırakmıyor!

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, yarın seçim varmış gibi sokak sokak çalışmalarına devam ediyor.

MHP, Bahçeli'yi dinledi

MHP, Bahçeli'yi dinledi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin talimatı üzerine döviz hesaplarını bozdurdu.

Sonuç bildirgesi yayımlandı

Sonuç bildirgesi yayımlandı

Dün 'Değişim ve Umut' kurultayı için Ankara'da toplanan Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) parti içi muhalifler, oy birliği ile almış oldukları kararla birlikte, sonuç bildirgesini yayımladı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ