Öncekiler Sonrakiler

SAADET KARTEPE'DE DİVAN TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

Saadet Kartepe'de divan toplantısı gerçekleştirdi
16 Nisan 2018 Pazartesi 15:26

Saadet Partisi Kartepe İlçe Başkanlığı Mart Ayı divan kurulu toplantısı Özkar Dinlenme tesislerinde yapılan programla gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen divan toplantısına Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Nurettin Çelik, İl Başkan Yardımcıları Zafer Mutlu, Nihat Yıldız, İlçe Başkanı Mehmet Batmanlar, İlçe yönetim kurulu üyeleri, gençlik kolları, kadın kollarının yanı sıra çok sayıda partili katılım sağladı.

KAPI KAPI GEZECEĞİZ

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Saadet Partisi Kartepe İlçe Başkanı Mehmet Batmanlar ,‘’Allah’a hamdolsun ki Kartepe’mizde Saadet Partimiz dimdik ayakta.  Doğru bildiğinden asla taviz vermeyen bu teşkilat, büyük bir vakar ve kararlılıkla yolunda yürümeye devam etmektedir. Duruşuna ve haklılığına, tarihin tanık olduğu bu teşkilatın gayretleri elbette ki zayi edilmeyecektir. Bizler Saadet Partisi olarak Kartepe’mizde yönetici ve üyeleriyle, hanımıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla, gece gündüz demeden, takatimizin sonuna kadar kapı kapı, ev ev, sokak sokak, cadde cadde, köy köy, dolaşarak bu insanlığa hizmet davamıza herkesi davet edeceğiz. Bu konudaki sorumluluğumuz bilenle bilmeyen arasındaki fark gibidir. Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu? Bizler biliyoruz, ülkemizdeki insanlarımız hakka, adalete, iyiye, güzele layık. Bizler biliyoruz dünyanın her köşesinde inanan ve inancından dolayı zulüm gören insanlar en güzeline layık. Bizler biliyoruz, bütün insanlığın huzur ve refaha ulaşması ancak ve ancak Saadet İktidarı ile olur. Bizler biliyoruz, Hamdolsun burada bulunan arkadaşlarımın hepsi bu sorumluluğun farkında bu çatının bu amblemin altında bulunuyorlar. Değerli dava arkadaşlarım, Bu sorumluluğumuzun bilinciyle Rabbim hepimize bu derdimizi unutturmasın ve kendi rızasına erişmemiz için bizleri bu yoldan alıkoymasın. ‘’ İfadelerini kullandı.

ÜLKEMİZ ÇIKMAZA GİRDİ

Mehmet Batmanların ardından söz alan Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Nurettin Çelik, ‘’Bugünkü yaşadığımız coğrafyada içeride ve  dışarıda ekonomiden sağlığa iç politikasından dış politikasına hangi yönüne bakarsak bakalım, bir sürü arıza var. Biz bu arızaları günlerce haftalarca aylarca yıllarca konuşuruz. Ancak sadece konuşmuş oluyoruz. Bunların düzeltilmesi için yetki alıp bir an önce işin başına geçilmesi lazım. Konuşmakla bir şeyi çözme imkânımız yok. Toplum kendi içerisinde farklı bir şekilde yönetiliyor farkında değil.  Farkında olmuş olsa; bugün benzin 6 lirayı geçmiş, geçmiş ama adam hala değerlendirmesini yaparken kendi televizyonunu izlediği için diyor ki; dolar bazında fiyatlar gayet iyi ekonomi yukarı çıkıyor. Fiyatlar yukarı çıkıyor doğru hayat zorlaşıyor, ama adamın gözlüğü farklı görüyor. Adamın gözlüğü milletin huzur ve refahını görmüyor ki. Adamın gözlüğü başka bir şekliyle değerlendiriyor. Dolayısıyla bu ekrana bakan insan; zannediyor ki bir şeyler iyi doğru gidiyor. Evet, Türkiye’de bir şeyler iyiye gidiyor. Türkiye’de açılışlar yapıldı, yüzlerce defa açılış bayramları yapıldı Türkiye’nin her tarafına giderek bu kurdeleler kesildi. Açılışı biz yaptık ama bayramı bizim insanımız yapamadı, bayramı bizim esnafımız yapamadı, bayramımızı bizim işçimiz yapamadı. Açılışı biz yaptık, imkânlarımızı biz hep dışarıya taşıdık. Ama bu televizyon ekranlarında bize farklı bir boyutu ile birlikte hissettirilmeye çalışıldı. Erbakan hocamızın tabiri ile bu milleti sosyal medyası ile yazılı medyası ile görseliyle televizyonu ile birlikte bunlar narkozladılar. Bu ne demek, doğru ile yanlışı ayırt edebilecek gerekçeleri ortadan kaldırdılar. Faydalı ile zararlıyı oluşturabilecek kendi içerisinde seçebilecek, önüne geleni ortadan kaldırdığı için bugün her şeye zam geldiği takdirde, hala kalkıyor diyor ki ekonomimiz iyiye gidiyor. Üretim anlayışının güçlenebileceği top yekûn bir şekli ile hem yerelden hem de genelden bu çalışmanın yapılabileceği bir siyasi düşünce ve iradeye ihtiyacı var. Dolayısı ile bunu ilk 1974 yılında oluşturulan bir yapı ile birlikte biz Türkiye’ ye hediye etmişiz. O gün bir sanayi atılımı yapılmış. Allah’tan korkmak lazım. O günden bugüne teknolojiye, o günden bugüne, ilme fenne bakılarak Türkiye bugün çok farklı bir noktada olması lazım. Ne vereceğiz size? Bu millet verebileceği her şeyi vermiş size 3 dönemden beri işin başındasın, yerelde de başınd sın genelde de başındasın ne istedin de almadın! Bu Millet sana her şeyi verdi! Bekçi de sensin cumhurbaşkanı da sensin. Ama bu Millete sen önüne sofrasına getirecek ekmeği çok gördün!’’ İfadelerini kullandı.


ÇÖZÜM; ANCAK VE ANCAK İSLAM BİRLİĞİ
Çelik konuşmasının devamında, ‘’Bu Milletin aracına gidecek mazotu benzini  fazla gördün! Hep başkaları ile dost oldun! Esas Millet ile dost olamadın! Sen Ülke içerisindeki ekonomini düzeltmediğin gibi, dışarıdaki elit olabilecek çalışmayı da yapamadın!  Senin dönemin içerisinde komşularımız ile alakalı Devlet kalmadı. Irak bitti, Suriye bitti, Libya bitti. Sen Müslümanın sıkıntısını çözebilecek atmosferi oluşturamadın ki, bir sıkıntı olacağı zaman dilimi içerisinde Müslümanlarla bir araya gelip oturamadın. Rahmetli Erbakan hoca sana yüz defa dedi! Bize binlerce defa dedi, onun için biz bu istikamet te gidiyoruz. Bu işin çözümü ancak İslam birliğinde kendi içindeki yapı ile çözülebilir diyor. Sen sıkıntıları dışarıdaki sıkıntıları, kendi içindeki insanlarla Müslümanlar ile bir araya gelerek çözme gayreti içerisinde olmadın. Sen yeri geldi Fransa ile yeri geldi İtalya ile yeri geldi Almanya ile yeri geldi Amerika ile yeri geldi Rusya ile oturup kalktın, yeri geldi bunlar ile kavga ettin. Sen gayret gösterdin her zaman Amerika sevindi, her zaman İsrail sevindi. Müslümanın yüzünü güldüremedin. Bizim kişiler ile hiç bir problemimiz yok, bizim bütün problemimiz zihniyet ile istiyoruz ki; bu coğrafyada yaşayan insanımız kazansın. İstiyoruz ki bu Dünya da Müslüman'ın yüzü gülsün.’’ Dedi.Bu haber 421 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ