16 Temmuz 2019 Salı 20:40
 
Öncekiler Sonrakiler

ŞAKACI’DAN SEÇİM ÖNCESİ İPUÇLARI

Şakacı’dan seçim öncesi ipuçları
10 Haziran 2018 Pazar 10:50

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kocaeli Milletvekili Adayı Alperen Şakacı, 24 Haziran seçimleri öncesinde gündeme dair yaptığı değerlendirmelerin yanısıra MHP’nin Kocaeli’deki seçim atmosferi ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

Haber:Burcu Nazlı


 ‘Sizin kadar çalışmıyoruz’

Seçim çalışmalarını değerlendiren Şakacı, “Biz saha çalışmalarımızda vatandaşlarımızla çok samimiyiz. Bizim samimi olarak, 'Cumhurbaşkanı Adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır diyerek bunu yüksek sesle söylüyoruz.  Sürekli sahada çalışıyoruz. Ben milletvekili adayı olarak günde 4 ilçe geziyorum. Bunun dışında MHP’nin 12 adayı da gece-gündüz demeden benim gibi sürekli çalışıyor. Hiçbir partinin de bu seçim sürecinde bizim kadar çalıştığını düşünmüyorum. Her adayımız kendi bölgesinde sahur programlarına kadar durmadan çalışıyor. AK Partililer bile ‘sizin kadar çalışmıyoruz’ diyerek takdir ediyor” dedi. 


“Anketörler şaklabanlık yapıyor”

Seçime sayılı günler kala yapılan anket çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Alperen Şakacı, “Anketörler şaklabanlık yapıyor. Biz bu seçimde yapılan anket çalışmalarını dikkate almıyoruz” ifadelerine yer verirken, Cumhur İttifakı’nda yer alan MHP’nin, Milli İrade Meydanı’nda halka hitap edecek olan Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingine katılımın olup olmayacağı konusunda da “Orasını henüz bilmiyoruz. Katılırız belli de olmaz” diye konuştu.

 

“Kandıra’nın sorunları çok”

Seçim çalışmaları kapsamında Kocaeli’de gözlemlediği sorunlara değinen Şakacı, “Kocaeli’nde özellikle Kandıra’da ciddi anlamda yol problemi, gıda organize sanayi, turizm problemi var. Turizm bölgesi olmasına rağmen, turizmciyi çekemiyoruz. Neden çekemiyoruz çünkü imar sıkıntısı var. Yüzde 20-25 imar söz konusu. Hiçbir yatırımcı da bu yüzdelikle oraya gelip yatırım yapmaz. Ayrıca Kocaeli genelindeki tek problem, bu kentin evlatlarının siyasette temsil noktasında olmaması” açıklamasında bulundu.

 

“İlk turda bitecek”

Seçimlerin ilk turda tamamlanacağını söyleyen Alperen Şakacı, “Cumhur İttifakı minimum yüzde 56.0 alarak ilk turda bu seçimi tamamlayacak ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçilecek.  Sonuç olarak birinci turda güçlü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın olacak, ikinci turda ise güçlü bir mecliste de Devlet Bahçeli olacak.  Türkiye genelinde de 150 milletvekili çıkaracağımıza inanıyoruz” dedi.

Bu haber 1193 defa okundu

GÜLMEKTEN ÖLÜYORUM

Bülent ERDİ
10 Haziran 2018 Pazar 19:09

bİR AN İÇİN BİRİSİ şaka yapıyor sanmıştım, ama gerçek olduğunu görerek affalladım. Meğer adayın soyadı ŞAKACI imiş. Sorarmısınız Şakacı adayımıza sonucun böyle çıkmasını mı arzu ediyor, yoksa çıkacak sonuç mu bu. Vallahi ŞAKA gibi.:)

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ