17 Ekim 2018 Çarşamba 09:30
 
  • 5,675 TL

  • 6,562 TL

  • 228,25 TL

  • 98.466

Öncekiler Sonrakiler

SARIBAY, 'BU GÖREVİN KUTSALLIĞINA İNANIYORUM'

Sarıbay, 'Bu görevin kutsallığına inanıyorum'
20 Ekim 2017 Cuma 12:46

CHP, Kocaeli il başkanı Av. Cengiz Sarıbay Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş ve yönetimini ziyaret ederek günlerini kutladı.

CHP il Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, İl Yöneticileri Harun Yıldızlı, Selim Yıldız, Av. Hüseyin Acurman, Bilgi Dehmen, İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, İlçe Yöneticileri Ali Kuzu, Ali Kuyumcu, Kadın Kolları İl Başkanı Sevim Pekyörür, Kadın Kolları İl Yöneticileri Perihan Göksu,  Özlem Çalık, Gençlik Kolları İl Başkanı Murat Erinç ile birlikte 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle ilk olarak Türkiye Muhtarlar Derneği Fahri Başkanı Mustafa Pehlivan’ı ardından İzmit Muhtarlar Derneği Başkanı Tuncay Aşkın ve yönetimini ve son olarak Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş ve yönetimini ziyaret ederek günlerini kutladı.


HER ZAMAN VATANDAŞIMIZIN YANINDAYIZ

Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren İzmit Muhtarlar Derneği Başkanı Tuncay Aşkın, “Bizim için böyle anlamlı bir günde bizleri ziyaret ediyor olmanız bize onur verdi. Sizleri burada ağırlamaktan mutluluk duyduk” dedi. İzmit Muhtarlar Derneği hakkında bilgi veren Aşkın, “35 Muhtar üyemiz bulunuyor. Muhtarlarımızın da sıkıntıları oluyor, bizlerde elimizden geldiğince onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Muhtarlık kurumu önemli bir kurum. Bunun farkındayız. Vatandaşımızın her türlü sıkıntısında, sorununda yanlarındayız “ diye konuştu.


MUHTARLIK ZOR VE MEŞAKKATLİ BİR KURUM

Bizim için onurlu, mutlu bir gün ve böyle bir günde bizleri ziyaret etmenizden dolayı mutluluk duyduk diyerek sözlerine başlayan Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş, “Muhtarlık zor ve meşakkatli bir kurum. Osmanlı İmparatorluğundan beri olan bir kurumun bu güne kadar böyle bir günün olmaması üzücüydü. Bu anlamlı gün 3 yıl önce 2015 yılında resmileştirildi. Bizim için bu konunun İzmit’ten çıkmış olması ayrı bir önem arz ediyor” dedi. 9 yıldır bu derneğin başkanlığını yürüttüğünü dile getiren Yoldaş, “Tüm muhtarlarımızın modern koşullarda çalışmasını isteriz. Bunun için çalışıyoruz “ şeklinde konuştu.


SİYASİ BİR AMAÇ GÜDÜLMEMELİ

Tüm muhtarların gününü kutlayarak konuşmasına başlayan CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, “Muhtarlık  önemli işlevi olan bir görev. Gönüllülük esas alınır. Siyasi bir amaç gütmeden herkesin muhtarlarımıza yardımcı olması lazım. Çünkü siyasi bir görev değil. Muhtarlık kurumu da aynı Belediye Başkanlığı gibi seçildikten sonra siyaset olmaması lazım. Ayrım yapılmaması gerekir. Ben bu görevin kutsallığına inanıyorum” dedi. Sizler devletin mahalle ve köylerde baş parmağısınız diyen Sarıbay, “Bizde siyasi bir amaç gütmeden elimizden geldiğince destek ve yardım sözü veriyoruz “ ifadelerini kullandı.


SİZLERİN SORUNUNUN ÇÖZMEK DEMEK VATANDAŞIN SORUNUNU ÇÖZMEK DEMEKTİR

Muhtarlık kurumunun önemli bir kurum olduğunu dile getirerek konuşmasına başlayan CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, “Yaptığınız işin zorluklarını biliyoruz ve her fırsatta dile getirerek çözüm önerileri sunuyoruz.  Sizlerin sorunlarını çözmek demek aynı zamanda bu durumdan doğrudan etkilenen vatandaşımızın da sorununu çözmek demektir. Halka en yakın birimler olarak demokrasi ve halkın katılımı açısından önemli bir role sahipsiniz. Yetkilerinizin biraz daha arttırılıp, güçlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz” diye konuştu.


O FOTOĞRAFIN SORUMLUSU NEVZAT DOĞAN’DIR
Ziyarette Yahyakaptan Mahalle Muhtarlığının yer konusu da gündeme geldi. İl Başkanı Sarıbay, Belediye Başkanı evin aile reisidir. Ayrım yapmaması gerekir. Hepimizin iklimi yumuşatmaya gayret etmesi gerekir “ dedi.  İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ise O fotoğraf Yahyakaptan’a yakışmıyor. O fotoğrafın en büyük sorumlusu ise İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’dır. Babacan olması, devletin parasında adil olması gerekir” ifadelerini kullandı.Bu haber 677 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET