16 Temmuz 2019 Salı 20:40
 
Öncekiler Sonrakiler

SARIBAY “ONLAR ZATEN BU PARTİLİ OLAMAZ”

Sarıbay “Onlar zaten bu partili olamaz”
22 Mayıs 2018 Salı 20:33

.

Haber: Burcu Nazlı

Parti binasında düzenledikleri toplantıda basın mensuplarıyla bir araya gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı yönetimi, seçim süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.


Basın toplantısında seçim çalışmaları ile ilgili bilgiler veren Sarıbay, “Partimizin ivmesinin yükseldiğini görmekteyiz. Kamuoyu yoklamalarında cumhur ittifakının yerinde saydığı, millet ittifakının yükseldiği görülmektedir. 45 yıllık siyasetteki tecrübem bu son zamanlarda gördüklerimle örtüştüğü zaman başarılı olacağını öngörüyorum. Ben bu seçimde sandıkta görev almak istiyorum diyen vatandaşlar geliyor. Bu vatandaşlar partilimiz değil. Vatandaşın demokrasiye güvenini gösteren bir husus” dedi.


“Onlar zaten bu partili olamaz”

13 kişilik listenin beğenilmediği için toplu istifa olacağı dedikodularına da yanıt veren Sarıbay, “Toplu istifa yapacak olan olursa onlar zaten bu partili olamaz. Onlar zaten gitsin. Bu anlayış içinde olanlar olmasın da biz de işimizi yapalım” dedi.


Açıklanan 13 kişilik milletvekili aday listesinin ardından parti tabanında ciddi tartışmalara yol açan toplu istifalar konusunda görüşlerini aktaran Haydar Akar ise, “Liste birilerinin hoşuna gitmeyebilir. Başka bir liste hazırlansa yine beğenilmeyecekti. Bunu artık bırakıp yolumuza devam etmeliyiz. Parti tabanında yapılan tartışmalara son verilmesi gerekir” ifadelerini kullandı.


“3800 sandıkta 11 bin kişiyi eğitiyoruz”

Sandıklarda görev alacak partililerin çalışmaları ile ilgili bilgiler veren Sarıbay, “Arkadaşlarımızın yetenekleri dışında sandık güvenliğiyle ilgili bilgilendirmeleri devam etmekte. 3800 sandıkta 11 bin kişiyi eğitmeye çalışmaktayız. Her gün 3 yada 4 tane görevlimiz eğitim vermekte. Seçimle ilgili hazırlıklarımız tamamlanmış durumda. 15 aracımız giydirilmiş durumda. İlçelerimize ve örgütlerimize yollayacağız. Adaylarımızın giydireceği araçlar da olacak. İnce’nin araçlarında parti logosu olmasını istemedik çünkü İnce herkesin adayı. Halk artık bunlardan bıktı. Bunların gittiğini göreceğiz” dedi.


“Seçim güvenliği sağlanacak”

Seçim güvenliği hakkında da konuşan Cengiz Sarıbay, “Pazar günü saat 13.00’te bir otelde millet ittifakının il başkanları bir araya gelerek seçim güvenliği ve seçim stratejisiyle ilgili istişarelerde bulunduk. 4 partinin birlikte hareket etmesi ve seçim güvenliğinin sağlanmasıyla ilgili karar aldık. Bütün sandıklara sahip çıkacağız” ifadelerini kullandı.


“Abartılacak bir şey yok”
Parti içerisinde yaşanan gerginliklere de değinen Sarıbay, “Milletvekili adaylarımız belirlendi. Ufak tefek kırgınlıklar olabiliyor. Bunlar gayet normal ama abartılacak bir şey yok. 13 kişinin içinden sadece Tamer Solakoğlu, YSK’ya giderek onuncu sıradan aday olmak istemediğin belirtmiş. Bunun için yeni bir aday belirlenecek. İlçelerimizden gelen destekleri göz önüne alarak belirledik listeyi. Ben bu listeyle netice alacağımızı düşünüyorum. Adaylarımızın hepsi birinci sıra adayıymış gibi çalışacak” şeklinde konuştu.

Bu haber 732 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ