21 Kasım 2017 Salı 18:49
 
  • 3,955 TL

  • 4,641 TL

  • 162,81 TL

  • 105.347

Öncekiler Sonrakiler

SARIBAY 'KORKUYORUM'

Sarıbay 'KORKUYORUM'
25 Ekim 2017 Çarşamba 22:11

.

CHP Kocaeli il Başkanı Cengiz Sarıbay ilimizde yayın yapan bazı internet gazetelerin temsilcileri ile akşam yemeğinde bir araya gelerek gündemdeki konuları değerlendirdi. Sarıbay'a parti yöneticileride eşlik etti.


Bugün siyasi yaşamına merhaba diyen ve Genel Başkanlığa seçilen Meral Akşener'in kurucusu olduğu İYİ Parti'ye başarı dilekleri ile sözlerine başlayan Sarıbay,  “Parlamenter sistemi destekleyen bir partinin kurulması elbette sevindirici. Her ne kadar rakibimiz olsalar da başarılı olmalarını diliyorum. Ancak Akşener ekibinin İzmitli olduğu için burada popüler. Diğer illerde yok bence fazla büyütülüyor.  AKP ve MHP’den oy alabilir ama CHP’den çok fazla oy alacağını düşünmüyorum. Ülke genelinde büyük başarılar elde edeceklerini sanmıyorum. Herkesi de kucaklayamazlar.” dedi.KORKUYORUM


Ülkede son yıllarda adalet de eğitim sistemi çöktü. Ben bir hukukçuyum Cübbemi giydiğimde kimseden korkmazdım. Artık ben bile korkuyorum. Halka gerçekleri duyurmakla görevli olAan sizler nasıl yazacaksınız gerçekleri?.SEÇİMLE GELEN ERDOĞAN İSTEMEDİĞİ İÇİN GİDİYOR


Bizim her zaman savunduğumuz bir gerçek var. Seçimle gelen, seçimle gider' Seçimle gelen seçimle gider diyoruz. Ama, seçilmiş belediye başkanı, Erdoğan'ın talimatı ile görevinden istifa ediyor. Benim yanlışım yok, ben  görevimin başındayım diyemiyor. Ülke elden gidiyor. Bunlar resmen ayıyla yatağa giriyorlar. Ayı ABD’dir. Başımıza ne geleceği belli değil” dedi.BENDEN DAHA DEVRİMCİSİ YOK

 


Biz eskiden seçim kapıya dayandığında adaylarımızı belirliyorduk. Şimdi öyle olmayacak. Örgütlerimiz en doğru adayı tespit edecek. Şimdi bunu en az bir yıl önce açıklamak istiyoruz. Ben kimsenin adamı olmadım. Kimse de benim adamım olmasın.dedi. Sarıbay, İl Başkanı olarak potansiyel il başkan adayı olduğunun altını çizerek “Arkanızda belediye, iktidar yoksa kendi imkanlarınızla bir partiyi ayakta tutmak zordur. Kocaeli’de partiden hiçbir şey almadan duran biri varsa o da benim. Gönüllü hamallık yapıyorum. Ben asla partime küsmem.  Kocaeli’de kimse benden çok devrimci değil. Devrimci diyenlerin çoğu fraksiyon. Bu zamana kadar çok seslilik oldu herkes birbirini basın önünde eleştirdi ama bundan sonra kimsenin gözünün yaşına bakmayacağım. Kim partili birinin aleyhine konuşuyor ve partimizi aşağı çekiyorsa gözünün yaşına bakmayacağım.'dedi.


REFERANDUM OYLARINI PARTİMİZE KAZANDIRMALIYIZ


Bir yerde toplantı yaparken kendi partililerimizle değil daha önce bize oy vermemiş kişilerle bir araya gelmeli, projelerimizi onlara anlatmalıyız. Kendi kendimize anlatarak neyi başaracağız.Seçimlere çalışırken anayasa referandumunda alınan sonuçları dikkate alacağız. CHP’nin oyu yüzde 25 ama referandum bize gösterdi ki parlamenter sistemi destekleyen yüzde 50 kesim var. Adalet yürüyüşü ve Çanakkale de ki kurultayda parti ismi öne çıkmadan yapılan programlara katılımın ne kadar fazla olduğunu gördük. Bu nedenle parti kimliğini değil ülke geleceğini öne çıkartarak çalışmalıyız” dedi

Bu haber 1282 defa okundu

DİĞER HABERLER

Başkan Ayaz, vatandaşların talep ve önerilerini dinledi

Başkan Ayaz, vatandaşların talep ve önerilerini dinledi

Başkan Ayaz mahallelerle ilgili yapılacak yatırımları mahalle halkının beklentilerine göre yönlendirmek, varsa eksiklikleri gidermek için halkla içi içe hizmet veriyor.

CHP, rantsal dönüşüm korkusu yaşayan Cedit’teydi

CHP, rantsal dönüşüm korkusu yaşayan Cedit’teydi

CHP’liler, kentsel dönüşüm sesleri yükselen İzmit Cedit Mahallesi sakinlerinin mağduriyet yaşamaması için önceki gün Cedit Mahallesi Geliştirme Tanıtma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti.

İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi

 İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi

Her hafta düzenli olarak yapılan İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon toplantısı, Vali Hüseyin Aksoy’un başkanlığında gerçekleştirildi.

Bakan Kaya; 'Güçlü kadın, güçlü aile, güçlü toplum diyoruz’

Bakan Kaya; 'Güçlü kadın, güçlü aile, güçlü toplum diyoruz’

Evden Okula Haydi Anneler Spora, projesinin geniş bir sunumunu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya yaptı.

Kocaeli'de asansör firmaları dernekleşiyor

Kocaeli'de asansör firmaları dernekleşiyor

Kocaeli’de faaliyet gösteren yaklaşık 30 asansör firması tanışma ve kaynaşma yemeğinde bir araya geldi.

Sarıbay, 'CHP’nin hedefi 2019'

Sarıbay, 'CHP’nin hedefi 2019'

CHP Kartepe birlik beraberlik mesajı verdi

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET