20 Ekim 2018 Cumartesi 02:00
 
  • 5,644 TL

  • 6,498 TL

  • 222,51 TL

  • 96.455

Öncekiler Sonrakiler

SARIBAY 'ŞEHİTLERİMİZİN ÖNÜNDE EĞİLİYORUM'

Sarıbay 'Şehitlerimizin önünde eğiliyorum'
25 Ocak 2018 Perşembe 11:30

Sarıbay; “Cumhuriyet'in kuruluş ayarlarına dönmeliyiz”


CHP Kocaeli İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, 5 gün önce başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı hakkında basın açıklaması yaptı. Sarıbay açıklamasında; “En büyük arzumuz kimsenin burnu kanamadan ülkemize görevlerini yapıp dönmeleridir. Kahraman ordumuzun görevini başarıyla yerine getirmesini arzuluyoruz. Allah onlara yardımcı olsun en büyük dileğimiz bu” diye konuştu.“ŞEHİTLERİMİZİN ÖNÜNDE EĞİLİYORUM”

‘Zeytin Dalı Operasyonu’ kaçınılmaz olarak Türkiye’nin gündemine gelmiştir. Kahraman askerlerimiz mücadelelerini sürdürüyorlar. Öncelikle sınır ötesi bir harekâta girişen kahraman Ordumuzun, tek bir askerinin bile burnunun dahi kanamadan, başarı ile görevlerini tamamlayıp evlerine sağ salim dönmelerini umuyorum ve diliyorum. Aldığımız şehit haberleri ile ciğerimiz yanmıştır, “Vatan sağ olsun” diyerek gözünü kırpmadan şahadete yürüyen kahramanlarımızın hatıraları önünde,  ulusumuza ve şehitlerimizin ailelerine en samimi şekilde başsağlığı dileklerimi iletiyorum.“SAVAŞ EN SON ÇAREDİR”

CHP Kocaeli İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay; “Savaşlar tüm insanlık için, tarih boyunca büyük acılar yaşatmıştır. Hiç kimse savaşın kazananı olmaz. Şimdi tüm dünyayı versek şehit olan bir canımızı geri getiremeyiz ve bu nedenle savaş en son çare olarak görülmelidir. O yüzden dış politika çok dikkatli bir şekilde öngörülü olarak dizayn edilmeli, gelecekte nelerle karşılaşılabileceğini düşünerek hep üç adım sonrasını hesaplamak gerekmektedir” şeklinde konuştu.“CUMHURİYET’İN KURULUŞ AYARLARINA DÖNMELİYİZ”

Sarıbay; “Bir müzakere dehası olan Gazi Mustafa Kemal'in bize vasiyeti asla Arap ülkelerinin iç işlerine müdahil olmamamız yönünde idi. Suriye Ortadoğu’nun en derin bataklığıdır. Bir an önce daha fazla zarar görmeden, Atatürk'ün bize söylediği gibi Arap ülkelerinin iç işlerine karışmadan, ABD ve diğer ülkeler ile ilişkilerimizi yeniden gözden geçirmeli, sınırlarımızı koruma altına alarak Cumhuriyet'in kuruluş ayarlarına dönmeliyiz” dedi.“EMPERYALSTLER TEHLİKEYİ GÖRDÜ”

“Unutmayalım ki Mustafa Kemal bize bağımsız ve demokratik bir Cumhuriyet bırakmıştır” diyen Sarıbay; “Ülkemizin gelişmesini ve üretimini durduran ABD'nin kirli politikaları bizi önce Yemen'de öldürmüş, Kıbrısta arkamızdan vurmuş, sürekli borçlandırarak bizi kendine mahkûm etmiş, şimdide Ortadoğu’da sonumuzu getirmeye çalışmaktadır. Emperyalizm, çağdaş, bağımsız Türkiye Cumhuriyetinin tüm Ortadoğu'ya örnek olacağı ve çıkarlarının tehlikeye gireceğini görmüş çareyi Türkiye'yi bitirmeye and içmekte görmüştür” ifadesini kullandı“VERİLECEK BİR CANIMIZ DAHA YOK”
Sarıbay; “Tüm bu koşullar altında Türkiye'yi yok edecek Emperyalizme hizmet eden politikaların içinde bir o taraf, bir bu tarafa savrulurken seyirci kalmayacağımızı bir kez daha altını çizerek ifade ediyorum. İktidar, Milli ve yerli bir duruş, milli ve yerli bir ülke, milli ve yerli politika ile Bağımsız bir Türkiye istiyor ise sesimize kulak vermelidir. Hatalar kabul edilmeli ülkemizi yeniden çağdaş dünyanın bir parçası olarak üretime yöneltmeliyiz. Bizim Emperyallerin çıkarları için ne verilecek bir canımız, nede yarattıkları vahşetin ortağı olacak vicdanımız vardır” şeklinde konuştu

Bu haber 844 defa okundu

DİĞER HABERLER

Karaosmanoğlu, 'O utanç görüntüleri bir daha yaşanmayacak'

 Karaosmanoğlu, 'O utanç görüntüleri bir daha yaşanmayacak'

.

Hürriyet’ten milyonlarca kadını ilgilendiren kanun teklifi

Hürriyet’ten milyonlarca kadını ilgilendiren kanun teklifi

.

Başkan Ayaz;Muhtarlarımızın maaşı 16 yılda 18 kat arttı

Başkan Ayaz;Muhtarlarımızın maaşı 16 yılda 18 kat arttı

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, 19 Ekim ''Muhtarlar Günü'' nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Ak kadınlardan Kadın Muhtarlar ziyaret

Ak kadınlardan  Kadın Muhtarlar ziyaret

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı, 19 Ekim Türkiye Muhtarlar Günü dolayısıyla İzmit’li kadın muhtarları ziyaret etti.

CHP heyeti yerel seçim için Sakarya'da

CHP heyeti yerel seçim için Sakarya'da

.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET