20 Temmuz 2019 Cumartesi 22:19
 
Öncekiler Sonrakiler

SARIBAY ÇOK AĞIR KONUŞTU

Sarıbay çok ağır konuştu
01 Ağustos 2018 Çarşamba 14:49

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, AKP İl Başkanı olarak atandıktan sonra ilk kez basın karşısına çıkan Abdullah Eryarsoy’un CHP’ye yönelik yaptığı eleştirilere sert çıktı.

Konuyla ilgili bir basın açıklama yapan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Koltuk sevdasının ülkemizi tek adam rejimine sürüklediği bir partinin il başkanı, önce dönüp 16 yıldır halka mı yoksa tek adamın isteklerine mi hizmet etmişler bunun hesabını otursun yapsın” dedi.

"Önce kendi hesabını kessin”
Sarıbay açıklamasına şu şekilde devam etti;  “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan partinin mensuplarıyız. 60 yıldır iktidarda değiliz. Muhalefetteyiz. Muhalefette olmamızla övünmüyoruz. Ancak CHP’nin mensupları Cumhuriyet’in temellerini her daim savunmaya, tarihten ders çıkartmayarak kişisel çıkarları sebepleri ile ülkemiz üzerinden oyunlar oynamaya kalkışanlarla her dönem mücadele etmiştir. Bugüne kadar hiç kimseden, hiçbir cemaatten, hiç bir örgütten medet ummadık, kimsenin elini eteğini öpmedik. Hiç kimse ile aynı yağmurda ıslandıktan sonra, tek bir kişinin ilişkileri bozuldu diye ‘Ya biz kandırıldık’ demedik. Koltuk sevdasının insana yaptıramayacağı şey olmadığını bu ülke 16 yılda yaşananlarla, kimlerin kimlerle kol kola yürürken bir anda birbirlerini düşman ilan etmeleri ile gördü ve bunun bedellerini ağır faturalarla ödedi. Cumhuriyet Halk Partisi içerisinde koltuk sevdalısı yoktur. Aksine demokrasi vardır. Her ne kadar düşünceler zaman zaman ters düşse de Cumhuriyet Halk Partisi’nin mensupları bir adama hizmet edeceğim diye halkın çıkarlarını göz ardı etme gafletine asla düşmez. Partililerimiz her zaman eleştirisini bir birine yapar, fikirlerini sonuna kadar savunur ve bizi Cumhuriyetin çimentosu yapan şey de bu eleştiriler yapılırken ülkemizin çıkarlarından asla vazgeçmeyişimiz, tek bir kişinin hakkından bile ödün vermeyişimizdir. Bu ülke çok iktidar partisi gördü. Ancak şu anda hepsinin yerinde yeller esiyor. CHP her zaman bu ülkenin çıkarlarını koltuk sevdalılarına teslim etmemek için var gücü ile çalışacaktır. Hiç kimse kendi yaftasını bize yapıştırmaya kalkışmasın. Önce kendi hesabını kessin”

Bu haber 940 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ