kbb 15 temmuz
bil anakolej
13 Temmuz 2020 Pazartesi 07:31

SARIDOĞAN: GELECEĞİMİZİ İPOTEK EDİYORLAR

Sarıdoğan: Geleceğimizi ipotek ediyorlar
21 Şubat 2019 Perşembe 09:12

.

Saadet Partisi Körfez Belediye Başkan adayı Recep Sarıdoğan, mevcut Belediye Başkanı İsmail Baran’a verilen kredi çekme yetkisi ile ilgili açıklamalarda bulundu.


“BU VEBAL HEPİNİZİN”
31 Mart seçimleriyle birlikte koltuğu devredecek olan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’a, önceki gün olağanüstü toplanan belediye meclisinin oy birliği ile bankalardan kredi çekmesi için yetki verildi. Alınan bu karar sonrasında Körfez halkı büyük tepki gösterirken, Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Recep Sarıdoğan da alınan kararı sert bir dille eleştirdi. Devletin kaynaklarının ziyan edildiğini ve bir belediyenin bankalara muhtaç bırakıldığını belirten Sarıdoğan, “Yılık 250 Milyon TL bütçesi olan bir belediye nasıl olur da işçisinin maaşını yatıramaz hale gelir ve bankaların vereceği krediye muhtaç kalır. 15 yıldır ilçenin yönetimini elinde tutan bu anlayışın, Körfez’in geleceğini şekillendirmesine nasıl izin vereceğiz? İktidar partisinin belediye başkanı İsmail Baran’a bu yetkiyi veren muhalefet partisinin meclis üyeleri de, bu vebali üstlenmiştir.
Muhalefetin konu ile ilgili basına yaptığı açıklamaları da yakından takip ettik. İşçilerimizi bu şekilde mağdur edip krediye muhtaç kalana kadar, neden bu kötü gidişata bir dur demediniz” şeklinde konuştu.
Bu haber 914 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ