20 Haziran 2018 Çarşamba 21:51
 
  • 4,734 TL

  • 5,491 TL

  • 194,62 TL

  • 94.552

Öncekiler Sonrakiler

ŞEKER, GENÇLERLE SAHURDA BULUŞTU

Şeker, gençlerle sahurda buluştu
28 Mayıs 2018 Pazartesi 11:13

AK Parti Milletvekili İlyas Şeker, AK Parti İzmit İlçe Gençlik Kolları tarafından düzenlenen ‘Genç Kürsü’ programında Tavşantepe ve Yeşilova Mahallesi’nden gençlerle bir araya geldi.

Programa Milletvekili İlyas Şeker’in dışında; AK Parti İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aykut Çağlayan, yönetimi ve mahalle başkanları katılım gösterdi. Gençlerle buluşmasında 24 Haziran’da yapılacak seçimlerin önemine dikkat çeken Milletvekili Şeker, “24 Haziran seçimleri ülkemiz için bir milat olacak ve seçimleri kazandığımızda ülkemiz yeni bir ivme kazanarak daha güçlü bir ülke haline gelecek” dedi.

“Gençlerimizi hep önemsedik”
 “Muhalefetin felsefesinde ülke çıkarı için bir çivi çakma gayesi bile yok” diyerek eleştiride bulunan Milletvekili İlyas Şeker, “Gelecek nesillerimizin şimdiki gibi huzur içinde yaşayabilmesi için her bireyin AK Parti’yi desteklemesi gerekir. AK Parti olarak bizler öğrenci kardeşlerimizi her daim destekledik, desteklemeye devam ediyoruz. 2004 yılından itibaren de müracaat eden tüm öğrencilere kredi, başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere ise burs verilmektedir.2002 Yılında 451 bin 550 olan kredi alan öğrenci sayısı 2017 yılında verdiğimiz destekler sayesinde 1 milyon 235 bin 898 rakamına ulaştı” dedi.

“Sorunları ortadan kaldırdık”
Devamında konuşan Şeker, “2002 Yılında 190 olan yurt sayısı 2017 yılında 757 oldu. Eğitim ve öğrencilerimiz bizler için önemli. Çünkü bu ülkenin geleceği gençlerimizin ellerinde. Hatırlarsınız; 2002 yılında devlet tarafından ücretsiz ders kitabı verilmiyordu. 2017 yılında 223 milyon lira ücretsiz ders kitapları için ödeme yapıldı. Bu ciddi rakam. En önemlisi de daha önce 18 yaşında seçme hakkı veriliyordu fakat seçme ehliyeti olan kişi ülke yönetimine talip olduğunda müsaade edilmiyordu. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte bu sorun ortadan kaldırılıyor” dedi.

“Artık tarihe gömüldü”

Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi ile ülkedeki kurumlarındaki işleyişin daha da hızlı olacağını belirten Milletvekili İlyas Şeker, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte kamu kurumlarının işleyişinde ki yaşanan bazı tıkanıklıklar ortadan kalkacak. Eskiden kamu kurumları çalışanının maaşını dahi veremezken AK Parti hükümetleri ile birlikte bu sorun tarihe gömüldü” dedi.

Milletvekili İlyas Şeker program sonrasında gençlerle birlikte sahur yaptı, onlardan gelen soruları da cevapladı.
Bu haber 292 defa okundu

DİĞER HABERLER

Saadet'ten Türkiye’de bir ilk

Saadet'ten Türkiye’de bir ilk

“Saadet müziklerini canlı çalacaklar”

Sönmez, 'Müslüman oy çalar mı?'

Sönmez, 'Müslüman oy çalar mı?'

İyi Parti milletvekili adayı Ruhittin Sönmez Kullar'da halkla bir araya geldi. Kullar'lıların organize ettiği kahve mitingine katılım yüksek olurken, yine İyi Parti Milletvekili adayları Ayşegül Babacan ve Alper Bircanoğlu'da hazır bulundu.

Siyasiler nerede oy kullanacak?

Siyasiler nerede oy kullanacak?

.

Nevzat Doğan'dan İnce mesaj!

Nevzat Doğan'dan İnce mesaj!

PARTİSİNİN TESLİM EDİLMEDİĞİ KİŞİYE ÜLKEYİ Mİ TESLİM EDECEĞİZ

Fikri Işık, iş kadınlarıyla buluştu

Fikri Işık, iş kadınlarıyla buluştu

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, pazar günü gerçekleştirilecek olan seçime sayılı günler kala Antikkapı Restoran’da Kocaeli’deki esnaf ve iş kadınlarıyla kahvaltıda buluştu.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET