23 Ocak 2019 Çarşamba 11:39
 
  • 5,324 TL

  • 6,054 TL

  • 220,73 TL

  • 99.943

Öncekiler Sonrakiler

ŞEMSETTİN CEYHAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Şemsettin Ceyhan adaylığını açıkladı
06 Şubat 2018 Salı 11:50

.

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan 25 Şubat’ta Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleştirilecek il kongresiyle alakalı gerçekleştirdiği basın açıklamasında, adaylığını açıkladı.

 AK Parti İl binasında gerçekleştirilen basın açıklamasına Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 10 İlçe Belediye Başkanı, 12 İlçe Ana Kademe, Kadın, Gençlik Başkanları ve İl Yöneticileri katıldı. Toplantıya Belediye başkanlarından İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve umrede olan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez katılım göstermedi.  

546 DELEGE OY KULLANACAK

AK Parti’nin 25 Şubat’a yapılacak olan il kongresi Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımı ile gerçekleşecek. 482’isi seçilmiş, 58’i doğal olmak üzere toplam 546 delegenin oy kullanacağı kongrede 50 il yöneticisi, 5 disiplin kurulu, 3 Demokrasi Hakem Heyeti ve 27 Büyük kongre delegesi seçilecek. Ceyhan’ın tek aday olduğu kongre Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda saat 13.00’da gerçekleştirilecek. 

 

ŞEHİTLERİ UNUTMADI

Programda açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Afrin Harekatı büyük bir başarıyla devam ediyor. Ülkemizin savunmasında şehit düşen tüm güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyorum.  Şahsım 2001 Aralık ayında bu partiye kurucu il gençlik kolları olarak başladı. 25 yaşındayken, Nihat Ergün beyin bizlere olur vermesiyle bu davaya hizmet etmeye başladık. 4 buçuk yıl il gençlik kolları başkanlığı, 8 yıl il yöneticiliği, 3 yıldır da il başkanlığı yapıyorum. Böyle bir parti ve kentte siyaset yapmak çok insana nasip olmaz. Tam üç yıl önce 7 Şubat 2015’te il başkanlığı kongremizi yapmıştık” dedi. 

 

BİRLİK SİYASETİNİ EN İYİ YAPAN TEŞKİLATIZ

Sözlerine devam eden Ceyhan, “15 Temmuz’da 40 yıldır kurulan tuzağı aşmayı bildik. Ardından 16 Nisan halk oylamasını da Kocaeli teşkilatları olarak başarıyla tamamladık. Hedefimiz yüzde 60’lara varmaktı. Batı illerinde yüzde  56,7 ile en fazla Evet oyu çıkaran il olduk. Sonraki süreçte onlarca çalışmaya imza attık. Kongre sürecimiz başladı. Kadın kolları kongrelerimizi ve gençlik kolları kongrelerimizi büyük bir coşkuyla tamamladık. Biz birlik siyasetini Türkiye’de en iyi yapan teşkilatız. 27 Ocak’ta Cumhurbaşkanımızı ağırladığımız il gençlik kolları kongremizi yaptık. Kongrede arzu ettiğimiz enerji ve coşkuyu yansıtma fırsatı bulduk” şeklinde konuştu. 

 

RESMEN ADAY OLDU

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Sıra il kongresine geldi. Genel merkezimize adaylığımızın sunulması ve istişare süreçleri tamamlandı. Bizlere hazırlıkları yapmamız hususunda teşkilat başkanımızın görevi tebliğ etmişti. Bugün itibariyle şahsım bu kutlu görevi, nasip olursa 6. Olağan kongremizin ardından bir dönem daha sürdüreceğim.  Adaylığımızı buradan resmen ilan etmiş olalım. Hayırlı uğurlu olsun. Bu kutlu davaya, bizleri layık gören sayın Cumhurbaşkanımıza hem şükranlarımızı, hem minnettarlığımı ifade ediyorum. İl başkanlığı hususunda desteklerini esirgemeyen başta Başbakan Yardımcımız Fikri Işık bey, milletvekillerimiz ve büyükşehir belediye başkanımıza teşekkür ediyorum.  Temel hedefimiz Başbakanımızın katılacağı kongreye hazırlıklara başlamaktır” ifadelerini kullandı. 

 

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI

Güçlü bir kongreyi icra edeceklerini ifade eden Şemsettin Ceyhan, “Bu davada bende varım demek isteyen, kentimizde başvurmak isteyenlerle ilgili prosedür oluşturduk. Bugünden itibaren komisyonumuz aracılığıyla, CV getirebilirler. Komisyonumuz önümüzdeki pazartesiye kadar 12.00 ile 18.00 arası başvurabilirler. Abdullah Eryarsoy öncülüğünde komisyon çalışmaları yürütülecek. Bu dışarıdan başvurmak isteyenler için böyle. Teşkilattan arkadaşlar ilçe başkanları aracılığıyla başvuru süreçlerini gerçekleştirecekler. Toplamda 546 delegemiz var. Gebze’de kongre yapmadığımız için Gebze delegasyonundan oy kullanılamayacak. Büyük kongre delege sayımız 27. Rabbim İnşallah bizleri mahcup etmesin” dedi.

 

SİYASET ZOR İŞ

Ceyhan’ın ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Öncelikle hayırlı olsun diyorum. Siyaset zor bir iş. Maaşı yok, geliri yok. AK Parti’de siyaset yapmak öyle kolay iş değil. Ben bütün ilçelerde görev yapan arkadaşlarımıza Allah hayırlı görevler versin. CHP’nin kurultayını izlediniz. Bizim kongrelerimiz onlara benzemez. Bizde sen ben yok. Bu görevler emanet görevler. Bugün varız, yarın yokuz. Bu emanet görevimizde ne kadar faydalı iş yapabiliriz, buna bakıyoruz. İnsanlarımızda buna bakıp, bizi bundan bekliyor. Vatandaş bakıyor birliğimize, beraberliğimize” şeklinde konuştu.

 

KOCAELİ İL BAŞKANLIĞI KONGRE BAŞVURU KOMİSYONU

Abdullah Eryarsoy

Ahmet Berberoğlu

Arif Aküzüm

Gülcan Kocabıyık

Temel Erten

Büşra Özbay

Recep Demir

Ahmet Sönmez


Haber Vildan KEKEÇ


Bu haber 891 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ