15 Ağustos 2018 Çarşamba 13:52
 
  • 6,088 TL

  • 6,905 TL

  • 226,96 TL

  • 92.079

Öncekiler Sonrakiler

SON DURAK, SEKAPARK OLDU

Son durak, Sekapark oldu
28 Nisan 2018 Cumartesi 14:00

Şehrim 2023 otobüsünün son durağı Sekapark oldu

26 Nisan’da Kocaeli’ne gelerek, Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Çevre Şehir ve Kültür Başkanı Çiğdem Karaaslan’ın başkanlığında yürütülen ‘Şehrim 2023’ otobüsünün son durağı Sekapark oldu.

Türkiye’nin 81 iline giderek, halkın, kanaat önderlerinin şehir konusunda beklentilerinin alındığı otobüste,  tablet ortamında gerçekleştirilen 26 soruluk anket yapıldı. Kentte AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve Çevre Şehir ve Kültür’den sorumlu Başkan Oğuzhan Keleş’in başkanlığında yürütülen projede, vatandaşlara, kentin sorunları, ulaşım, kentsel dönüşüm ile ilgili sorular soruldu.Parti yöneticileri, 3 gün boyunca kentin birçok noktasında halkı dinleyen otobüsün son durağı olan Sekapark’ta basın mensuplarıyla buluştu. Buluşmaya AK Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, Şehrim 2023 Proje Sorumlusu Eda Akbay, İl Gençlik Kolları Çevre Şehir ve Kültür Başkan Yardımcısı Serra Demiratay, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Zeki Aygün, İlyas Şeker katıldı.“Sürdürülebilir şehirler kavramından yola çıkıldı”

AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve Çevre Şehir ve Kültür’den sorumlu Başkan Oğuzhan Keleş yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde partimizi kurduğumuz günden bugüne kadar, her alanda ülkemizin en önemli kalkınma hamlelerini hayata geçirmeye, istikrar, güven, adalet ve demokrasiden taviz vermeden milletimizi buluşturmaya devam ediyoruz. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili, Çevre Şehir ve Kültür Başkanı Sayın Çiğdem Karaaslan tarafından Türkiye’de bir ilk olan “Şehrim 2023 “projesiyle, yaşam ve mekan kalitesi yüksek, kimlikli, sürdürülebilir şehirler kavramından yola çıkılmıştır” ifadelerini kullandı.“Üç gün boyunca Kocaelililerle buluştuk”

Yaptıkları anket çalışmalarıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Keleş, “Her şehrin kendine özgü 2023 Hedefleri ve Vizyon planlarını ortaya koymayı amaçlayan, bu doğrultuda bazı büyükşehirleri ziyaret eden “Şehrim 2023“ aracı, yapılan etkinliklerle üç gün boyunca Kocaelililerle buluştu. 26 Nisan Perşembe günü İzmit Anıtpark Meydanı’nda başladığımız etkinliğimizde Cuma günü Gebze Kent Meydanı’nda ve bugün de Sekapark Alanı’nda vatandaşlarımızla, mobil uygulama yöntemiyle 2023’te nasıl bir şehir arzuladıklarına yönelik anket çalışması yapılmıştır” şeklinde konuştu.“Türkiye’nin meselesi bizim meselemiz”

Son olarak Keleş, “Ak Parti olarak Türkiye’nin her meselesinde olduğu gibi çevre, kültür ve şehircilik alanında iddialı olduğumuzu gösteren, şehirlerimizi geleceğe taşıyacak  ‘Şehrim 2023’ projesinin başladığı illerden birinin Kocaeli olması bizleri ayrıca mutlu etmiştir. ‘Şehrim 2023’ Projemiz kapsamında üç gün boyunca Kocaeli Halkıyla yapılan anket çalışmasının hayırlı olmasını diliyoruz. Anket çalışmasına katılamayan vatandaşlarımız şehrimize yönelik görüş, düşünce ve önerilerini www.sehrim2023.com adresinden Kocaeli’yi seçerek ekleyebilirler” diyerek sözlerini sonlandırdı.


Haber:Burcu Nazlı

Bu haber 647 defa okundu

DİĞER HABERLER

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü rahatlattı

 Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü rahatlattı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Alınan tedbirlerle iyiye doğru gidiş başladı. Türkiye kimseyle bir ekonomik savaştan yana değildir. Fakat kendisine yönelik saldırı olduğunda da buna tepkisiz kalması beklenemez" dedi.

Deprem şehitlerini rahmetle andı

Deprem şehitlerini rahmetle andı

TBMM Başkanlık Divanı Katip üyesi ve CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, 17 Ağustos 1999 Gölcük Depremi’nin 19’uncu yılında yayınladığı mesajda Kocaeli’nin olası bir depremde en çok risk taşıyan kent olduğunu söyledi.

AK Parti İzmit sahaları boş bırakmıyor!

AK Parti İzmit sahaları boş bırakmıyor!

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, yarın seçim varmış gibi sokak sokak çalışmalarına devam ediyor.

MHP, Bahçeli'yi dinledi

MHP, Bahçeli'yi dinledi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin talimatı üzerine döviz hesaplarını bozdurdu.

Sonuç bildirgesi yayımlandı

Sonuç bildirgesi yayımlandı

Dün 'Değişim ve Umut' kurultayı için Ankara'da toplanan Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) parti içi muhalifler, oy birliği ile almış oldukları kararla birlikte, sonuç bildirgesini yayımladı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ