26 Mayıs 2019 Pazar 09:20
 
Öncekiler Sonrakiler

SÖNMEZ, 'MÜSLÜMAN OY ÇALAR MI?'

Sönmez, 'Müslüman oy çalar mı?'
20 Haziran 2018 Çarşamba 13:00

İyi Parti milletvekili adayı Ruhittin Sönmez Kullar'da halkla bir araya geldi. Kullar'lıların organize ettiği kahve mitingine katılım yüksek olurken, yine İyi Parti Milletvekili adayları Ayşegül Babacan ve Alper Bircanoğlu'da hazır bulundu.

İyi Parti Kocaeli milletvekili adayı Ruhittin Sönmez Kullar'lılarlılarla tekrar bir araya geldi. Kullar halkının hazırladığı kahve mitinginde konuşan Sönmez İslam dinin ahlak ve adalet temeline dayalı olduğunu ancak bugünki hükümetin islami görünmesine karşı adalet kriterini uygulamadığını vurguladı.


Yaklaşık 100 vatandaşın katıldığı kahve mitinginde iyi parti milletvekili adayları Ayşegül Babacan ve Alper Bircanoğlu'da hazır bulundu. Burada birer konuşma yapan Babacan ve Bircanoğlu hükümet politikalarını eleştirdi ve İyi Parti için oy istedi.Kahve mitinginde son olarak konuşan Ruhittin Sönmez, Hükümetin politikalarını eleştirirken yaptığı konuşmada, İslam dini Ahlak ve adalet temeline dayalı bir dindir. Bugün Hğükümetin yaptığı adaletsizlikler gün gibi ortadadır. Yapılan yanlışlar ve her alanda yandaşa endeksli politikaları uygulamak ne kadar islamiyetle örtüşebilir dedi. Sönmez ayrıca hükümetin islamiyeti siyasette oy argümanı olarak kullandığını ifade ederek mağdem hepiniz müslümansınız peki ozaman sandıkta oy hırsızlığı nedir? diye sordu. Sönmez son olarakta sandıklara kesinlikle sahip çıkacaklarını da vurguladı.DP'Lİ ESKİ İL BAŞKANLARI HAZIR BULUNDU

Tansu Çiller'in Cumhurbaşkanı Recap Tayyip Erdoğan'ın mitingine katılmasının ardından Demokrat partide tarafının net bir şekilde belli ediyor. Ruhittin Sönmez'in Kullar'daki kahve mitingine eski il başkanları Ahmet Levent, Recayi Gönenç ve Ersin Soykan'da katılarak bir nevi İyi Parti'nin yanında olduklarının mesajını verdiler. Kahve mitinginin bir diğer önemli konuğu ise Kullar'ın eski efsane belediye başkanı İsmail Özkar oldu.AYNI SAATTE FİKRİ IŞIK'TA KULLAR'DAYDI
Bir hafta öncesinden hazırlanan Ruhittin Sönmez'in Kullar miting'ine karşın aynı saatlerde  ve karşılıklı biryerde AK parti milletvekili adayı Fikri Işık'ta bir miting düzenledi. Düzenlenen mini mitingte katılım sayısı, Sönmez'i dinlemeye gelenlerden daha az olduğuda gözlerden kaçmadı.


Bu haber 2573 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ