25 Nisan 2019 Perşembe 07:55
 
Öncekiler Sonrakiler

SP, KUDÜS’TE YAŞANAN OLAYI LANETLEDİ

SP,  Kudüs’te yaşanan olayı lanetledi
17 Mayıs 2018 Perşembe 12:24

Saadet Partisi (SP) İl Başkanlığı haftalık olağan basın açıklamasını il binasında gerçekleştirdi.

İl Başkanı Nurettin Çelik’in cenazeye katılmasından dolayı toplantıda açıklama yapan eski İl Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Aday Adayı Zafer Mutlu, “Şu mübarek günlerde, Filistin topraklarından gelen acı haberlerle sarsıldık. Çünkü insani hiçbir duygunun sahibi olmayan katiller, vahşetlerine bir yenisini daha ekledi. Şu unutulmamalı ki, bu vahşetleri basit kınama metinleriyle geçiştirenler ve İsrail’e Karşı en ufak bir yaptırım dahi uygulayamayanlar, en az bu katliamın failleri kadar suçludur. ‘Fırat kenarındaki bir kuzudan dahi sorumlu olduğunu’ anlatanlar için bu önemli bir sorumluluktur” dedi.

Açıklamaya Yönetim Kurulu Üyesi ve Milletvekili aday adayı Nihat Yıldız ve İl Karargah Başkanı Alahattin Çakmak katıldı.


“İtidalli düşünmeye davet ediyoruz”
Kendilerini İsrail ve onun hamisi olan ABD ile stratejik ortaklık kuran AK Parti ile değil de Kıbrıs’ı birlikte aldığımız CHP ile ittifak yapmakla suçlayanları Kudüs’te bu yaşananlar vesilesi ile bir kez daha itidalli düşünmeye davet ettiklerini kaydeden Mutlu, “Bize lazım olan bu süreçte birbirimizi hain olarak suçlamak yerine kardeşlik hukukunu tesis etmek ve kutuplaştırmanın önüne geçecek adımları atmaktır. Türkiye’de tıkanan siyasi kanalları yeniden açacak hamleler yapmaktır. Bu seçim bize ve tüm insanlık alemine büyük umutlar vermektedir. Unutmayın seçim bir savaş değildir. Türkiye’de insanımız kendisini temsil edecek milletvekillerini ve konuşmayıp icraat yapacak Cumhurbaşkanını seçeceği bir seçim yapacaktır. Bu vesile ile bu yarışta herkese başarılar diliyoruz” dedi.


Bu haber 659 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ