20 Temmuz 2019 Cumartesi 22:15
 
Öncekiler Sonrakiler

SP SEÇİM SONRASI KONUŞTU

SP seçim sonrası konuştu
28 Haziran 2018 Perşembe 11:50

Haftalık basın toplantısını il binasında gerçekleştirilen Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanlığı, İl Başkanı Nurettin Çelik başkanlığında toplandı.

Basın açıklamasını gerçekleştiren İl Başkan Yardımcısı Halil Kayın’a il başkan yardımcıları Sedat Uslu ve Necip Katıra eşlik etti.

Seçim sonrası süreci değerlendiren Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Halil Kayın, “Geçtiğimiz Pazar, 24 Haziran’da ülke olarak önemli bir seçim geçirdik. Yeni sistemin ilk seçim sonuçlarına göre Recep Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanı seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyoruz. Bu seçim sonuçlarının vatana, millete hayırlı olmasını diliyorum. Tabi şunu söylemeden edemeyeceğim ki, yaşanan gelişmeler ve gördüğümüz manzara bizi Tayyip Bey’in kendisinden beklediğimiz bazı hususları dillendirmeye sevk etmektedir ” dedi.

“Erdoğan herkesi kucaklamalıdır”

Konuşmalarına Recep Tayyip Erdoğan’a tavsiyelerde bulunarak devam eden Kayın, “Öncelikle Tayyip Bey 80 milyon vatandaşın Başkanı olarak, herkesi kucaklamalıdır. Kendisini sadece AKP’lilerin başkanı olarak görmemelidir. Eğer böyle bir anlayışı varsa, bu anlayıştan acilen kurtulmalıdır. Seçim döneminde de kullandığı yıkıcı dilin zararını görmeli ve o dili kullanmayı bırakmalıdır. İnsanları ayıran, kutuplaştıran dilin yerine, onları kardeş yapacak, kaynaştıracak bir dil tercih etmelidir. Kendi bulunduğu konum gereği tüm partilere, tüm görüşlere ve her kesim insana eşit mesafede yaklaşmalı, ünsiyet geliştirmelidir. Telafisini acilen beklediğimiz ötekileştirici tavrına dur demelidir. Kitleler arasında kutuplaşmayı tetikleyerek siyasi taraftar artırmak yerine ülke olarak yekvücut olmamıza öncülük etmelidir. Bunu sağlamaya niyet ederse ülkenin her vatandaşı onun bu gayretini destekler” ifadelerinde bulundu.

“Vekillerimizi tebrik ederim”
Kocaeli’de meclise giren 13 milletvekilini tebrik eden Kayın, “Yine ilimizden seçilen 13 milletvekilimizi tebrik ediyoruz. Kendilerine hayırlı olsun diyorum. Her birinden kentimizi en başarılı şekilde temsil etmelerini, ilimizin sorunlarını merkezi yönetime ulaştırmalarını, çözümün takipçisi olmalarını bekliyoruz. Seçim sürecini en renkli atmosferde geçiren Partilerin başında Saadet Partisi gelmektedir. Biz bu süreçte çok geniş kitlelere ve insanlara ulaşarak onlarla tanıştık. Dertlerini dinledik. Onlara dokunarak sohbet ettik. Bu temaslarımızın bir neticesi olarak 500 bine yakın yeni oyumuz olmuştur. Bu insanlar hakkımızdaki iftiralarla kandırılmamış, algı operasyonlarının kendilerini yönlendirmesine müsaade etmeyerek hakkımızda oluşturulan olumsuz havaya kapılmamıştır. Bu kardeşlerimizin hepsine parti olarak canı gönülden teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

“Bütün farklı düşünceler arasındaki birleştirici köprüdür”

Saadet Partisi’nin her zaman birleştirici bir köprü görevi göreceğini kaydeden Kayın son olarak, “Evet, Saadet Partisi bu milletin tarihi ve ruh kökü olarak vardır, bütün kara propagandalara rağmen var olmaya devam edecektir. Saadet Partisi kutuplaştırılan toplumda, bütün farklı düşünceler arasındaki birleştirici köprüdür. Saadet Partisi tüm teşkilat mensuplarıyla beraber işine sımsıkı sarılarak Erbakan Hoca’nın izinde yürüyecek ve Milli Görüş prensiplerinden taviz vermeden bu millete hizmet etmeye devam edecektir. Bizler kararlılığımızla bir duruş sergiledik ve bu memleketin teminatı olduğumuzu ortaya koyduk. Memleketin şucu, bucu diye ayrılmasının önüne geçtik. Hepimiz aynı geminin içerisindeyiz. Bütün vatandaşlarımız da bu geminin sahibidir. Saadet Partisi ayrışmanın önüne geçmede aldığı sorumluluğun bilincindedir. Bundan dolayıdır ki çalışmalarımızı hiçbir sekteye uğratmadan sürdürecek ve Milli Görüş’ün iktidar olduğu Saadetli günleri müjdeleyeceğiz” dedi.Bu haber 897 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ