19 Aralık 2018 Çarşamba 11:30
 
  • 5,321 TL

  • 6,070 TL

  • 214,73 TL

  • 91.555

Öncekiler Sonrakiler

TARHAN, 176 ARSA İLE İLGİLİ KONUŞTU

Tarhan, 176 arsa ile ilgili konuştu
27 Ağustos 2018 Pazartesi 14:47

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, 20 ilde satışa çıkartılacak araziler ile ilgili basın açıklamalarda bulundu.

TOKİ'nin aralarında Kocaeli’nin de bulunduğu 20 ilde toplam 1 milyon 884 bin 8 metrekare büyüklüğündeki 176 arsayı satışa sunmasıyla ilgili açıklama yapan Tarhan, muhammen bedeli toplam 974 milyon lira olan arsaların "açık artırma" yöntemiyle satılacak olmasına “Ekonomik krizi toprak satarak aşacağını sanan miras yedi anlayışına karşıyız” diyerek tepki gösterdi.
 
Önce askeri kışlalar, şimdi de tarım arazileri
Tahsin Tarhan, “Maalesef Kocaeli’de vatandaşın nefes aldığı yeşil alanlar 3 senedir satıldı satılacak ikilemi arasında gidip geliyor. Daha önce TOKİ eliyle Gebze Askeri Kışlası ve Darıca Askeri Kışlası’nın satılacağı, Büyükşehir Belediyesi’ne devredileceği gündeme geldiğinde bu alanların halkın nefes aldığı yeşil alanlar olduğunu ve değerlendirilecekse oana göre değerlendirilmesi gerektiğini defalarca dile getirmiş ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Gündemine taşımıştık. Kamuoyu baskısı ve oluşan ortak muhalefetle bu yanlıştan vazgeçenler şimdi de Gölcük'te konut dışı kentsel çalışma alanlarıyla, Dilovası'ndaki diğer tarım niteliğinde imarlı arsaları satışa sunuyorlar. Defalarca söyledik tekrar söylüyoruz. satarak değil üreterek, kaynak yaratılmalıdır” dedi.
 
“Miras yedi yönetim anlayışına izin vermeyeceğiz”
“İktidar ülkeyi sürüklediği ekonomik buhrandan kurtulmanın yollarını arıyor" diyen Tahsin Tarhan, "Bu çok doğal ve olması gereken. Ancak bunu gerçekleştirirken bu zamana kadar yaptığı hatalardan ders çıkarmalıdır. Özelleştirme adı altında Türkiye’nin üretim yapan bütün fabrikaları ve ağır sanayi kuruluşları satıldı. Limanlar, Madenler, Bankalar her şey yabancı sermayenin eline geçti ve üretmeden tüketen, elde ettiği geliri betona yatıran bir Türkiye Yaratıldı" ifadelerini kullandı.


Bu haber 939 defa okundu

DİĞER HABERLER

Büyükakın 'Şehri imar ederken nesli ihmal etmeyeceğiz'

Büyükakın 'Şehri imar ederken nesli ihmal etmeyeceğiz'

Büyükakın, Karamürsel’de STK temsilcilerinin katıldığı toplantıda bir şehri imar ederken, bir nesli asla ihmal edilemeyeceğini söyledi.

Orhan Coşkuner DP'den meclis üyesi adayı oldu

Orhan Coşkuner DP'den meclis üyesi adayı oldu

Demokrat Parti Başiskele de bir meclis üyesi adayı daha resmi başvurusunu yaptı.

Memur-Sen ziyaretlerine devam ediyor

Memur-Sen ziyaretlerine devam ediyor

Memur-Sen Hizmet Kollarının Şube başkanları, Şahin YAŞLIK Başkanlığında Ziyaretlerinin 2.Haftasında Bem Bir-Sen Kocaeli Şubesiyle devam ediyor.

Hürriyet, Taşeron sistemin sorumlusu AKP

Hürriyet, Taşeron sistemin sorumlusu AKP

CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet mecliste yaptığı basın açıklamasında kadroya alınmayan taşeron işçilerin sorunlarını dile getirdi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ