Öncekiler Sonrakiler

TARHAN, 3 YIL GEÇTİ SÜLEYMAN ŞAH TÜRBESİ NE ZAMAN TAŞINACAK

Tarhan, 3 yıl geçti Süleyman Şah Türbesi Ne Zaman taşınacak
09 Nisan 2018 Pazartesi 12:19

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan Süleyman Şah Türbesi ile ilgili Dışişleri Bakanın yanıtlaması talebiyle soru önergesi verdi.

Tarhan, “Dışişleri Bakanı Türbeyi orijinal yerine taşımayı düşünüyoruz” demişti. 3 yıl geçti Süleyman Şah Türbesi Ne Zaman taşınacak” dedi.

VATAN TOPRAĞI TERK EDİLDİ
Tarhan, “Osman Gazi’nin Dedesi Süleyman Şah’ın ve İki Askerinin naaşlarının bulunduğu yer 1923 Lozan Antlaşmasına göre Vatan Toprağıdır. İktidarın uyguladığı yanlış dış politikaların sonucunda, Süleyman Şah’ın Türbesi taşındı. Vatan toprağı terk edildi. Yeri değiştirilen türbenin zamanı gelince yeniden eski yerine götürüleceği ile ilgili Bakanlar ve bizzat Başbakan açıklamalarda bulundu. Ancak hala Süleyman Şah’ın Türbesi ile ilgili bir gelişme yok.” Dedi.

SÜLEYMAN ŞAH’IN KEMİKLERİ SIZLIYOR
Tarhan, “Dışişleri Bakanı’na Türbenin akıbetini Meclis Genel Kurulunda bizzat sormuştum. Sayın Bakan eski yerine geri gideceğini söylemişti. Yine Başbakan, Başbakan Yardımcıları ve Bakanlar türbenin taşınacağını dile getirdiler. Fakat sonuç yok. Süleyman Şah’ın kemikleri sızlıyor. Koskoca bir tarih, ayaklar altına alındı şimdi düzeltmeye çalışıyor onu da başaramıyorlar” dedi.

TÜRBEMİZİ BİLE GERİ GÖTÜREMİYORUZ
Tahsin Tarhan, “Suriye sınırları içinde olduğu halde Türkiye'ye ait olan Süleyman Şah türbesi 22 Şubat 2015 tarihinde üçüncü kez yeni bir yere nakledilmişti. 2016 yılında ise güvenlik sağlanınca aynı yerine gideceği belirtildi. Aradan geçen 3 sene de İktidar Güvenliği sağlayamamış olacak ki. Kendi toprağımıza, türbemizi bile götüremiyoruz. Ama soran olursa Dünya bizi kıskanıyor” dedi.

Bu haber 558 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ